Zeeland PZC Gemeente houdt Lievens aan afspraak WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 MUSIC HALL Koppeling tussen overname schouwburg en ingebruikname evenementenhal op Zep Belangstelling vanuit de Randstad voor wonen op Walcheren Westkapellenaar blijft vastzitten almanak 112 Zaterdag 24 september 2011 Jutbak helpt zee van rommel te verlossen Zeg tegen een wijnboer niet dat zijn wijn niet lekker is Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele middelburg - Als de Terneuzense ondernemer Frans Lievens de Mu sic Hall in Middelburg niet opent, zal er opnieuw onderhandeld moe ten worden over het contract dat Lievens met de gemeente heeft over de exploitatie van de Stads schouwburg. „We hebben een afspraak en daar zullen we hem aan houden", zegt wethouder Albert de Vries. Zijn collega Johan Aalberts stelt klip en klaar dat het niet openen van de Music Hall een ontbindende voor waarde is. Lievens bevestigt dit, maar voegt er direct aan toe dat hij, wat er ook met de Music Hall gebeurt, de voortgang van de schouwburgen in Middelburg en Goes garan deert. Lievens, die al jaren met suc ces het Scheldetheater in Terneu- zen exploiteert, bereikte voor de zomer overeenstemming met Mid delburg en Goes over de overname van de Stadsschouwburg en thea ter De Mythe. Voor het Middelburgse gemeente bestuur was daarbij de aankoop van de leegstaande evenementen hal op het Zep een belangrijk aspect. Deze Music Hall moet het kloppend hart van het Zep wor den. Door de Music Hall en de schouwburg in één hand te geven zou concurrentie tussen beide po dia worden voorkomen. Rondom de overname van deze Music Hall zijn nu juridische pro blemen gerezen en dat leidt tot vertraging van de ingebruikname van de hal. Daarbij spelen twee conflicten. Eén tussen eigenaar, de vastgoedmaatschappij TCN, en een voormalig huurder van de ruimte die foyer moet worden van de Music Hall over de inventaris. Deze huurder heeft beslag laten leggen op de inventaris. En er ligt een claim van Zep Do- me BV bij Lievens. Zep Dome is de partij die oorspronkelijk de Mu sic Hall zou exploiteren en Lievens daarbij als partner betrok. De Ter neuzense ondernemer stond daar bij voor een bedrag garant voor de lening die Zep Dome aanging voor de Music Hall. Toen Zep Dome niet in staat bleek het project van de grond te krijgen, nam Lievens zelf het heft in handen. Hij kwam met TCN mondeling overeen de Music Hall over te nemen. Zep Dome is een dochtermaat schappij van dezelfde ondernemer wiens fastfoodrestaurant KFC op het Zep deze week failliet ging. Dat faillissement maakt Lievens er ook niet geruster op. vlissingen - De Veerse beleidsambtenaar Jean-Paul Hageman stond gisteren tevreden op de stand van de Walcherse gemeenten tijdens de de eerste dag van de Woonbeurs Werelds Wo nen Walcheren in de voormalige Timmerfabriek. Nog voor de officiële opening had hij al enkele mensen uit Rotterdam en Utrecht te woord ge staan die serieus belangstelling hebben voor een bouwkavel in de gemeente Veere. „De kust, in combinatie met rust en ruimte, verkoopt", weet hij maar al te goed. Hij voorspelde dat 2011 wel eens een topjaar voor Veere kan worden als het gaat om de verkoop van bouwkavels. De beurs vindt ook nog vandaag en morgen plaats, van 11.00 tot 17.00 uur. foto Ruben Oreel Tot zijn ongenoegen is Lievens met de financiële en juridische ver wikkelingen rond de Music Hall ge confronteerd. Hij maakt daarom nu een voorbehoud bij de aan koop van de Music Hall en wil dat eerst alle financiële en juridische plooien zijn gladgestreken zien, voordat de verkoopakte kan passe ren. Komende week heeft hij een gesprek met TCN. Wethouder De Vries gaat er van uit dat de Music Hall volgend jaar gewoon opengaat. „De koop is defi nitief Er zijn alleen wat strubbelin gen bij de levering van de Music Hall." De Vries doelt hierbij op de beslagging op de foyer. middelburg - Een 59-jarige inwo ner van Westkapelle blijft in voor arrest. De rechter-commissaris heeft beslist dat de politie en het Openbaar Ministerie nog negentig dagen krijgen om meer bewijzen tegen hem te verzamelen, aldus een woordvoerder van het OM. De man werd bijna drie weken ge leden aangehouden omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan verschillende zedendelicten. Daar na werd ook de woning van de man doorzocht. Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse Tip? redactie@pzc.nl Als politie maak je soms heel bijzon dere dingen mee. Twee agenten wer den donderdagavond naar een adres in Middelburg gedirigeerd omdat er vanaf dat adres een vreemde 112-mel- ding was binnen gekomen. De centra list had, na het opnemen van de hoorn, alleen maar een zachte adem haling gehoord. Na het aanbellen op het bewuste adres deed de inwoner open en vroeg- verbaasd wat de agenten kwamen doen. Kwamen ze soms de televisie re pareren, zo vroeg hij. Dat apparaat deed namelijk een beetje raar en rea geerde niet op de afstandsbediening. Na een korte blik op de 'afstandsbe diening' van de man, zijn de agenten weer snel doorgereden naar hun vol gende melding. Voor verwarring tus sen telefoon en afstandsbediening is het immers niet nodig de politie te bellen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21