economie 113 Oplichting met leentruc Gouden g e hei 'Grieks failliet is scenario' ONDERZOEK FIOD Valse aanvragen voor voorschotten bij Belastingdienst Proces Samsung tegen Apple Van Oord krijgt voor 165 miljoen aan opdrachten 1 Advertentie Pfl 0 F! www.europeanroadshow.net Brasserie Truffino Hulst Middelburg Hotel Terminus Goes zaterdag 24 september 2011 Bemiddelaars regelen zoge naamd leningen. Belastingteruggaaf gevraagd voor eigen huis dat helemaal niet bestaat. Slachtoffers komen in de pro blemen wanneer fiscus zijn geld terug wil. HENGELO - De Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (Fiod) ver denkt geldbemiddelaars die opere ren onder namen als Kredietteam, Lenen voor Iedereen, Team Kwijt schelding of Klantbeheer van op lichting en is een onderzoek be DEN HAAG - Het Zuid-Koreaanse Samsung heeft een kort geding aangespannen tegen Apple vanwe ge het schenden van patenten. De zaak dient maandag in Den Haag. Samsung eist een verkoopverbod op alle iPhones en iPads van Ap ple die gebruikmaken van 3G-tech- nologie op straffe van een dwang som van 1 miljoen euro. Daarnaast eist Samsung dat de producten uit de winkels worden gehaald. gonnen. De bemiddelaars zouden helemaal geen leningen geven, maar vragen namens hun slachtof fers om een voorlopige belastingte- ruggave. Zodra de Belastingdienst het geld terug eist, zitten slachtof fers met een grote belastingschuld. De slachtoffers wonen overal in het land, de oplichters gaan schuil achter postbusadressen in Twente. Bij de politie liggen meerdere aan giften van mensen die zeggen voor duizenden euro's gedupeerd te zijn. Een Arnhemmer die bij Le nen voor Iedereen klant was, kreeg na een internetoproep veer tig e-mails van slachtoffers. „Ik ga voor 9000 euro het schip in, maar ik ken verhalen van mensen die voor 25.000 euro zijn gedupeerd." De bemiddelaars regelden zoge naamd leningen voor mensen in geldnood, maar haalden alleen met bedrog voorschotten op bij de Belastingdienst. Dat gebeurde op een eigen huis dat helemaal niet bestaat. Zodra de mensen maande lijks hun 'leengeld' binnen kregen, moesten zij rond veertig procent afdragen als bemiddelingsbijdrage. Die werd contant opgestuurd in een envelop. Het slachtoffer uit Arnhem: „Ik hoefde alleen mijn belangrijkste gegevens te sturen en zij regelden dan het geld. Dat liep legaal via de belastingdienst." Klanten werden geworven via klei ne advertenties op internet, zoals Speurders van De Telegraaf Er werden bedragen tot soms 10.000 euro beloofd aan mensen die ner gens meer geld kunnen lenen. Martijn Oosterhof van Klantbe heer ontkent de dubieuze belastingaangifte. Hij bevestigt wel te opereren als 'klantbeheer', maar zegt gewoon via particulieren geld uit te lenen aan mensen in nood. Van rente of provisie via een post bus heeft hij nooit gehoord. O zie onze website:economie Het verhaal van een van de ge dupeerden ROTTERDAM - Baggeraar Van Oord heeft in Brazilië twee opdrachten gekregen ter waarde van 165 mil joen euro voor baggerwerkzaamhe- den in de haven van Suape in de staat Pernambuco. De werkzaamheden gaan nog dit jaar van start. De eerste opdracht betreft het ver diepen van het toegangskanaal van de haven van Suape. Hiervoor moet 5 miljoen kubieke meter grond worden verwijderd. Daarnaast gaat Van Oord een toe gangskanaal uitbaggeren en een bassin aanleggen voor de nieuwe Promar-scheepswerf. Hierbij wordt 6 miljoen kubieke meter grond verwijderd. AMSTERDAM - De Nederlandsche Bank (DNB) houdt er serieus reke ning mee dat Griekenland zijn schulden niet meer kan betalen. „Flet is een van de scenario's. Ik zeg niet dat Griekenland niet fail liet kan gaan", zegt president Klaas Knot in een interview dat vandaag in Het Financieele Dagblad ver schijnt. Het is hoogst ongebruike lijk dat een centrale bankier, die te vens bestuurslid is van de Europe se Centrale Bank (ECB), zo duide lijk de mogelijkheid van een Grieks faillissement openhoudt. De officiële lijn van Europese be leidsmakers was steeds dat een fail lissement niet aan de orde is. Knot: „Ik ben er lang van over tuigd geweest dat een faillissement niet nodig is. Alle inspanningen zijn erop gericht dit te voorko men, maar ik ben nu minder stel lig in het uitsluiten van een faillis sement dan een paar maanden ge leden." Roadshow Eu heeft de manier veranderd waarop het grote publiek in ons land hun oude goud en ongebruikte sieraden verkopen. Omdat de goudprijs nog nooit zo hoog is geweest zijn de groothandelaren van de Londense internationale markt de grootste contante kopers van gouden sieraden in Nederland geworden nu het grote publiek deze te gelde maakt. Groothandel betekent groothandelsprijzen. Dit is nieuw in Nederland waar tot nu toe het grote publiek alleen toegang had tot tussenpersonen zoals lokale juwelierswinkels. Tussenpersonen zelfverkopen aan de groothandel. Roadshow EU heeft de markt veranderd door de bemiddelaar weg te laten. De groothandel benadrukt in de persoon Morne Botes, Hoofd-leidinggevende van Roadshow Eu, een paar punten waar potentiële verkopers op moeten letten voordat zij hun goud verkopen. Biedt de koper contant geld aan? Veel kopers adverteren met prijzen waar bepaalde voorwaarden aan verbonden zijn. Bepaalde juweliers bieden bij voorbeeld een aantrekkelijke prijs op de voorwaarde dat de verkoper de opbrengst als een aanbetaling voor de aankoop van nieuwe sieraden gebruikt. Bij Roadshow EU evenementen worden alle klanten meteen met contant geld betaald. Kan ik aan iedereen verkopen die aanbiedt om goud te kopen? Absoluut niet, légt Mr Botes uit. We adviseren klanten dringend om rond te kijken voordat ze bij ons komen. Je hebt maar één kans om te verkopen, dus zorg ervoor dat je er later geen spijt van krijgt. Ik ben tevreden met de prijs die me aangeboden wordt. Moet ik verkopen? De beslissing ligt altijd bij uzelf, maar stel vast of je de voorwerpen niet meer wil dragen. Als dat het geval is dan is het nu tijd om een slapend kapitaal te gelde te maken en er iets leuks mee te doen zoals een vakantie boeken of uw kinderen helpen met de aanbetaling van een gezinsauto. Als mensen niet 100% zeker zijn dat ze afstand van een voorwerp willen doen omdat ze er een emotionele binding mee hebben dan hebben onze gekwalificeerde taxateurs de opdracht gekregen om hun te adviseren om het te houden totdat ze er emotioneel aan toe zijn om het op een volgende Roadshow evenement in de regio te verkopen. Per slot van rekening komen we hier om de paar weken. De laatste controle die u moet uitvoeren voordat u verder gaat is of de firma die koopt, net als Roadshow EU, aan alle regels en voorschriften in Nederland voldoet. Deze regels zijn er voor uw veiligheid! Daarom verlangen wij van alle klanten een legitimatie. Ik ben juwelier/ goudkoper van beroep. Kan ik ook naar de Roadshow EU komen? Roadshow EU richt zich met haar shows op het grote publiek. Veel van onze grootste klanten zijn echter plaatselijke juweliers en andere kopers van de tussenmarkt. REU heeft er begrip voor dat deze zakenmensen liever niet het goud dat ze gekocht hebben van mensen uit hun eigen plaats in een openbare omgeving willen verkopen. Als u een zakelijke klant bent dan maakt Roadshow graag een privé afspraak voor u. Voor alle aanvullende vragen die u heeft over de gang van zaken bij het verkopen van goud kunt u een team van Roadshow bezoeken tijdens een van de volgende gelegenheden voor verder advies. Dinsdag 27 September 9.00 -17.00 Hotel De Dikke Van Dale Sluis Woensdag 28 September 9.00 -17.00 Donderdag 29 September 9.00 -17.00 Best Western Amadore Hotel Arneville Donderdag 29 September 9.00 -17.00 START VERKOOP! zaterdag 24 september a.s. van io.oo uur tot 12.00 uur peppeldreef 29.kamperland campervelden www.campervelden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13