club zou worden' Kloetinge speelt derby zonder Quartel en Quist sport 135 Acht voetballers hebben verleden bij de opponent Hoek al 14 derby's ongeslagen HNMHHNMMMS&assa ik geblesseerd, het bekerduel met Temeuzen miste ik omdat ik ziek was. Verder hadden ze volgens mij weinig op me aan te merken." Hij weet dat hij in het veld veelei send kan zijn. „Maar ik zal een me despeler nooit de grond in boren. Ik ben wel erg aanwezig, wil een leider zijn en het spel naar me toe trekken." Op zulke spelers wor den, wanneer ze hun niveau niet halen, vaak direct pijlen vol kritiek gericht. Schot maakte het mee in één van de laatste thuiswedstrij den. „Vanaf de tribune zat een sponsor de hele tijd naar me te roe pen. Hij was echt negatief Dat was ik zo beu, dat ik een gebaar richting de tribune maakte. Niet naar de sponsors, maar alleen rich ting die ene kerel. Het is me duur komen te staan, ik kreeg een boete van 500 euro. Ik vond het een veel te zware straf en heb ook gezegd dat ik er spijt van had. Volgens mij gaf ik iedere wedstrijd alles, maar dat telde niet meer mee." Dat hij de laatste jaren bij Hoek en Kloetinge speelde, zat pakweg tien jaar geleden niet in zijn planning. John Schot behoorde in de jeugd van PSV tot de grootste talenten van Nederland, speelde één sei zoen voor Jong NEC en stond later nog onder contract bij het ter ziele In actie in het shirt van Hoek. gegane RBC. „Ik ben nu wat ouder", vervolgt hij. „Dan ga je wat meer nadenken. Ik weet dat ik de kwaliteiten had om het vet te schoppen. Maar ik heb het-laten liggen op mentaliteit. Ik kon heel moeilijk met teleurstellingen om gaan." Hij vloekt even. En zegt dan: „Soms denk ik: het ging vaak zo makkelijk. Waarom heb ik er niet alles uitgehaald?" Eén van de redenen is volgens hem het feit dat hij op zijn vijftien de het ouderlijk huis verruilde voor een gastgezin in Eindhoven. „En toen ik bijna zeventien was, woonde ik al op mezelf Dat is niet bevorderlijk geweest. Ik had veel te veel vrijheid." Begin oktober begint Schot aan een opleiding tot fitnessinstruc teur. Eén dag per week naar school, één dag per week stage lo zaterdag 24 september 2011 Hoek is al veertien competitieduels op rij ongeslagen inde derby tegen Kloetinge. Acht keer stapte de Zeeuws-Vlaamse club als winnaar van het veld, zes keer eindigde het duel in een gelijkspel. De laatste overwinning van Kloetinge dateert van ruim tien jaar geleden. Op 26 februari 2000 won het op eigen veld met 4-3 door een treffer in de laatste minuut van Ronald Zuijdwegt. In dat seizoen won Kloetinge ook het treffen in Hoek (0-4). pen. „Die andere drie dagen wil ik ook graag nog werken", zegt hij er meteen achteraan. Dat zouden de mensen bij Kloetinge toch rege len? „Ja. Maar wë zijn nu een maand of drie verder en dat is nog steeds niet gebeurd. Daar baal ik wel een beetje van. We hebben af spraken gemaakt. Ik probeer die na te komen en had verwacht dat zij dat ook zouden doen. Het is best teleurstellend dat dat nog niet is gebeurd. Als ik me niet aan de af spraken zou houden, zou ik dat ook te horen krijgen." „Kloetinge is een hechte vereni ging", voegt hij er meteen aan toe. „Iedereen hoort erbij, jong en oud. Ik vind alleen wel dat de club soms iets meer ambitie mag uit stralen. Het kampioenschap zal nooit de doelstelling zijn. Bij Hoek móet je winnen, bij Kloetinge mag je een keer verliezen." Alleen liever niet vandaag, in de Zeeuwse derby. Schot hoopt op veel publiek en wil vlammen. „Ik kijk er al een tijdje naar uit", zegt hij. „Alleen denk ik wel dat wij de underdog zijn. Volgens mij heeft Hoek wat meer kwaliteit in de se lectie. Toch hoeven wij niet bang te zijn, zeker als we van onze ei gen kracht uitgaan. Niet te veel in zakken, maar lef tonen en lekker voetballen. Want dat is en blijft het mooiste dat er is." Barry van der Hooft door Barry van der Hooft middelburg - Cees Houtepen kan vandaag voor de derby tegen Hoek geen beroep doen op Björn Quar tel en Ingmar Quist. Beide spelers liepen a%elopen zaterdag in het verloren duel met LRC (4-1) bles sures op. Bij Hoek staat nog een vraagteken achter het meespelen van aanvoerder Giovanni Siereveld en Jari Vyaene, zegt trainer Ruud Pennings. Zijn collega moet daar een beetje om lachen. „We zullen wel zien wie er morgen aan de aftrap staan", reageert Houtepen. Hij mist Quist, die in Leerdam gebles seerd raakte aan zijn enkel, en Quartel. De verdediger werd in de laatste minuut vol in de rug gelo pen door een LRC'er en hield daar een flinke kneuzing aan over. Houtepen: „Het was echt een on nodige overtreding. Van mij had die speler van LRC wel rood mo gen krijgen, het sloeg helemaal ner gens op." Volgens de trainer moet het gemis van het tweetal wel op te vangen zijn. Houtepen, die in het verleden ook trainer was van 'Hoek, kijkt uit naar het duel van vandaag. „Het is een echte derby, met een gezonde rivaliteit. Het is mooi dat het ein delijk weer eens een Kloetinge- Hoek is. Toen ik trainer was van Hoek wonnen we één keer en speelden we één keer gelijk. Ik heb het toen als mooie wedstrijden er varen, waarbij de belangstelling van het publiek groot was. Ik hoop dat dat vandaag weer het ge val is." Kloetinge heeft na drie duels drie punten, Hoek staat op zes punten. Bij een overwinning nestelt de Zeeuws-Vlaamse ploeg zich stevig in het linkerrijtje. Dinsdag speelde Hoek nog een extra oefenwed strijd. Het duel met het Belgische Evergem eindigde in een overtui gende 9-0-zege, maar Hoek zag drie spelers geblesseerd uitvallen. Fabian Wilson kan vandaag in ac tie komen, maar het is nog de vraag of Giovanni Siereveld en Jari Vyaene ook kunnen spelen. Ruud Pennings gaf een aantal wis selspelers dinsdag speeltijd. Eén van hen was Raymond Wolff die eindelijk weer eens negentig minu ten kon voetballen. „Het ging pri ma", aldus Pennings. „Raymond wordt steeds fitter en dan kun je zien dat hij heel doelgericht is. We weten wat hij kan. Hij is hard op weg naar zijn oude niveau." De derby van vandaag benadert Pennings niet op een bijzondere manier. „Het is één van de compe titiewedstrijden, die we willen winnen. Voor de clubs, spelers en sponsors is het een bijzonder duel, voor mij niet echt. ik benader 'm zoals iedere wedstrijd, maar heb mijn spelers wel gewezen op de bij zondere omstandigheden die bij een derby komen kijken. Dat we ten ze nu en daar kunnen ze zich op voorbereiden." De aftrap van Kloetinge-Hoek is vanmiddag om 14.30 uur. Cees Houtepen door Barry van der Hooft middelburg - De lijst met spelers die in het verleden voor zowel Hoek als Kloetinge speelden, is best een omvangrijke. John Bent- schapknook, Wilco de Valk, Arjan Human, Onno Doeland, Pieter de Munnik, Björn Langeveld, loan van Belzen, Leon van den Ouden; het is zomaar een greep uit de bak met namen. Vandaag zijn er acht voetballers die een verleden heb ben bij de tegenstander. Van de huidige selectie van Kloe tinge behoorden Corné Schilper- oort, Maarten van Rosevelt, John Schot, Josimar Pattinama en Ro gier Veenstra in het verleden tot de selectie van Hoek. De laatste drie stapten afgelopen zomer over naar Kloetinge. Alleen Veenstra speelde geen officiële wedstrijd voor Hoek, omdat hij een jaar lang revalideerde. Maarten van Rose velt ontbreekt vandaag door een blessure nog in de selectie van de Bevelandse hoofdklasser. In de selectie van Hoek zitten drie spelers die bij Kloetinge speelden: Ferry Alfons, Giovanni Siereveld en Regilio Pinas. Ruim vijfjaar geleden was Kloetin ge dicht bij een overwinning, toen Corné Schilperoort zijn ploeg op een 2-1-voorsprong zette. Vlak voor tijd maakte Djamel Buyse echter nog gelijk: 2-2. Ruud Pennings 6 3 mei'03 Kloetinge-Hoek 2-5 5 8feb'03 Hoek-Kloetinge 2-0 4 13apr'02 Hoek-Kloetinge 1-1 3 10nov'01 Kioetinge-Hoek 4-4 2 7 apr'01 Hoek-Kloetinge 3-1 4 nov'OO Kloetinge-Hoek 26 feb'OO Kloetinge-Hoek 0-1 4-3 9. Wilco de Valk 1-0,10. Rieno van Oost 1-1,15. Björn Langeveld 1-2, 29. Rieno van Oost 1-3,47. Mare Minnaert 1-4,70. Rieno van Oost 1-5,89. Wilco de Valk 2-5 20. Rieno van Oost 1-0, 60. Rieno van Oost 2r0 55. Erik de Groene 0-1- 69. Musa Kanu 1-1 10. Emiel Dorst 1-0,13. Franky Standaert 1-1,40. Erik de Groene 2-1,46. Barry van der Hooft 2-2, 50. Barry van der Hooft 2-3,61Erik de Groene 3-3,69. Rieno van Oost 3-4,75. Wilco de Valk 4-4 36. Barry van der Hooft 1-0, 44. Barry van der Hooft 2-0,83. Bart Poppe 3-0,89. Paul Schipper 3-1 19. Dave Gijsel 0-1 9. Bart Poppe 0-1,22. Wouter Labrujère 1-1,40, Geert van Eenoo 1 -2,51Arjan Human 2-2, 61John Bentschap Knook 2-3, 89. Arjan Human 3-3, 90. Ronald Zuijdwegt 4-3 Willem Adriaansens foto Willem Mieras bron Rudy Boogert datum wedstrijd uitslag scoreverloop 14 10 mei'Ö8 Kloetinge-Hoek 0-2 45+2. Stijn Mahieu 0-1, 77. Stijn Mahieu 0-2 13 8 dec'07 Hoek-Kloetinge 1-0 73. Sam Ysebaert 1-0 (pen.) 12 16 dec'06 Kloetinge-Hoek 1-2 55. John Schot 1 -0,61Jan Huygens 1-1,65. Istvan Bakx1-2 11 2 sep'06 Hoek-Kloetinge 0-0 -- 10 25 mrt'06 Kloetinge-Hoek 2-2 10. Nyim Melki 0-1,19. Niels Kole 1-1,59. Corné Schilperoort 2-1, 88. Djamel Buyse 2-2 9 29 okt'05 Hoek-Kloetinge 2-2 9. David Destorme 1-0,34. Nyim Melki 2-0,42. Ferry Alfons 2-1 84. Daan Esser2-2 8 14 feb'04 Hoek-Kloetinge 1-1 22. Ronald Zuijdwegt 0-1, 56. Arjan Human 1-1 7 27sep'03 Kloetinge-Hoek 2-3 28. John Bentschap Knook 1-0, 35. PauclairYouda 1-1,40. Wilco de Valk 2-1,51. Steven de Croock 2-2, 78. Anthony Annicaert 2-3 (pen.) Een duel voor het doel van Hoek tijdens de laatste derby die door Kloetinge j werd gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35