14 verloopt niet altijd vlekkeloos zeeland 13 Veelgebruiker Westerscheldetunnel ontzien 'Mensen verwachten een antwoord binnen 48 uur' Extra drukte verwacht op A4/A58 mam VEILING commentaar Tunneltarieven zaterdag 24 september 2011 gemeenten - Goes en Vlissingen - minuut: in die korte tijd reageerde sturen bij elke e-mail een automati- een medewerker van de gemeente sche ontvangstbevestiging. Tholen op onze e-mail. uur en 19 minuten: zo lang doen de uur: dat is de gemiddelde tijd die Zeeuwse gemeenten er gemiddeld de gemeente Terneuzen nodig over om e-mails te beantwoorden. heeft om op e-mails te reageren. Medewerkers van het service- en informatiecentrum van de gemeente Terneuzen proberen e-mails zo snel mogelijk af te handelen. it Beantwoording e-mails door gemeenten Van: redactie@pzc.nl Onderwerp: Beantwoording e-mails door gemeenten Alle Zeeuwse gemeenten ontvingen vijf e-mails, elk met een andere vraag. Hoe lang duurde het voordat zij antwoordden? Gemiddelde Snelste Langzaamste Gemeente tijd antwoord antwoord Terneuzen 1 uur 59 min. 22 min. 4 uur 34 min. Veere 4 uur 25 min. 16 min. 20 uur 29 min. Noord-Beveland 9 uur 46 min. 21 min. 45 uur 7 min. Hulst 10 uur 9 min. 48 min. 21 uur41 min. Borsele 10 uur 22 min. 54 min. 23 uur 1 min. Tholen 10 uur 42 min. 1 min. 23 uur 56 min. Vlissingen 12 uur 1 uur 47 min. 19 uur 19 min. Middelburg 14uur35 min. 14 min. 27 uur 51 min. Goes 15 uur 50 min. 2 uur 1 min. 29 uur 15 min. Reimerswaal 18 uur 42 min. 1 uur 43 min. 27 uur 24 min. Kapelle 54uur44 min. 2 uur 13 min. 8 werkdagen Sluis* 21 uur9 min. 17 uur 51 min. 24 uur 37 min. Sch.-Duiveland 1 uur 45 min. 34 min. 2 uur 53 min. 1 e-mail niet beantwoorc 2 e-mails niet beantwoord Donja Odijk, Comelleke Blok Mensen die een e-mail stu ren naar een organisatie, verwachten binnen 48 uur een reactie, blijkt uit onder zoek van de Stichting Instituut voor Telecommunicatie (ITO) in Houten. „Alle Zeeuwse gemeenten blijven, als ze antwoorden, binnen de norm van 48 uur. Op dat punt sco ren ze goed", zegt Hans Kardol van ITO. „Ronduit fout is het niet beant woorden van e-mail. Bij Schou- wen-Duivenland zijn zelfs twee van de vijf mails onbeantwoord ge bleven. Dat wekt irritatie op en de klant wil zijn vraag beantwoord hebben en gaat vervolgens bellen. MIDDELBURG - De Zeeuwse auto mobilisten betalen volgend jaar ge middeld 25 euro meer wegenbelas ting. De provincie benut de op brengst om de tarieven voor een deel van de gebruikers van'de Wes terscheldetunnel te verlagen. Ook komen er - voor alle tunnelge bruikers - in 2012 vier tolvrije da gen. Zeeland is nu de provincie met de op één na laagste opslag op de motorrijtuigenbelasting. Alleen in Noord-Holland zijn automobi listen nog goedkoper uit. Na de voorgestelde eenmalige verhoging zit Zeeland in de middenmoot. Af hankelijk van het gewicht van de auto (dat bepaalt de hoogte van de belasting) gaat dit de autobezitters 10 tot 38 euro per jaar kosten. Met de aanpassing van de tunnelta rieven gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. Vanaf de ope ning van de Westerscheldetunnel in 2003 klagen motorrijders en camperbezitters over het bedrag dat zij voor een rit door de tunnel moeten neertellen. En vanuit Zeeuws-Vlaanderen klinkt regel matig de wens de tunnel voor in woners van dit deel van Zeeland zo niet geheel gratis dan toch in elk geval goedkoper te maken. Te gen dat laatste verzetten Europese en nationale regels zich. Het dage lijks provinciebestuur en de direc tie van de Westerscheldetunnel hebben ervoor gekozen de t-tagta- tieven volgend jaar niet te verho gen. De veelgebruikerskorting gaat van 12,5 naar 20 procent van het t-tagtarief en het aantal passages 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 1 OKTOBER in Grote Kerk Veere Aanvang 13.30 uur Kijkdgn.: 30 september 14.00-20.00 u. I 1 oktober 09.30-12.00 u. f Veilingmeesters R.J.L. van Kleef A.I. Verhage I 06-38930733 foto Peter Nicolai om ervoor in aanmerking te ko men, gaat van 200 naar 150. De hoogtegrens voor kleine vrachtwa gens, bestelbussen en campers gaat van 2,50 naar 3 meter. Motor rijders betalen volgend jaar 230 eu ro voor een tunnelrit. De belastingmaatregel lévert 4 mil joen euro op. De aanpassing van de tunneltarieven vergt 2 miljoen euro. De rest gaat naar infrastruc tuur. De belastingverhoging wordt in november in de Staten van Zee land besproken. zie www.middelburgsveilinghuis.nl De provincie Zeeland wil de wegenbelas ting verhogen met gemiddeld 25 euro. Dat ligt heel gevoelig. Met een daling van de koopkracht in het verschiet zit niemand te wach ten op hogere autokosten. Toch zijn er een paar goede argumen ten voor. Zolang de kosten van bijzonde re projecten zoals de Wester scheldetunnel niet over alle Ne derlanders worden omgesla gen, kan Zeeland de gewenste solidariteit alleen maar binnen de provinciegrenzen zoeken. De wegenbelasting is er daar passend middel voor. Want die heffing is hier laag. Als er 25 eu ro bij komt, zit Zeeland nog in de middenmoot. Het extra geld geeft ruimte om iets aan de tunneltarieven te doen. Niet alleen voor Zeeuws-Vlamingen, zoals on der de Westerschelde wordt be pleit Dat zou onredelijk zijn. Als alle Zeeuwen meebetalen aan verlaging van de tarieven, moeten ze er ook allemaal van kunnen profiteren. Dit levert voor de organisatie extra inspanning en kosten op. In deze test zijn geen super com plexe vragen gesteld. Ze konden goed beantwoord worden door de eerste medewerker die de mail leest. Het was niet nodig om ande re afdelingen te raadplegen. Daar in zit dus geen verklaring van snel heid." Een ontvangstbevestiging - die door slechts twee van de dertien Zeeuwse gemeenten verzonden werd - is belangrijk, zegt Kardol. „Dan weet je als verzender of het e-mailadres klopt, of de mailbox nog gebruikt wordt en op welke termijn je een antwoord mag ver wachten." MIDDELBURG - De combinatie van wegwerkzaamheden en mooi weer levert dit weekeinde moge lijk extra drukte op bij het knoop punt Markiezaat en de Vlaketun- nel. De Vlaktetunnel is het hele week end dicht in verband met afron dende herstelwerkzaamheden. Het verkeer wordt omgeleid. Bovendien is Rijkswaterstaat bezig met onderhoud aan de A4 tussen knooppunt Markiezaat en de Bel gische grens. Daardoor is de ver bindingsweg van de A58 vanuit Bergen op Zoom naar de A4 in de richting van Antwerpen afgeslo ten. Dankzij de gunstige weersvoorspel lingen voor het weekeinde wordt vandaag en morgen veel recreatie- verkeer tussen Noord-Brabant en Zeeland verwacht. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om voor vertrek te informeren naar de stand van zaken, om zo goed voor bereid de weg op te kunnen gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3