SX 'Een luisterend oor is 221 zeeland Praten tegen een mensenbibliotheek VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Beosound 5 Encore B&O digitaal Luistermuziek Noord-Beveland moet douceurtje bijstand stoppen www.binnenuit.nl Fietser gewond bij aanrijding muziek systeem www.binnenuit.nl Zeeuwen breken ligfietsrecord zaterdag 24 september 2011 B mnnnMi mnncDC KORONIA Nieuwe stichting helpt allochtone vrouwen die nauwelijks of wissenkerke - Noord-Beveland zal niet langer mensen met mini male inkomens een eindejaarsuit kering geven als die jonger zijn dan 65 jaar. Tot en met afgelopen jaar dêed de gemeente dat wel, maar de staats secretaris dreigde de gemeente een aanwijzing te geven omdat Noord-Beveland aan 'generiek in komensbeleid' zou doen en dat mogen gemeenten niet. Als de ge meente voor 1 oktober de staatse cretaris bericht enkel nog extra steun te geven waar de Wet Werk en Bijstand dat uitdrukkelijk toe staat, kan die ernstige vermaning uitblijven. De raad wordt donder dag in vergadering gevraagd een verklaring aldus naar Den Haag te sturen. Overigens besloot de raad vorig jaar al dat enkel 65-plussers met de laagste inkomens voortaan de 250 euro extra krijgen. door Lilian Dominicus kruiningen - De Kruiningse biblio theek was gisteren het podium van een heuse mensenbieb. De So- maliërs Ahmed Shurri, Mohamed Hassan Abdi en Isse Awale en Sri- Iankaanse Shahan Mohamed (die overigens alweer achttien jaar in Nederland woont) vertelden tegen bezoekers alles wat ze maar wil den weten over hun herkomst, de mensenrechtensituatie en hun er varingen hier in Nederland. Het duurde eventjes voordat de door Vluchtelingwerk georgani seerde middag op gang kwam, maar toen Miriam van Langevelde en Hermi van Liere-Schrier de bi bliotheek in kwamen, brak het ijs al snel. „Hoe werkt dat met die in- burgeringscursus? Als je zakt, wat dan? Wat vinden jullie van ons Ne derlanders? Hoe ervaar je het werk of juist het feit dat je geen werk hebt? Willen jullie allemaal Nederlanders worden? Of zouden jullie toch het allerliefst terug wil len naar eigen land?" De drie Somaliërs antwoordden dat de mensen hier heel gezellig waren en Zeeland de beste plek om te wonen. En verder dat ze on der meer moeten weten wat de be voegdheden van de Eerste en Tweede Kamer zijn. Hermi van Liere-Schrier (links) en Miriam van Langevelde (rechts, zittend aan tafel) in gesprek met drie Somaliërs. isse Awale zit rechts van Miriam, Mohammed Hassan Abdi daarnaast en van achteren genomen zit Ahmed Shurri. foto Willem Mieras goes - De Vereniging Rondom de Stenen Brug houdt morgenavond voor de zevende keer het concert Autumna. De akoestische pop band Fragile is de hoofdact. Het bijzondere aan deze negenkop pige band is dat er vier strijkers bij zitten. Drie violen en een cello. „We spelen allerlei bekende pop nummers die in de originele uit voering ook met strijkers werden ondersteund", zegt bandlid Peter Strating. „Op het repertoire staan nummers van onder meer The Beatles, Sting, Robbie Williams, Lionel Richie, Prince en R.E.M. Je zou onze concerten kunnen type ren als echte luisteroptredens. We spelen dan ook niet op alle loca ties. In een café komen wij bijvoor beeld niet tot ons recht." Op de Stenen Brug des te meer. Autumna begint morgen met een voorprogramma. Daarin staan Me- lanie van Overbeeke (altviool) en Marieke Brokamp (viool). Daarna speelt Fragile. Autumna begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. middelburg - Een groep studen ten van de Technische Universiteit Delft en de Vrije Universiteit Am sterdam hebben afgelopen week het Europees snelheidsrecord op een ligfiets verbroken in Nevada (Verenigde Staten). In het team van vijftien zaten twee Middelburgers: David Wiele- maker en Paul Denissen. Het Europese record is aange scherpt tot 129,61 km per uur, afge rond 130. Het Nederlands record stond op 117 km/u. Het wereldre cord werd net niet gebroken: dat is 133,27 km/u. Volgend jaar valt een nieuw Neder lands team, zonder de Middelbur gers, het wereldrecord aan. goes - Bij een aanrijding op de Po pulierenstraat in Goes is donder dagmiddag een 68-jarige fietser uit die stad gewond geraakt. Een 84-ja- rige Goese automobiliste verleen de rond kwart over twee in de Po pulierenstraat geen voorrang aan de 68-jarige fietser. Door de bot sing die volgde, kwam de fietser op het wegdek terecht. Hij liep daarbij een hoofdwond op. De man is door ambulancemedewer kers onderzocht en overgebracht naar het ziekenhuis, waar een her senschudding werd vastgesteld. lis uit Goes, vrouwen die moeite hebben met Nederlands. Geheel op vrijwillige basis. Neem nou de Antilliaanse vrouw uit de Goese Polder die ze helpt. Zij kwam in 2004 vanuit de Antil len naar Nederland met vijf kinde ren. Vooral om haar kroost een be tere toekomst te bieden. De vrouw heeft er naar eigen zeggen alles aan gedaan om Nederlands te le ren op het ROC, maar het gaat moeizaam. „In Nederland zeggen we wel eens te gemakkelijk dat nieuwe mensen de taal moeten le ren", stelt Agnes Illis van Koronia. „Maar niet iedereen is een talen wonder. Voor veel mensen is Ne derlands leren gewoon erg moei lijk. Mensen worden naar een in- Agnes Illis neemt papieren door met haar Antilliaanse cliënt uit de Goese Polder. door Rob Paardekam Een afspraak bij de specia list, een gesprek op de school van de kinderen of het invullen van formulie ren. Dat valt allemaal niet mee als je de taal niet machtig bent. Daar om helpt de stichting Koronia, die onlangs is opgericht door Agnes II- Groot woonhuis met kantoor te koop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42