Zeeland PZC Huisvesting Gors-cliënten zit in impasse BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 WONEN Buurt blijft tegen woonvorm in hoeve Modestad Goes op de catwalk Verplaatsing unitmanager zaait onrust Zomersluiting www.uitgekookt.info Postbrug bijna uur gestremd door storing Goese motorrijder loopt rugletsel op almanak II2 Zaterdag 24 september 2011 'Een luisterend oor is soms al voldoende' !^^ssv^ggsi8ssBg»sgawB!sa^^aBss^5^gBaBgssa5B!gg9j»SB8aEB^BasM?»aM»wwaaass^ 21 Zeg tegen een wijnboer niet dat zijn wijn niet lekker is Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende KLOETINGE - Het Gors, instelling voor zorg en dienstverlening aan gehandicapten, houdt vooralsnog vast aan het plan om cliënten te huisvesten in de boerderij Hof Weltevreden in Kloetinge, ook al zijn omwonenden daar tegen. Veel bewoners van de Jachthuis straat en omgeving in Kloetinge zijn tegen de komst van Gors-cliën ten in boerderij Hof Weltevreden, vooral omdat het Gors niet garan deert dat er op termijn geen ande re categorie cliënten wordt gehuis vest. „Die garantie is voor ons be langrijk, want als de gemeente een vergunning afgeeft, kan het Gors de komende vijftien jaar alle soor ten cliënten in de boerderij onder brengen", zegt bewoner Wim de Pundert. Op dit moment wordt gesproken over huisvesting van 'verstandelijk gehandicapten met een psychiatri sche stoornis'. Omwonenden vre zen dat de leefbaarheid achteruit zal gaan. Er zijn gesprekken ge weest tussen het Gors en bewo ners. Wethouder Jo-Annes de Bat heeft geprobeerd te bemiddelen, overigens zonder resultaat. Het plan staat nu 'even stil', zoals voorzitter Jaap Hulstein van de Raad van Bestuur van 't Gors de impasse omschrijft. „We hebben omwonenden uitgenodigd om een kijkje te nemen in een soortgelijke voorziening aan de Louise de Co- lignylaan, maar daar zijn ze niet op ingegaan. Niettemin houden wij vast aan ons plan, omdat voor ons in eerste instantie gewoon telt waar onze cliënten graag zouden willen wonen. Het Gors blijft dus in gesprek met de buurt en de ge meente." Het Gors heeft bij de gemeente nog geen plan ingediend, maar wel al eerder dit jaar haar voorne men op tafei gelegd om in Hof Weltevreden verstandelijk gehandi capten met een psychiatrische stoornis onder te brengen. De voormalige boerderij is eigendom van de familie Van Dijk van 't Vel de (van de ambachtsvrouwe van Kloetinge). Het Goese college van B 8c W wil in principe meewerken, mits het Gors het draagvlak in de buurt peilt. Het draagvlak is inmiddels duidelijk: dat is er niet. Bewoner De Pundert snapt wel dat de eigenaren van de boerderij een nieuwe bestemming zoeken. „Wij zijn altijd bereid om te pra ten, maar zoals de zaken nu lig gen, krijgt het Gors een carte blanche voor de komende vijftien jaar. En daar zijn en blijven wij dus tegen. Ook zetten we vraagte kens bij de 24-uurs-begeleiding. Dat is in deze tijden bijna niet be talen." door Frank Balkenende GOES - Onder Gors-cliënten van het Activiteiten Centrum Ooster- schelde in Goes is onrust ontstaan over de overplaatsing van een unit- manager. Hij gaat met tegenzin aan de slag op een locatie in Vlis- singen, terwijl hij al 23 jaar het acti viteitencentrum in Goes bestiert. Cliënten lopen met hem weg en ZOUTELANDE - Het zomerseizoen wordt vanavond in Zoutelande af gesloten met een grote vuurwerk show (22.30 uur). Vanaf 21.00 uur treedt Reginald Peene op. Kooklessen in de Drvkkery 0118-681066 Ron Els Hendrikse willen dat de unitmanager aan blijft. Daarvoor hebben ze handte keningen verzameld. Volgens voor zitter Jaap Hulstein van de Raad van Bestuur van het Gors betreft het een strategische overplaatsing. „Ik snap de onrust, maar soms moet je uit kwaliteitsoverwegin gen personeel verplaatsen. We heb ben 83 locaties, wat betekent dat je soms met medewerkers schuift." GOES - Omnia Vanitas ('alles is ijdelheid') staat in licht letters geschreven onder het Sint Maartensbruggetje in Goes. Dat is mooi van toepassing op het Fashion Event, dat gisteravond in de Grote Kerk werd gehouden. Toute modeminnend Goes was aanwezig en greep de gelegen- WEMELDINGE De Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland was gistermiddag tussen vier en vijf uur gestremd door een techniche storing. Daar door wilde de brug niet meer naar beneden. Aan beide zijden van het kanaal ontstonden files. Sommigen reden om via de Vlakebnig, waar ook file stond. Rijkswaterstaat wist rond vijf uur een technische storing te verhelpen. De oorzaak is nog niet bekend. POORTVLIET Bij een eenzijdig ongeluk op de Postweg in Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een 54-jarige Goese motorrijder ge wondgeraakt. De motorrijder is vermoedelijk over een vluchtheu vel gereden en vervolgens in de berm van de weg terechtgekomen. Toen agenten na de melding van het ongeval op de Postweg aankwa men, lag het slachtoffer al in de am bulance. De man is met rugletsel naar het ziekenhuis overgebracht. heid aan om te laten zien hoe je nu eigenlijk wel goed gekleed door het leven kan gaan. De champagne vloei de rijkelijk, de tapas gingen rond, bezoekers konden als herinnering op de foto en wie geluk had ging met een tas presentjes naar huis. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Als politie maak je soms heel bijzon dere dingen mee. Twee agenten wer den donderdagavond naar een adres in Middelburg gedirigeerd omdat er vanaf dat adres een vreemde m-mei- ding was binnen gekomen. De centra list had, na het opnemen van de hoorn, alleen maar een zachte adem haling gehoord. Na het aanbellen op het bewuste adres deed de inwoner open en vroeg verbaasd wat de agenten kwamen doen. Kwamen ze soms de televisie re pareren, zo vroeg hij. Dat apparaat deed namelijk een beet je raar en reageerde niet op de af standsbediening. Na een korte blik óp de 'afstandsbe diening' van de man, zijn de agenten weer snel doorgereden naar hun vol gende melding. Voor verwarring tus sen telefoon en afstandsbediening is het immers niet nodig de politie te bellen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41