rommel te verlossen maakt weinig indruk zeeland 125 Petitie tegen kunstwerk Blinde organist begeleidt psalmavond in Tholen Beste monteursteam 2011 Nederland over het idee om bakken te plaatsen op het strand' - Jarig Accelerando geeft concert op het Abdijplein in Middelburg SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! 'De Wemel moet dorpshuisfiinctie behouden' Land Rover dealer Auto Ventura BV www.AUTOVENTURA.nl 22 |i/wY V i 7 Kips zaterdag 24 september 2011 De reacties die bedenker Lievaart krijgt, zijn enthousiast. „Iedereen vindt het een goed initiatief Je bent ook vrij om mee te doen. Het is totaal geen verplichting. Het uit eindelijke doel van deze actie is om mensen te blijven prikkelen om milieubewust bezig te zijn. En het zou leuk zijn als alle kustge- meentes uit Nederland mee zou den doen." Het project is genomineerd voor de ASN Bank Wereldprijs. Dit is een prijs voor wereldverbeteraars. Ook heeft Lievaart het duurzame lintje ontvangen uit handen van minister Marja van Bijsterveld van Onderwijs. Bekijk ook het 22-journaai van vrijdag 16.00 uur: www.z2.nl. door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Bijna dui zend digitale handtekeningen over handigde Jan-Kees de Feijter deze week aan de gemeente. Het mocht niet baten. Het kunstwerk in Sint- Maartensdijk, waartegen hij en ve le anderen zich verzetten, komt er gewoon. De Feijter vindt dat de gemeente in tijden van bezuinigen geen 12.500 euro moet uittrekken voor een kunstwerk. Daarom startte hij een petitie op internet. Die werd door bijna duizend mensen onder tekend. De gemeenteraad vindt echter dat het kunstwerk, dat de verdwenen haven weer tot leven moet breng en, er moet komen. Met name het sociale aspect aan het project spreekt veel fracties aan. Het kunst werk zal gemaakt worden door on der meer studenten, scholieren en werkzoekenden. De kans bestaat dat hier een blijvend reïntegratie- project uit voortvloeit. De petitie van De Feijter maakte bijzonder weinig indruk op de meeste raadsleden. Er zouden on juistheden in staan. Zo wordt in de tekst gesproken over belasting geld, maar volgens de raad wordt er helemaal geen belastinggeld aan besteed. „Dit geld hebben we ge spaard door per vierkante meter grond die we verkopen één euro opzij te leggen voor kunst." De SP stemde als enige tegen een bijdrage van 12.500 euro voor het kunstwerk. Dat verbaasde enkele andere partijen. Volgens onder meer CU, ABT en CDA zou het so ciale element de SP toch moeten aanspreken. De socialisten zeggen er ook helemaal niet negatief te genover te staan, maar vinden dat er eerst meer draagvlak gecreëerd moet worden onder de bevolking. middelburg - Muziekvereniging Accelerando uit Sint-Annaland be stond afgelopen woensdag precies 130 jaar. Dat feit wordt vandaag ge vierd op een opmerkelijke locatie: het Abdijplein in Middelburg. De geschiedenis van de vereniging verklaart deze keuze. Accelerando onderhield in het verleden goede banden met Jonkheer de Casem- broot, die commissaris van de ko- 300SI Roadster Automaat, bj 1992, km 158.978, hardtop, airco, teder Scottweg 43 4462 GS Goes 0113- 272323 www.sterdome.nl nirfgin was en tevens ambachts heer van Sint-Annaland. Bij diver se officiële gelegenheden liep Acce lerando door de straten van Mid delburg. Dat gebeurt vandaag dus weer. Tussen 15.00 en 16.00 uur speelt de muziekvereniging op het Abdij plein. Bij slecht weer wordt het concert verplaatst naar de kiosk op het naastgelegen Damplein. tholen - De 21-jarige blinde orga nist Tjaco van der Weerd uit Zwol le bespeelt vrijdag 30 september het drieklaviers Van Dam-orgel in de Grote Kerk in Tholen. Van der Weerd, die oorspronkelijk uit Sri Lanka komt, luistert in Tho len een psalmavond met 'boven stem' op. Er zullen verschillende psalmen worden gezongen. De organist begeleidt regelmatig zangdiensten op verschillende plaatsen in het land, niet in de laat ste plaats in Zeeland. Ook werkte hij mee aan het televisieprogram ma Nederland Zingt. In 2004, twee dagen na de tsunami die ook zijn geboorteland teisterde, nam hij zijn eerste cd op. Tjaco besloot de opbrengst van de cd te schen ken aan hulpverlening op Sri Lan ka. Ook de collecte van het Thool- se concert gaat naar Sri Lanka en wel naar een blindenschool. Van de gratis toegankelijke psalmavond wordt tevens een live-cd gemaakt. De kerkdeuren staan om 19.00 uur open. Tjaco van der Weerd wemeldinge - De Wemel in We- meldinge moet zijn dorpshuisfiinc tie behouden. Om die boodschap kracht bij te zetten, wil de werk groep 'Toekomst De Wemel bin nen de WMO!' dinsdag met een aantal bussen naar de raadsverga dering gaan. De werkgroep heeft lucht gekre gen van de plannen om in De We mel ook de bibliotheek en de spe- lotheek te vestigen. Ze is echter bang dat dit ten koste gaat van de dorpshuisfiinctie en de (culturele) activiteiten. Dinsdag ptaat de gemeenteraad over de toekomstige activiteiten in De Wemel. De werkgroep wil daar om met veel mensen naar Kapelle. Wie mee wil met de bus - er zijn vier opstapplaatsen - kan mailen naar wemelopen@hotmail.nl of bellen met 06-49204581. Op de site www.goestv.nl heeft de actiegroep enkele video's geplaatst. I Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. I Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, J za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Kaaiweg 28 Borssele fiSK. - WHMM fc. 4 Een uniek stukje Zeeland! Aan de rand van Borssele bieden wij "Hof Reijgersberg" te koop aan: een ruime vrijstaande A Y ww" ---s;.---gS.. WT-'V '/-. ,-V"- Beau (voorgrond) en Jasmijn de Boer gooien in de nieuwe jutbak op het Badstrand in Vlissingen de vuilniszak leeg die ze gevuld hadden met aangespoeld afval. Gisteren is de bak officieel in gebruik genomen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45