Volleybalsters simpel Voormalige Delta Tour op wielerkalender Finale skeelercompetitie Rogier Veenstra blikt vooruit op Kloetinge-Hoek VOLLEYBAL Maret Grothues bekroont eerste officiële duel in jaar tijd met Eerste punt voor Lands Welvaren 1 JVOZ D1 speelt thuis tegen PSV De Stene Brug uit bekertoernooi Zuid-Afrikaanse hockeysters naar Goes Jong Ambon verslaat Hulsterloo Genieten in het Teuto burger Woud zaterdag 24 september 2011 goes - In Goes wordt vandaag de finale van de Zeeuwse skeelercom petitie verreden. De jeugd start om half zes, daarna is het de beurt aan de C- en D-rij- ders. jHet parkoers ligt in de Poel dé start is bij de Verrijn Stuartweg. Bij de mannen gaat Dick Hoogstra- te uit Yerseke aan de leiding, ge volgd door Adriaan van Damme, eveneens afkomstig uit Yerseke. Derde staat Anthony Janse, maar die komt door een blessure niet in actie. Bij de jeugd gaat Iris Slabbekoorn uit Driewegen aan kop en is niet meer te achterhalen. www.pzc.nl/sport door René Banierink busto arsizio - Een jaar had Ma ret Grothues geen serieuze wed strijd meer gespeeld. Maar tot haar tevredenheid was het eerste duel waarin het echt weer ergens over ging gisteravond voorbij voordat ze er erg in had. Nederland begon het EK volleybal met een strakke 3-0 zege op Spanje. KWADENDAMME De driebanders van 's Lands Welva ren pakten in de eerste ronde van de tweede divisie een punt tegen Lynn Somers uit Zundert, 4-4. De Belgisch getinte thuisploeg ver overde na een sterke wedstrijd zijn eerste punt tegen de Brabantse be zoekers. Alle aandacht ging uit naar Luc Peeters die 1.346 liet note ren. Ook Ronald van Geyt won met een mooi moyenne, 1.000. VLISSINGEN De Di van JVOZ speelt vandaag op eigen veld tegen PSV Di. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer won vorig seizoen op eigen veld verras send met 1-0 en wil die stunt graag herhalen. JVOZ Di heeft drie com petitiewedstrijden achter de rug en behaalde daarin zes punten. Het duel begint om 11.30 uur, op het veld aan de Irislaan in Vlissingen. ZEVENBERGEN Het driebandenteam van De Stene Brug heeft de eerste ronde van het bekertoernooi niet overleefd. In Ze venbergen werd met 6-2,6-6 in sets verloren van Stuc. Bedrijf Kanters. Het bekeravontuur eindigde voor de bezoekers wel onverwacht om dat de tegenstanders in de vierde divisie uitkomen en De Stene brug een klasse hoger. Alleen Edwin Ge luk bleef overeind. GOES Het meisjes A-team van de Goese Mixed Hockey Club speelt dinsdag avond een vriendschappelijk duel tegen een ploeg van het Zuid-Afri kaanse Stirling High School. Het duel op sportpark Het Schenge be gint om 18.00 uur. De Goese vereniging heeft een band met Zuid-Afrika en ontving al eerder equipes uit dat land. nieuw namen - Jong Ambon heeft gisteravond Hulsterloo met 3-5 aan de kant gezet. Het duel in de vierde klasse van het zondagvoet bal werd vooruitgespeeld vanwege een bruiloft van een oud-speler van de thuisclub in Frankrijk. Bij rust stonden de Middelburgers al met 1-4 voor. Gabriel Sapulette schoot long Am- bon op voorsprong en niet veel la ter werd het via Alfaro Pentury 0-2. Sapulette maakte er ook nog 0-3 van. Robbert van Driessche deed daarna iets terug namens de thuisclub, maar door Robbie van Iwaarden werd het gat weer drie. Na rust scoorde Martin Waisapy 1-5. Daarna kwam de thuisclub nog wel terug tot 3-5 via treffers van Alexander Praet en Robbert van Driessche, maar verder lieten de bezoekers uit Middelburg het niet komen. MIDDELBURG - De voormalige Del ta Tour Zeeland heeft weer een plaats gekregen op de kalender van wereldwielerbond UCI. De driedaagse etappekoers op Zeeuw se bodem maakt een doorstart zonder hoofdsponsor Delta. Op de kalender van de Europa Tour voor 2012 staan de data 8, 9 en 10 juni genoteerd. Het evenement heeft de naam Zeeuws Wielerweekend gekregen. Of de wedstrijd ook de volle drie dagen in beslag zal nemen, hangt af van het budget dat het organisa tiecomité ter beschikking heeft. Daarover wordt uiterlijk eind dit jaar een beslissing genomen. Ook de ZLM tour staat weer op de agenda. De internationale wed strijd voor beloften (tot 23 jaar) wordt op 14 april verreden. Op de UCI kalender voor vrouwen staan De laatste officiële wedstrijd die Maret Grothues speelde, dateert van het wereldkampioenschap van een jaar geleden. Het was de wedstrijd om de elfde plaats tegen Cuba. Nederland won, met 3-0 nog wel, van de Caribische groot macht (met Grothues als topscorer met 17 punten) en verzekerde zich daarmee van dé elfde plaats. Al leen die lage eindklassering was een domper, verder heeft de Alme lose alleen maar goede herinnerin gen aan dat toernooi. Ze speelde al le wedstrijden en werd na het toer nooi, als debutant nota bene, ook nog verkozen tot beste serveerder. Dat was 14 november 2010. Daar na ging ze niet naar een club, zoals de meesten maar stond ze de hele winter alleen nog maar in de trai ningszaal in Almere, als lid van het kleine 'Team Selinger' van jon ge internationals. En toen de lente kwam en de andere Oranje inter nationals zich stapgewijs ook weer meldden, ging het trainen verder. Slechts afgewisseld door een reeks van een dikke twintig oefenduels her en der over de wereld. Geen wonder dus dat Grothues stond te popelen. „Ik had er enorm veel zin in. Eindelijk weer een wedstrijd waar het weer eens ergens om ging. Ik was gretig, ja." Ze kon dat ook zijn. Want ze had het 'geluk' dat degene die normaal op haar positie zou staan, Chaine Staelens, niet topfit naar Italië af reisde nadat ze geblesseerd was ge raakt in de laatste oefenduels voor het EK tegen Turkije. „Nou ja, niet topfit", sputterde Grothues tegen. „Heb je gezien hoe ze aan het in slaan was. Als je niet fit bent, sla je de ballen niet zo hard tegen de De Nederlandse volleybalvrouwen zijn het EK sterk begonnen. grond." Toch wist ze al snel dat ze tegen Spanje eindelijk weer eens voor het 'echie' aan de bak kon. „Dat merk je wel in de trainingen." En de gretigheid spatte er vanaf Tot 10-10 kon Spanje nog enigszins ge lijke tred houden met Oranje, daar na begon de ploeg van bonds coach Selinger te draaien. En wel zo hard dat de Spaanse vrouwen van de Nederlandse bondscoach Gido Vermeulen de wereld bij tijd en wijle voor een doedelzak aanza gen. 'Een lesje in modern volley bal' noemde Vermeulen het. Zijn snode plannen om net als twee jaar geleden een van de favorieten twee Zeeuwse wedstrijden: De Omloop van Borsele (21 april) en De Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden (14 tot en met 16 juni). Marcel Kittel won de laatste Delta Tour Zeeland. fanwb 4-c/aa^ wande-larrangë-M&n't Vlak over de Duitse grens, op slechts ca. 340 km van Utrecht vindt u de Eggeweg, een prachtige bosrijke wandelroute bij het Teutoburger Woud. De pronkstukken van het woud zijn de magische Externsteine, 13 imposante zandsteenrotsen die al sinds de oudste tijden worden vereerd. U kunt hier schitterend wandelen, zeker in de kleurenpracht van de herfst of de witte pracht van de winter. Ook vindt u volop leuke plaatsjes in de buurt. Uw verblijf U verblijft in Hotel der Jagerhof in het prachtig gelegen plaatsje Willebadessen. Het hotel heeft o.a. een restaurant met zonneterras, een Biergarten en een modem wellnesscentrum. Uw kamer is voorzien van o.a. telefoon en tv. Badkamer met douche en toilet. Direct vanuit uw hotel kunt u wandelen in Naturpark Eggegebirge. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 {20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 11949 euro p.p. 4-daags wandelarrangement Teutoburger Woud zoek boekcode 11949 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 1x welkomstdrankje 2x driegangendiner 1 x viergangendiner of koud/warm buffet wandelkaarten met routebeschrijvingen dagelijkse transfer van en naar de Eggeweg 1x20 minuten rugmassage gratis gebruik van badjas en sauna handdoeken Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): 0 t/m 6 jaar gratis 7 t/m 12 jaar 50% korting 13 jaar en ouden 25% korting Prijzen 25/09-19/11 149 20/11 -04/12 129 05/12-21/01 149 22/01 -05/02 129 06/02-31/03 149 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. A pha l*OS 6e-nf v da ar al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32