Jutbak helpt zee van 221 zeeland Bezoek aan IJsland Debat D66 over LPV als 'nachtkaars gedoofd' VERHUIZEN MET ZORG! Veere haalt ruiters graag binnen de gemeente Gemeente project in B&O digitaal Beosound 5 Encore 0118 61 26 69 muziek systeem www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl AFVAL Initiatiefnemer Jankowski: 'De gemeente was laaiend enthousiast Blaastest monDidL mouERS vnmvmwtfmt door Miriam van den Broek vlissingen - Het ingelast debat dat D66 in Vlissingen had aange vraagd om helderheid te krijgen over het standpunt van de LPV in de kwestie ziekenhuis, is volgens Niek Peters van D66 'als een nacht kaars uitgegaan'. Volgens D66 heeft de LPV onlangs aangegeven dat ze zich niet langer wil houden aan de afspraak dat uit sluitend wethouder Marin de Zwarte naar buiten toe het woord voert over het ziekenhuis. Volgens Mark Weug van de LPV is daar echter niets van waar. „Er zijn een tijdje geleden vragen geko men van andere fracties over ons optreden in de media waarbij we onze visie op de ziekenhuiskwes tie hebben geventileerd. We heb ben daarop tijdens het presidium (een vergadering van de fractie voorzitters, red) proberen uit te leggen dat ons standpunt niet ge wijzigd is en dat we nog altijd ach ter de afspraak staan dat De Zwar te namens de raad het woord voert naar het ziekenhuisbestuur en andere partijen. Dat neemt niet weg dat wij tegelijk de vrijheid hebben om onze politieke mening te uiten. We hebben dat proberen uit te leggen. Misschien is dat niet middelburg - Een 45-jarige man uit Middelburg raakte in de nacht van donderdag óp vrijdag zijn rij bewijs kwijt. Hij reed rond 00.30 uur over de Turfkaai op zijn brom mer toen hij gecontroleerd werd door de politie. Hij moest een blaastest ondergaan en had te veel gedronken. zo goed uit de verf gekomen. Maar dan had D66 - die tijdens die ver gadering niet aanwezig was - beter even kunnen bellen. Ik stond per plex toen ik in de krant las dat de fractie een interpellatiedebat had aangevraagd. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt." Voor het debat is donderdagavond aan het einde van de raadsvergade ring tijd gemaakt. En het werd niet dat wat Peters ervan had ge hoopt. „Ik had eigenlijk gewoon de LPV om uitleg willen vragen tij dens een openbare vergadering. Maar de wet staat dat niet toe. Een fractie kan geen andere fractie ter verantwoording roepen. Ik moest dus mijn vragen aan de wethou der richten. Ik wilde duidelijkheid over de opstelling van de LPV om te voorkomen dat er een tweespalt in de raad ontstaat en dat de Raad van Bestuur van het ADRZ de la chende derde wordt, ten koste van burgers en de ziekenzorg." De Zwarte heeft gezegd dat er niets gewijzigd is en dat hij nog al tijd de motie uitvoert die vorig jaar is aangenomen. „Mij wordt nu verweten dat ik de LPV in diskrediet heb gebracht", zegt Peters. „Maar het was hele maal niet mijn bedoeling de LPV onderuit te halen. Ik wilde alleen duidelijkheid." door Annemarie Zevenbergen domburg - Ondanks de toename van de hoeveelheid paardenpoep, verwelkomt de Veerse gemeente raad gaarne meer ruiters te paard binnen de gemeentegrenzen. Dus stemde de gemeenteraad unaniem in met een bijdrage voor het opzet ten van een ruiterroutenetwerk in de gemeente. Het was een te verwachten beslis sing, zeker omdat Veere dé paar- dengemeente van Zeeland is en er nog geen goede ruiterroute is. De bestaande paden voldoen vaak niet aan de vereiste kwaliteit en de verbindingen tussen de paden on derling, ontbreken. Aan Veere nu de taak om haar imago waar te ma ken. De DTV-ffactie plaatste wel wat kanttekeningen bij de mestrui- ming. Wim Bartels: „Dat moet di rect gebeuren en niet uren of da gen later. Bovendien moet die op- ruimplicht weer terug in de APV." Het CDA vestigde de aandacht op verkeersveiligheid en benadrukte het belang van goed overleg tus sen gemeente en manege- en pen sionhouders over die veiligheid en over de mestruiming. Veere heeft over een jaar een net werk van 220 kilometer: 22 over strand, 52 kilometer over ruiterpa den en 147 langs bestaande wegen. De totale kosten bedragen 172.050 euro. De gemeente hoopt mini maal de helft via subsidies te dek ken. De rest komt uit het budget Toeristische Impuls. Groot woonhuis met kantoor te I Vijf kamers 75m2 kantoor Vraagprijs 380.000 k.k. zie www.florad.nl/woning zaterdag 24 september 2011 door Annemarie Zevenbergen domburg - Een urenlange rechts zitting in het gerechtshof van Reykjavik, gevolgd door een pijl snel rondje langs de geisers, maak ten van de trip naar IJsland geen plezierreisje op kosten van de ge meenschap, benadrukte wethou der financiën René Molenaar van Veere na afloop van het bezoek. Hij reisde begin deze week, samen met het hoofd van de afdeling fi nanciën Wim Dingemanse, af naar IJsland om de rechtszaak bij te wonen over de voorkeurspositie van schuldeisers van de failliete Landsbanki. Een aantal Nederlandse gemeen ten en provincies had geld uit staan bij de bank, dat verloren ging bij het faillissement van de bank. De IJslandse Hoge Raad be paalde begin dit jaar dat de Neder landse overheden een voorkeurs positie innemen als schuldeisers. door Yorben Weststrate den. Het enige dat de gemeente hoeft te doen, is de bakken plaat sen en legen." De reacties die bedenker Lievaart krijgt zijn enthousiast. „Iedereen vindt het een goed initiatief Je bent vrij om mee te doen. Het is totaal geen verplichting. Het uitein delijke doel van deze actie is om mensen te blijven prikkelen om milieubewust bezig te zijn. En het zou leuk zijn als alle kustgemeen- tes uit Nederland mee zouden doen." Het project is genomineerd voor de ASN Bank Wereldprijs. Dit is een prijs voor wereldverbeteraars. Ook heeft Lievaart het duurzame lintje ontvangen uit handen van Minister Bijsterveld. Bedijk ook het Z2-journaal van 3EE vrijdag 16.00 uur: www.z2.nl. Monique Jankowski wil dat ook de gemeente Veere zich aanmeldt voor het project. „Ze weten van het initia tief, ze weten dat we eraan ko men", zegt een enthousiaste Jan kowski. Lukas Fransen van stichting Strandexploitatie Walcheren die verantwoordelijk is voor de stran den van de gemeente Veere, heeft van het project gehoord. Maar hij weet nog niet of de gemeente Veere mee gaat doen. „Wij hou den het in de gaten en als het een Na Texel, Goedereede, Westvoorn, Bloe- mendaal en Zand- voort heeft Vlissin gen er nu ook één: een eigen jutbak. De eerste is giste ren geplaatst op het Badstrand, aan de kant van de Nolledijk. Vol gende maand komen er, verspreid over de Vlissingse kust, nog drie bij. De bakken die bedoeld zijn voor aangespoeld afval, zijn be dacht door kunstenaar Matthijs Lievaart. Beau (voorgrond) en Jasmijn de Boer gooien in de nieuwe jutbak op het Lievaart jut al jaren samen met zijn vader. „Ik ruimde heel veel rot zooi op dat op de stranden lag. On geveer twee jaar geleden dacht ik: wat nou als we dit met zijn allen deden." Een impulsieve actie volg de. „Samen met mijn vader legde ik het zeeafval voor de strandover- gang neer, met daarbij een bordje met de tektst: 'Doe mee, verlos de zee.'" De berg groeide en groeide en werd meerdere keren geleegd. „Na tuurmonumenten was deze actie ook opgevallen en plaatste een gro te bak en zette mijn bordje erbij. Op dat moment heb ik contact met hen gezocht en het idee gekre gen dat dit in heel Nederland zou moeten kunnen." Wendela van Boekhout en Moni que Jankowski hebben het project naar Vlissingen gehaald. Zij rui men al jaren tijdens hun strand wandelingen rommel op. „Ik hoor de van het project van Matthijs en wilde dit per se naar Vlissingen ha len. Ik vond het zo'n briljant idee dat ik gelijk contact opnam met de gemeente", vertelt Jankowski. De gemeente reageerde enthousiast. „De oogjes daar gingen gelijk glin steren." Jankowski wil met deze actie inzet voor het milieu tonen. „En we wil len dat er op alle stranden van de ze jutbakken komen. Iedereen kan daar het aangespoelde strandafval dat ze vinden, in gooien. Het mooie is dat je kunt zien dat het re sultaat heeft, want de afvalberg blijft groeien en groeien. Zo zie je dat je niet de enige bent die be wust met het milieu bezig is." Op iedere bak komt een bordje te hangen met het motto van het pro- jen: 'Doe mee, verlos de zee.' Lievaart zegt dat alle bakken die ge plaatst worden verschillend zijn, maar dat het bordje er altijd op hangt. „Het is echt een burgerinitiatief, de burgers worden geprikkeld en het moet echt die uitstraling hou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22