soms al voldoende' zeeland 125 Beste monteursteam 2011 Nederland Middelburgers breken Europees fietsrecord in woestijn van Nevada Land Rover dealer Auto Ventura BV geen Nederlands spreken Concert Accelerando uit Sint-Annaland Pianisten spelen in Historische Kerk Vuurwerk slot zomerseizoen SterdOtTie.. Uw Mercedes-Benz Specialist! www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113 - 245285 die zelf ook uit het buitenland naar hier zijn gekomen. Juist zij kunnen zich inleven in de cliën ten. Bovendien kan ik dan mensen van dezelfde afkomst aan elkaar koppelen. Dat heet cross culture hulpverlening. Natuurlijk zijn au tochtone Nederlanders ook wel kom bij de stichting. Het is wel be langrijk dat mensen de weg bij de instanties een beetje kennen." Het idee om een stichting te begin nen, ontstond toen Agnes steeds meer vrouwen uit haar omgeving ging helpen bij het lezen van brie ven en de contacten met instan ties. „Ik zag hoe ze vastliepen en in feite hulpeloos waren zonder een beetje ondersteuning. Ik hoop iets voor deze vrouwen te kunnen betekenen, al is het maar een luis terend oor. Dat is soms al voldoen de." De Antilliaanse vrouw uit de Goese Polder is in elk geval heel blij met de hulp van Agnes. „Zon der haar zou ik het niet redden. Nederland is een land van papie ren. Dat is problematisch voor mij, omdat ik het Nederlands heel moeilijk onder de knie kan krij gen." www.koronia.nl zaterdag 24 september 2011 Het Human Power Team Delft in Nevada met op de tweede rij David Wiele- maker (vierde van rechts) en Paul Denissen (tweede van rechts). MIDDELBURG Muziekvereniging Accelerando uit Sint-Annaland musiceert vandaag op het Abdijplein in Middelburg. Het concert staat in het teken van het 130-jarig bestaan van de vereni ging. Het jubileum wordt gevierd met al le leden en ereleden. Tussen 15.00 en 16.00 uur musi ceert afwisselend de slagwerk- groep en het fanfareorkest van de muziekvereniging. OOST-SOUBURG Edgar van Boven en Chong Liu ge ven zondag om 11.30 uur een lunch concert in de Historische Kerk aan het Oranjeplein in Souburg. De pianisten spelen werk van Bach, Debussy, Mendelssohn, Liszt en Chopin. Kaarten kosten negen euro, inclusief lunch en zijn alleen vandaag nog te koop bij Bruna, Pri- mera en de Vrijbuiter in Oost-Sou burg en de Primera in de Lange Zel- ke in Vlissingen. zoutelande - Het seizoen in Zou- telande wordt vanavond traditio neel afgesloten met een grote vuur werkshow aan de Langstraat. Het is nu de vierde keer dat het dorp op deze manier afscheid neemt van de zomer. Voorafgaand aan het vuurwerk treedt Reginald Peene op. Vanaf 21.00 uur ver maakt hij het publiek met liedjes, typetjes en Duitse Schlagers. Het vuurwerk, vanaf 22.30 uur, is het beste te zien vanaf het pleintje. door Yorben Weststrate middelburg - Een groep studen ten van de Technische Universiteit Delft en de Vrije Universiteit Am sterdam hebben afgelopen week het Europees snelheidsrecord op een ligfiets verbroken. In Nevada (Verenigde Staten) werd een po ging gedaan om het wereldrecord te verbreken. In het vijftienkoppi- ge team zaten ook twee Middel burgers: David Wielemaker en Paul Denissen. We spraken met David. Wat deed jij in Amerika? „We hebben een aanval gedaan op het wereldrecord snel rijden op een ligfiets. In Nevada is in de woestijn een bijzondere rechte weg van tien kilometer lang. Er staat niks om deze weg heen, geen bomen, geen gebouwen, helemaal niks. Onze fiets heeft acht kilome ter nodig om op zijn topsnelheid te komen." Wat is het Europese snelheidsrecord nu? „Wij hebben het record aange scherpt tot 129,61 km per uur, afge rond 130. Het Nederlands record stond op 117 km/u. We kwamen net niet aan het wereldrecord. Dat staat op 133,27 km/u. We waren wel heel dichtbij. Maar om een we reldrecord te rijden, moeten alle omstandigheden perfect zijn." Uit hoeveel man bestaat jullie team? „Het team bestaat uit vijftien man. Waaronder twee fietsers, de andere zijn studenten van de TU Delft en de VU Amsterdam. De studenten uit Delft hebben zich vooral met de fiets bezig gehou den en de Amsterdamse studen ten hielden zich bezig met de fiet sers." Hoe lang ben je met dit project be zig geweest? „Met alles zijn we ongeveer een jaar bezig geweest. Het is een zwaar jaar geweest met soms wel 80-urige werkweken. Maar nu we ons doel behaald hebben, voelt dat fantastisch." Gaan jullie volgend jaar weer een poging wagen? „Wij doen volgend jaar niet meer mee, maar er is alweer een ander team van de TU Delft en de VU Amsterdam begonnen. Die zijn al volop bezig om het wereldrecord volgend jaar te verbeteren." 300SL Roadster Automaat, bj 1992, km 158.978, hardtop, airco, leder Seottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25