zeeland 123 rommel te verlossen was geen Veers pleziertripje Veere houdt de gaten Fragile op popconcert in Goes over het idee om bakken te plaatsen op het strand' 2e M-Line matras halve prijs www.binnenuit.ni Kapelle ontruimt vakantiewoningen arbeidsmigranten LEZING SPORT VOEDING Kinderkledingbeurs Stoppelaerstuin Wandeling door park Toorenvliedt Vandaag open huis school De Branding zaterdag 24 september 2011 Badstrand in Vlissingen de vuilniszak leeg die ze gevuld hadden met aangespoeld afval. foto Ruben Oreel succes is, staan we zeker voor de actie open", zegt Fransen. Hij heeft nog een reden om nog niet met volle overtuiging 'ja' te zeggen. In april van dit jaar is er al eens zo'n jutbak in Vlissingen ge plaatst bij het strand. Bij de over gang Zwanenburg is de bak toen in elkaar getrapt en de volgende dag in de fik gestoken. Monique lankowski vertelt over dit incident: „De ene dag hadden we die bak bij de overgang ge plaatst en de volgende dag was hij verbrand." Matthijs Lievaart, Monique Jankowski en Wendela van Boekhout. De 'tegenpartij', met onder meer Duitse banken, vocht die uitspraak aan. Door de voorkeurspositie van Nederland, komen andere schuld eisers lager op de lijst. Veere maakt, met onder meer de gemeente Goes, deel uit van de Noord Hollandgroep. Die club trekt als schuldeisers samen op. Goes, voor 12 miljoen gedupeerd, was niet bij de rechtszaak. „Wij zijn nadrukkelijk door onze advocaat uitgenodigd. Om het be lang voor Nederland te onderstre pen", zegt Molenaar. „We zaten er met een behoorlijke Nederlandse delegatie. Ik heb er wel een goed gevoel aan over gehouden. Voor zo ver ik dat als leek kan beoordelen. De uitspraak is 6 oktober of een week later. Als die positief is, we ten we dat we geld terug krijgen. Dan weten we ook wanneer, hoe veel en in welke vorm. We hebben dat natuurlijk het liefst in .euro's, maar het kan net zo goed in KAPELLE - Vier woningen in de We- meldingse wijk Oesterbaai, waarin arbeidsmigranten uit verschillende landen blijken te wonen, moeten ontruimd worden van de gemeen te Kapelle. De huiseigenaren, waar onder een detacheringsbedrijfj krij gen binnenkort een aanschrijving van de gemeente dat de huizen op het recreatiepark niet voor dat doel gebruikt mogen worden. Don derdagavond hield de gemeente een controle op Oesterbaai met de Belastingdienst en de Arbeidsin spectie. Kapelle hield de controle nadat de rechtbank in augustus een verzoek om handhaving van de vereniging van eigenaren op Oesterbaai als terecht beoordeelde. De gemeente beloofde toen met voorrang te handhaven. GOES - De Vereniging Rondom de Stenen Brug houdt morgenavond voor de zevende keer het concert Autumna. De akoestische pop band Fragile is de hoofdact. Het bijzondere aan deze negenkop pige band is dat er vier strijkers bij zitten. Drie violen en een cello. „We spelen allerlei bekende pop nummers die in de originele uit voering ook met strijkers werden ondersteund", zegt bandlid Peter Strating. „Op het repertoire staan nummers van onder meer The Beatles, Sting, Robbie Williams, Lionel Richie, Prince en R.E.M. Je zou onze concerten kunnen type ren als echte luisteroptredens. We spelen dan ook niet op alle loca ties. In een café komen wij bijvoor beeld niet tot ons recht.'" Op de Stenen Brug des te meer. Autumna begint morgen met een voorprogramma. Daarin staan Me- lanie van Overbeeke (altviool) en Marieke Brokamp (viool). Daarna speelt Fragile. Autumna begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Ga naarwww.sportengezond.nl en klik op het aanmeldings/registratie formulier. Wanneer: 4 Oktober 2011 Tijd: 19.30 uur-22.00 uur Waar: Van der Valk Hotel Goes Anthony Fokkerstraat 100 www.derodepilaren.nl Diogisleril Ktulderll Be Bnflc Pilaren MIDDELBURG In het jeugdgebouw van de Hof- pleinkerk aan de Stoppelaerstuin in Middelburg is donderdag van 19.00 tot 21.30 uur en vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur een kinderkle dingbeurs. Er is ook een beperkte oplage dameskleding. Kleding in brengen en informatie via telefoon nummer 06-57310908. MIDDELBURG Het IVN houdt vandaag een wande ling door het park van buitenplaats Toorenvliedt bij Middelburg van 13.30 tot 15.30 uur. Eventueel wordt ook Vogel- en zoogdierenopvang de Mikke bezocht. Kaartjes zijn ver krijgbaar bij de gids. Verzamelen bij de hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg. VLISSINGEN Archipelschool De Branding in Vlis singen houdt vandaag open huis van 9.00 tot 13.00 uur. In de PZC van gisteren stond abusievelijk een verkeerde datum. Het thema van de dag is 100 jaar onderwijs aan de Bouwen EwoutstraaL (Oud-)leer- ling, oud-collega's en andere be langstellenden zijn welkom. vreemde valuta zijn. Tja, als het an ders uitvalt, hebben we in ieder ge val onze stinkende best gedaan om het geld terug te krijgen. Want daar hebben we toch een rotge voel over." „De IJslanders die we op straat spraken, legden direct de link met de Landsbanki als ze hoorden dat we uit Nederland kwamen. Ze ba len ervan dat de naam van IJsland als financieel bolwerk door Lands banki door het slijk is gehaald."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23