Jutbak helpt zee van 241 zeeland Arbeidsmigranten weg uit huizen Oesterbaai 4C Redder krijgt zwemles Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! Open huis bij Leger des Heils AFVAL Initiatiefnemer Jankowski: 'De gemeente was laaiend enthousiast op"merk"elijke collectie berco Afdelingsvergadering zaterdag 24 september 2011 SINT-MAARTENSDIJK - Het diensten centrum van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk, dat sinds het voorjaar open is, wordt vandaag of ficieel geopend. Eerst is er een officieel gedeelte in Haestinge. Daarna trekt het gezel schap naar het dienstencentrum aan de Radda Barnenstraat. Daar wordt om t4.30 uur de officiële openingshandeling verricht. Daar na is het open huis. Iedereen mag een kijkje komen nemen. door Claudia Sondervan WEMELDINGE - Vier woningen in de Wemeldingse wijk Oesterbaai, waarin arbeidsmigranten uit ver schillende landen blijken te wo nen, moeten ontruimd worden van de gemeente Kapelle. De huiseigenaren, waaronder een detacheringsbedrijf, krijgen bin nenkort een aanschrijving van de gemeente dat de huizen op het re creatiepark niet voor dat doel ge bruikt mogen worden. Donderdagavond hield de gemeen te een controle op Oesterbaai met de Belastingdienst en de Arbeidsin spectie. De controle betrof brand veiligheid en strijdig gebruik van door Yorben Weststrate de huizen met het bestemmings plan. Kapelle hield de controle nadat de rechtbank in Middelburg in augus tus een verzoek om handhaving van de vereniging van eigenaren op Oesterbaai als terecht beoor deelde. De onrechtmatige bewo ning door arbeidsmigranten van huizen op het park geeft volgens de rechtbank de grootste overlast. De gemeente beloofde toen met voorrang handhavend op te tre den.'In de komende tijd blijft de gemeente huizen op het park con troleren, maar ook in de woonker nen van Wemeldinge en Kapelle zelf. De gemeente werkt aan een nieuw plan voor Oesterbaai. Na Texel, Goedereede, Westvoorn, Bloe- mendaal en Zand- voort heeft Vlissin- gen er nu ook één: een eigen jutbak. De eerste is giste ren geplaatst op het strand, op de glooiing bij het Badstrand. De bak ken, die bedoeld zijn om afval in te gooien dat aangespoeld is op strand, zijn bedacht door kunste naar Matthijs Lievaart. Lievaart jut al jaren samen met zijn vader. „Ik ruimde heel veel rot zooi op dat op de stranden lag. On geveer twee jaar geleden dacht ik wat nou als we dit met zijn allen deden." Een impulsieve actie volg de. „Samen met mijn vader legde ik het zeeafval voor de strandover- gang neer, met een bordje met de tektst 'Doe mee, verlos de zee.'" De berg groeide en groeide en werd meerdere keren geleegd. Na tuurmonumenten was deze actie ook opgevallen en plaatste een gro te bak met mijn bordje. Lievaart: „Op dat moment heb ik contact met hun gezocht en toen dacht ik dit moet door heel Nederland kun nen." Wendela van Boekhout en Moni que Jankowski hebben het project naar Vlissingen gehaald. Zij rui men al jaren, tijdens hun strand wandelingen, rommel op. „Via een cursus hoorde ik van het project van Matthijs en ik wilde dit persé naar Vlissingen halen. Ik vond het zo'n briljant idee dat ik gelijk con tact opnam met de gemeente", ver telt Jankowski. De gemeente rea geerde enthousiast op het idee. „De oogjes bij de gemeente gingen gelijk glinsteren toen ik hun vertel de over het idee." Jankowski legt uit wat de bedoe ling is van het project. „We willen met deze actie onze inzet voor het milieu tonen en dat er op alle stranden van deze jutbakken ko men. Iedereen kan daar het strand- afval dat ze vinden in gooien. Het mooie is dat je kunt zien dat het re sultaat heeft, want de afvalberg blijft groeien en groeien. Zo zie je dat je niet de enige bent die be wust met het milieu bezig is." Op iedere bak komt een bordje te hangen met het motto van het pro ject 'Doe mee, verlos de zee.' Lie vaart zegt dat alle bakken die ge plaatst worden verschillend zijn, maar dat het bordje er altijd op hangt. „Het is echt een burgerini tiatief, de burgers worden geprik keld. Het enige wat de gemeente hoeft te doen is de bakken plaat sen en legen." m Admir Hamza krijgt een bloemetje van de burgemeester, foto Willem Mieras De jaarlijkse Afdelingsvergadering vindt plaats op dinsdag 4 oktober in de Stadsschouwburg te Middelburg. De ledenraad van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland nodigt haar leden hiervoor van harte uit. door Lilian Dominicus GOES - Een beetje verlegen wordt Admir Hamza (30) wel van alle aandacht rond zijn persoon. Eer der deze week redde hij een zes maanden oude baby en de moe der van verdrinking in de veste aan de Oostwal in Goes. En dus krijgt hij vrijdagmorgen van de burgemeester René Ver hulst van Goes een bloemetje. In kledingzaak Van Westen, waar Hamza werkt. En hij mag op zwemles. „Op onze kosten. Ten minste, als je dat wil." Hamza wil wel, geeft hij aan. Dinsdag fietste hij .nietsvermoe dend van zijn werk naar huis, toen hij een kindje van anderhalf langs de kant zag huilen. „Een kin derwagen stak nog een klein beet je uit het water. Ik heb mijn fiets aan de kant gezet en ben in het wa ter gesprongen. Toen heb ik het ba- by'tje eruit gehaald, het lag onder water en zag al blauw. Pas later zag ik de moeder, zij probeerde de kin derwagen te duwen. Haar heb ik aan de kant geholpen." Programma Afdelingsvergadering en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere 19.00 uur 19.30 uur 21.15 uur Ontvangst Terugblik op de ontwikkelingen van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland in 2010 door dagvoorzitter Victor Deconinck met Jaap Wielaart, directievoorzitter, en Wim Tacken, voorzitter Raad van Commissarissen. Verkiezing ledenraad en uitreiking Coöperatie Awards 2011 Gastspreker Adjiedj Bakas (trendwatcher, auteur en spreker) Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. Meer informatie en Inschrijfmogelijkheden vindt ii op www.rabobank.nl/wnb. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44