meningen 15 brieven Cor de Jonge zaterdag 24 september 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Drammerigheid In de krant van 15 september jl geeft de Middelburgse PvdA wet houder de Vries als zijn mening dat er sprake is van een dwaling en onbegrijpelijke steun van het Colle ge van GS aan de gedwongen ver plaatsing van het hoofdkantoor van het ROC. Hij liegt gewoon door te stellen dat de Raad van Bestuur van het ROC Zeeland tegen een gedwongen ver huizing is. De Raad van Bestuur bij monde van de voorzitter, van Meerkerk, geeft duidelijk aan dat het fusiebesluit door alle partijen ondertekend is. Dit houdt mede in vestiging hoofd kantoor in Terneuzen. Voor Zeeuws-Vlaanderen een goede zaak. Hoogwaardige werkgelegen heid blijft behouden voor onze om geving. De subsidies verdienen zich op termijn terug. Ik vertouw erop dat in aanleg de extra kosten niet ten koste van het onderwijs gaat. Zonder fusie verdwijnen er ook opleidingen. Zijn de druiven zo zuur voor de Vries? Pure stemmingmakerij. Een slechte verliezer. Jos van Eek Oude Galgenstraat 25, Sint Jansteen Zeeuwse economie Tijdens de Oesterpartij werd volop aandacht besteed aan het gezamen lijke initiatief vanuit de 'Zeeuws- Vlaamse.Kanaalzone' voor integra le gebiedsontwikkeling op basis van de pijlers 'economie', 'natuur- en leefomgeving' en 'gebiedsmarke- ting'. Mede door dit initiatief staat Zeeland in 'Den Haag' weer na drukkelijk op de agenda. Diverse (financiële) toezeggingen zijn door minister Verhage gedaan, waarbij hij nadrukkelijk heeft aangegeven dat de bal nu weer bij de regio ligt. Inmiddels is ook duidelijk dat we ook meer en meer richting 'Brus sel' zullen moeten kijken voor fi nanciële support. Op het punt van de gebiedsmarketing lijkt me een frisse en gezamenlijke Zeeuwse aanpak essentieel voor duurzaam succes. We rekenen daarbij natuur lijk ook op een positieve bijdrage van onze (regionale)dagbladen. W. Vette Noordweg 280, Middelburg Crisis Waarom maken de politici de eco nomische crisis alleen maar erger? Om de eurocrisis te bezweren zien de huidige leiders van Europa maar één oplossing: de overheden moeten op dieet. Als de levensstan daard verlaagt en als werkzoeken den hun uitkering zien dalen en de overheidsinvesteringen stilvallen, wie zal er dan zorgen voor econo mische groei? Groei die nodig noodzakelijk is om de schuldgraad terug te dringen. In Griekenland zien we de gevol gen van de besparingsdrift. Na zo veel besparingsplannen zit de Griekse bevolking op haar knieën, de economie blijft krimpen en de schuldenberg wordt alleen maar groter. Het economisch groeimo del (met zijn sociale en ecologische schade) is gewoon op langere ter mijn onhoudbaar en het neolibera le gedachtengoed moet in het be lang van de wereld zo spoedig mo gelijk worden teniet worden ge daan. Een andere wereld is moge lijk, maar daar moet je wat voor doen! Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Landbouwgif Op het artikel 'Studie contact land bouwgif nodig' heb ik weinig com mentaar van lezers in de krant ge zien. Mensen die wonen naast per celen waar gespoten wordt, zijn au tomatisch proefkonijn. Tegen wil en dank, omdat het gif dat je ont vangt iets is wat je overkomt. On derzoek of geen onderzoek. Je weet niet eens wat er over je erf met de wind meekomt. En je moet het besproeien van gewas maar net zien gebeuren, anders ben je onwe tend. 5 september jl spoot een boer het loof van aardappels dood bij storm. In het verleden heb ik zien spuiten met één spuitarm op 60 graden i.p.v. horizontaal pal naast onze struiken. Dit om te voorkomen dat de spuitarm vast loopt in de struiken Een andere keer is een breedte van 2 meter van ons weiland dood ge spoten over een lengte van 25 me ter. Over zorgvuldigheid met gif ge sproken. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Theater Nu begrijp ik dat er geen geld meer over is voor de Kunst en thea ter! Want als je nu naar de politie ke debatten kijkt dan heb je toch theater genoeg!. Wilders maakt Cohen uit voor schoothondje. En mevrouw Sap steekt de stekker in het stopcontact en haalt hem er weer uit. Maar Wilders blaft wel maar er ge beurt toch nog veel te weinig in dit land. Want blaffende honden bij ten niet. Maar als ze de stekker er uit trekken dan weten ze ook wel dat de PW de meeste stemmen krijgt. Want die blaft wel maar spreekt nog steeds de waarheid maar hij kan er ook nog niets ver anderen. Zie maar naar de toe stand in dit land waar ze zelfs op de Gerechtsgebouwen al beschie ten met projectielen Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Grote gezinnen Wie zo nodig een groot gezin wil, moet achteraf niet klagen dat het zo duur is. Je weet immers precies waar je aan begint. Daarbij zijn de uitlatingen van SGP-ChristenUnie wel erg kortzichtig (krant 20 sep tember). De Bijbeltekst ga heen en vermenigvuldigt u, aan dat gebod hebben we al lang voldaan. We hebben nu al meer dan zestien mil joen inwoners. Die gestaag uitdijen de bevolking geeft nog meer volle re wegen, nog meer woonwijken en bedrijven terreinen. Natuur en landschap komen steeds meer on der druk te staan. Als je daar iets aan wilt doen, moet je bij de bron beginnen en richten op geboorte beperking. Nederland is te vol, zo wel fysiek als mentaal. Hoog tijd voor een publiek debat dat de grondvraag stelt, wat is een accepta bel inwonertal in verhouding tot de beschikbare ruimte en de daar mee in verband staande levenskwa liteit. Kortom: een kindje minder kan geen kwaad. Tel uit je winst! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Natuurbeleid Dat het natuurbeleid duur zal uit pakken staat voor Heijning wel Job Cohen (PvdA) en Geert Wilders (PW) tijdens de Algemene Beschou wingen in de Tweede Kamer. foto Robin Utrecht/ANP vast en... we weten nu in ieder ge val waar we aan toe zijn. De pro vincie is vanaf 2014 financieel ver antwoordelijk voor de opzet van de Ecologische IToofdsctructuur en in 2012 wordt de definitieve grens vastgelegd. Aan mij werd in 2006 door de Dienst Landelijke Ge bieden een naast mijn terrein gele gen 'overgeschoten' stuk van ver worven grondoppervlak ten behoe ve van ruilverkaveling Hoek aange boden. De provincie vond dat dit een versterking van de EHS kon be tekenen en was bereid dit te be grenzen als 'nieuw in te nchten na tuur'; ik moest het dan wel eerst aankopen. Zo gezegd zo gedaan, na eerst gead viseerde informatieavonden 'parti culier natuurbeheer; een kansrijke onderneming' te hebben gevolgd, lening aangevraagd en gekregen via het Nationaal Groenfonds, be grenzing natuur, aanvraag subsidie functiewijziging bij de Dienst Rege lingen te Assen en ja hoor, per 1 juli 2008 werd de subsidie toegewe zen en uitgekeerd, zodat ik mijn le ning grotendeels kon afbetalen. Wet ma toen (en nog steeds) ver baasde: dat het geld van de subsi die via het Groenfonds weer bij de provincie terechtkwam, die het in dertig jaar aan dit Groenfonds te rugbetaalt, maar dan wel verdub beld?! Jaarlijks krijg ik hiervan een af schrift om te zien of de provincie aan haar verplichtingen heeft vol daan. Persoonlijk hoef ik mij geen zorgen te maken, werd mij verze kerd, maar met alle ontwikkelin gen, onder andere politieke, vind ik ongeveer dertig jaar toch behoor lijk onoverzichtelijk en de woor den van de heer Heijning redelijk misplaatst. George Calon Oud Vlissingen 28, Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15