in aan status Sulejmani en Anita zijn inzetbaar in de topper tegen FC Twente CHAMPIONS imm shen onmogelijk Trainen, rusten en lachen Lance Armstrong terug als triatleet Jean Paul de Bruijn naar achtste finale Ranieri mist Sneijder bij debuut 'Hamburger SV in gesprek met Stevens' Maradona deelt schop uit aan fan Arjen Robben begint op bank zaterdag 24 september 2011 AMSTERDAM - Miralem Sulejmani kan zaterdag meespelen in de wed strijd van Ajax tegen FC Twente. De aanvaller is sneller dan ver wacht hersteld van een hamstring blessure en deed gisteren de gehe le groepstraining mee. Trainer Frank de Boer kan ook be schikken over Vurnon 'Anita, die tegen PSV uitviel met een enkel blessure. Kolbeinn Sigthorsson is eveneens inzetbaar. De. IJslandse aanvaller sloeg woensdag de beker wedstrijd tegen de amateurs van Noordwijk over wegens liesklach ten. „Hij heeft heel hard gewerkt en we hebben hier ook prima fysio therapeuten", aldus De Boer over het snelle herstel van Sulejmani. De coach kreeg veel vragen over de rol en prestaties van Theo Jans sen. „We hebben een gesprek ge had en de inhoud daarvan blijft tussen Theo en mij, maar ik kan wel zeggen dat hij dominanter wil zijn", aldus De Boer. „Dat moet hij ook worden, maar de tegenstan ders zijn ondertussen allemaal zo gefocust op Theo dat ze hem niet aan de bal willen laten komen. Dan moeten anderen die rol over nemen, maar tegen PSV waren juist de mensen die normaal goed aan de bal zijn, dat in die wed strijd helemaal niet. Ik weet zeker dat Theo ook in de controlerende rol waarin hij bij Ajax speelt, bepa lend kan zijn." Vorig seizoen be haalde Ajax op de slotdag de lands titel door FC Twente in de Arena te verslaan. „Dat Twente weer bovenaan staat, betekent dat het een goed team is", aldus De Boer. „Het is nog niet sprankelend, maar Twente wint zijn wedstrijden gemakkelijk. Kan je nagaan als het écht gaat lopen." FC Twente kan vandaag weer be schikken'over Bart Buysse. De Bel gische verdediger, die afgelopen woensdag in het bekerduel met De Zwaluwen met een kuitblessure uitviel, is hersteld. Ook Nikolai Mi- chailov is eveneens weer van de partij, nadat hij enkele dagen ziek is geweest. De Bulgaar verdedigt daarom het doel in de Arena. Buysse speelde de afgelopen twee duels, tegen ADO Den Haag en Zwaluwen, in de basis. Normaal gesproken keert Dwight Tiendalli terug als linksback. Adriaanse: „In beginsel is hij de eerste keus. Zeker ook als Miralem Sulejmani bij Ajax meedoet. Dwight is toch een speler die wat korter dekt." Bij FC Twente zijn tweede doelman Sander Boschker, Rasmus Bengtsson en Nacer Chad- li nog niet beschikbaar in de top per. Miralem Sulejmani is op tijd fit voor de kraker tegen FC Twente. foto Stanley Contha/ANP e wegrace van de wereldkampioenschappen wielrennen nabij Kopenhagen Belgeen van de favorietengisteren tijdens een persconferentie van de Bel- ijk. Het is sowieso al moeilijk als je voor iedereen de te kloppen man bent. Bo- waar genoeg om weg te rijden van de rest", zei Gilbertdit jaar onder meer uik-Bastenaken-Luik en de Clasica San Sebastian. die in een wedstrijd lang goed blijft." foto Robert Vos OCDEN Lance Armstrong maakt komend weekeinde zijn rentree in de sport. De zevenvoudig Tourwinnaar, ooit begonnen als triatleet, heeft zich in geschreven voor de X-Terra van Og- den in de staat Utah. De 40-jarige Amerikaan moet daar 1 kilometer zwemmen, 20 kilometer fietsen op de mountainbike en 6 kilometer lo pen door het veld. AMSTERDAM Jean Paul de Bruijn uit Hulst is er in de derde Grand Prix voor elite spelers in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. De Bruijn won zijn beide partijen in de poule fase. Eerst werd Jeffrey van Nijnat- ten geklopt met 50-32 in 31 beurten en vervolgens moest Wil Janssen eraan geloven met nog iets betere rapportcijfers, 50-25 in 29 beurten. MILAAN Claudio Ranieri moet zijn debuut als coach van Internazionale tot een succes zien te maken zonder de inbreng van Wesley Sneijder. De spelbepaler kampt met een spierblessure en doet tegen Bolog na niet mee. „Hij had al wat klach ten, dus ik heb hem gezegd kalm aan te doen", lichtte de opvolger van Gian Piero Gasperini toe. HAMBURG Huub Stevens keert volgens Ham burger Abendblatt mogelijk terug bij Hamburger SV. De Duitse krant meldde gisteren dat technisch di recteur Frank Arnesen een gesprek heeft gehad met de Nederlandse trainer, die eerder van januari 2007 tot juni 2008 de leiding had over het eerste elftal van de voetbalclub uit de Bundesliga. DUBAI De flamboyante voetballegende Di ego Maradona heeft weer van zich doen spreken. De Argentijn, die momenteel trainer is van Al-Wasl uit de Verenigde Arabische Emira ten, schopte onder het toeziend oog van de camera een iets te nieuwsgierige fan tijdens een fotos- hoot De video circuleert sinds vrij dag op het internet. MUNCHEN Arjen Robben begint vandaag bij Bayern München op de reser vebank. Dat heeft trainer )upp Heynckes aan de vooravond van de Bundesligawedstrijd tegen Leverku- sen, zijn oude werkgever, laten we ten. De Nederlandse aanvaller is hersteld van een ontsteking aan het schaambeen, die hem een maand aan de kant hield. Mocht de Nederlandse ploeg op het WK wiel rennen in Kopenhagen niet het gewenste resultaat berei ken dan zal dat niet aan de sfeer liggen. Er wordt heel wat afgedold door wielrenners en bondscoach. Zo kwam een speurende bonds coach Leo van Vliet gistermiddag de hotelkamer van Johnny Hooger- land en Nicky Terpstra binnen. „Ik ben op zoek naar een wegkapi tein", meldde hij bij binnenkomst. Na wat rondkijken vertrok hij met de mededeling dat hij hem in deze ruimte niet kon vinden. „Hooger- land sowieso niet." Gelach alom. Een goede sfeer kweken was een van de belangrijkste doelen van Van Vliet. Daarom vertrok de Ne derlandse ploeg afgelopen maan dag al naar Denemarken. De bondscoach lijkt in zijn opzet ge slaagd. „Het is gezellig", heeft John ny Hoogerland inderdaad ge merkt. Hij trekt veel op met Nicky Terpstra en heeft aardig wat met zijn ploeggenoten kunnen trainen. Dinsdag en woensdag twee uur, donderdag een kilometer of 175 en gisteren een uurtje. Vandaag fietst Johnny op 't gemak nog een uur tje of anderhalf en dan moet hij klaar zijn voor zijn tweede WK voor profs uit zijn carrière. Verder heeft Hoogerland de tijd vooral gebruikt om uit te rusten. Het vele gefiets en gereis van de laatste weken is niet in z'n kouwe kleren gaan zitten. Van de koers voor beloften zag hij gisteren daar om alleen de laatste twee ronden. Op tv, in zijn hotelkamer. Daar voor sliep hij. Die slotfase leerden hem wat hij eigenlijk al wist. „Dit parkoers kan voor geen enkele prof die in goeden doen is te zwaar zijn. Ik heb er alles bij el kaar zo'n tien rondjes op getraind. Alleen het stuk direct na de finish is eventjes lastig. Daarna valt het enorm mee. De renners zullen het zelf zwaar moeten maken." De tactiek voor de koers is nog niet besproken maar het zal dus niet moeilijk zijn om die te bepa len. De Nederlandse ploeg, zonder echte sprinter, zal de wedstrijd van begin af aan hard moeten ma ken. „Als het de eerste honderd ki lometer rustig blijft en er wordt daarna pas gekoerst dan is het te laat", schat Hoogerland in. „Dan zullen alle kanshebbers tot het eind meekunnen. Het moet eerder gebeuren." Koersen vanaf het be gin, is dus voor vele landen het motto. „Aan mij zal het niet lig gen", zegt Johnny strijdvaardig. Koen de Vries --"--"-.SassÈai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31