41 binnenland TO©S Henk en Ingrid: 'We wachten nog steeds op antwoord van Wilders' 'Breng het verbale geweld van de straat niet over naar het parlement' Turken: examen voor inburgeren hoeft niet Moeder bekent doden 10-jarige dochter Man steekt zijn grootouders neer Inspectie waarschuwt voor medicijntekort «w9ï-tQ A *22* MILJOENENNOTA Geert Wilders nam het tijdens de verkiezingstijd op voor 'Henk en Ingrid'. Het stel staat voor de hardwerkende Nederlander met een middeninkomen. Een portret. Cegevens zaterdag 24 september 2011 DEN HAAG Turken hoeven helemaal geen in- burgeringsexamen meer te doen. Een maand geleden oordeelde de Centrale Raad van Beroep al dat Turken die al in Nederland zijn niet verplicht kunnen worden om in te burgeren. Gisteren werd be kend dat mensen die nog in Tur kije wonen en hiernaartoe willen komen ook geen examen meer hoe ven te doen in Turkije. Voorheen moesten zij daar een basisexamen inburgering doen, in Nederland ge volgd door een tweede examen. DEN HAAG De moeder van het io-jarige meisje dat dinsdag dood werd gevonden achter het gebouw van vakbond CNV in Den Haag, heeft bekend dat zij haar dochter heeft gedood. Het meisje is gewurgd. Dat heeft het Openbaar Ministerie gisteren gemeld. De 38-jarige moeder uit Rotterdam blijft de komende 2 we ken vastzitten. Ze wordt de komen de tijd door een psychiater en psy choloog onderzocht. Waarom de vrouw haar dochter heeft omge bracht, is niet duidelijk geworden. Ze is een oud-CNV-medewerkster. ZEVENBERGEN De politie heeft gisteravond een man neergeschoten in Zevenber gen die zijn grootouders en een po litiehond had neergestoken. De po litie kwam af op een melding van huiselijk geweld. Ter plaatse bleek de verdachte zijn grootouders te hebben neergestoken. Toen agen ten met een hond het huis in wil den, stak de man de hond. Daarop zagen de agenten zich genoodzaakt schoten te lossen. De verwondin gen van de grootouders vielen rela tief mee, aldus de politie. DEN HAAG Nederlanders zullen vaker te ma ken gaan krijgen met medicijnte korten. Daarvoor waarschuwt de Inspectie voor de Gezondheids zorg. Door productieproblemen in de fabrieken zijn steeds vaker medi cijnen enige tijd niet meer lever baar. Ook nemen fabrikanten medi cijnen uit de markt omdat die niet meer genoeg winst opleveren. Vol gens een woordvoerder van de in spectie komt het jaarlijks tiental len keren voor dat medicijnen niet meer leverbaar zijn. Dat is veel va ker dan voorheen. PAUL KUSTERS TOPS EN HENK. STAAN ACHTER UITSPRAKEN WILftERS TOO& EM HENK NU Boek nu voordelig nog een heerlijke najaarsvakantie! 10-daagse busreis Bloemenrivièra feebUSreiS Hfe mm e sfeervolle Italiaanse 8loe* 1 menrivièra, met het mooie hotel Minerva als uitvalsbasis, bezoeken we dorpjes als Genua, Son Remo en RapaÜO, en natuurlijk een bezoek aan Monaco Of wat dacht u van een boottocht naar het prachtige Portofino? Intl. excursiepakket t.w.v. €50,- Vertrek 14 oktober f I Ervaar zuidelijk Kroatië, Oalmatie en de Makarska Rivièra, voor zon, Cultuur en interessante excursies. Zo bezoeken we Split en Qubrovnik, het Neretvadal en de beroemde Neretvakloof. Ook maken we een boottocht naar de eilanden voor de kust Jncl. excursiepakket t.w.v. €75,- Vettrek 12 oktober c.oro?\el Reiscode. BE37224 Reiscode BE37227 Henk en Ingrid Rekers. foto Jeroen Jumelet/GPD Ze verloren hun persoons gebonden budget, hun zoon werd op advies van de kinderbescher ming verplicht uit huis geplaatst en de aangekondigde bezuinigin gen zorgen voor veel kopzorgen. Hoe moeten ze financieel het hoofd boven water te houden? Het leven van Henk en Ingrid Re- kers uit Harderwijk bevindt zich in een achtbaan van stress en onze kerheid. Ingrid stortte januari jongstleden compleet in. „Depres sief lusteloos, wanhopig, radeloos, levensmoe", de 50-jarige komt su perlatieven tekort om haar leed te beschrijven. Een vier pagina's tel lende noodkreet, geadresseerd aan Geert Wilders, was de laatste stro halm in de hoop op een beter le ven. „Wij zijn die Henk en Ingrid, waar hij altijd over spreekt." Het getrouwde stel hoopte dat Wil ders kon helpen met hun autisti sche zoon Joep en het persoonsge bonden budget. „De kinderbe scherming dwong bij de rechter af dat Joep uit huis werd geplaatst. Zij verwijten mij dat ik mijn bloed- Naam: Henk (50) en Ingrid (50) Rekers 0 Bruto-inkomen: 37.000 euro van Henk als installatiemonteur Gezinssituatie: Drie kinderen 0 Gevreesde bezuiniging: Persoonsgebonden budget eigen kind mishandelde door hem 'bewust de verkeerde zorg' te ge ven en hem 'bewust klein te hou den'." Het liefst verzorgen Henk en Ingrid hun dertienjarige zoon thuis: 'de enige goede plek voor Joep'. „Dat is zijn veilige omge ving. Met ons persoonsgebonden budget (pgb), van ongeveer 50.000 euro, kochten we ruim een jaar ge leden onze eigen zorg in." Maar dat zit er niet meer in. Omdat de rechter bepaalde dat Joep uit huis moest worden geplaatst, kwam het pgb te vervallen. 'Shopgedrag van zorg voor het kind' was, naast kindmishande ling, het andere verwijt aan de ouders. Het was een klap die In grid niet te boven kwam. „Ik zie hem nu niet meer, en als ik hem zie zijn er begeleiders bij. Bij mijn eigen zoon", snikt Ingrid. Op de oudste dochter na is iedereen in huis aan de antidepressiva. „Maar we blijven strijdvaardig. We probe ren Joep zo snel mogelijk thuis te krijgen." Mocht dat lukken, dan is de kans heel groot dat ze geen aanspraak meer mogen maken op het wegbe- zuinigde pgb. „Hij zit niet in de zwaarste categorie, waardoor we af hankelijk worden van door het zorgkantoor gekozen zorg. Daqis sowieso niet toereikend voor onze joep", zegt Henk. Ook breekt hij zijn hoofd over de financiën. „De studie van onze dochters wordt duurder, de ziektekosten gaan om hoog en onze koopkracht gaat ach teruit. Ik vrees voor de toekomst." Uw bericht is doorgestuurd naar Geert Wilders, luidde het ant woord op de noodkreet. Ant woord kregen Henk en Ingrid nooit. „Wij zijn het vertrouwen in de politiek helemaal kwijt." DEN HAAG - Premier Mark Rutte heeft zich tijdens de Algemene Be schouwingen vooral geërgerd aan de manier waarop PW-leider Geert Wilders deze week PvdA-ffactievoorzitter Job Cohen aanviel. Dat was voor hem het sein om Wilders van repliek te die nen. De aanval van Wilders op hemzelf ziet hij als een onbedoeld incident. „Dat voortdurende doordreunen op Cohen, die burgemeester van Amsterdam is geweest en die ik hoog heb staan, vond ik ongepast en onbeschoft", aldus Rutte. Volgens hem waren die aanvallen en die op Cohens fractiegenoot Nebahat Albayrak erger omdat ze waren gepland en voorbereid. Zijn eigen aanvaring met Wilders ziet hij als een spontane 'ontsporing' van het debat. CDA-ministers Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) en Gerd Leers (Immigratie en Asiel) maken zich zorgen over het aanzien van het parlement. „Iedereen die dit heeft gezien weet dat als we zo met elkaar omgaan in het parle ment, we dat parlement naar bene den halen", aldus Donner. „Tegelij kertijd moet niet het beeld om staan dat-iedereen zich zo uitlaat in de Kamer." Leers: „Je moet het verbale geweld van de straat niet naar het parlement overbrengen. Ik vind dat er respect moet zijn en dat we het goede voorbeeld moe ten geven." Zakelijkheid en respect willen volgens de ministers niet zeggen dat er onderwerpen geme den hoeven te worden. „Men kan alles zeggen wat men wil, je hoeft van je hart geen moordkuil ma ken", zei Leers. „Als het debat scherp is, kunnen er ook scherpe woorden gebruikt worden." De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wegenvrbö f '1.3 gen 1 peterlanghout.nl of 0900-0991 (o,ispm) wc.?^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4