buitenland 19 Ludiek protest tegen paus in Berlijn 0 300.000 doden door rampen Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s c VN-diplomaten nemen het ervan in New York vrijdag 23 september 2011 RAPPORT Paus Benedictus XVI werd gisteren in Berlijn niet alleen ontvangen door duizenden pelgrims, maar ook door demonstranten. foto Stephanie Pilick/EPA door onze correspondent Oene van der Wal berlijn - „De paus is een misdadi ger", zegt een Vlaamse activiste op de Potsdamer Platz in Berlijn. Ze draagt foto's van kinderen die ver kracht zouden zijn door katholie ke priesters. „Verschrikkelijk", noemt ze het dat Benedictus XVI in de Bondsdag spreekt. „Zijn woorden zijn leeg. Hij heeft tot nu toe geen kind geholpen", meent de vrouw. Ze is een van de duizen den demonstranten tegen de paus gistermiddag in het centrum van Berlijn. Gevreesd werd voor rellen, zoals enkele weken geleden bij het pauselijk bezoek aan Spanje. Maar de organisatie, een verbond van 68 organisaties, wilde een vrolijk en vreedzaam protest. Daaraan werd door de meerderheid gehoor gege ven. De humorloze 'antifascisten' zijn duidelijk aanwezig met de or ganisaties 'What the fuck' en. 'Not welcome'. Zij willen het pausbe zoek tot een 'ramp' maken. Maar overheersend zijn de ludieke pro testen. Meisjes in roze jasjes delen condooms uit onder het motto 'het leven is kort, gun jezelf een af faire'. Anderen zijn verkleed als 'te genpaus'. Een van hen noemt zich 'Rosa I'. Ze draagt een mijter, een zorromasker en heeft een diep de colleté. Op haar 'staf prijkt een dil do. „Halleluja!", roept ze en strooit paarse glittertjes. Veel demonstranten zijn gekomen om tegen de seksuele mores van de kerk ten aanzien van homo's en vrouwen te protesteren. De leer van de kerk is 'mensenverach tend', vinden de demonstranten. „Homoseksuelen hebben geen be- staanrecht volgens de paus", aldus Bernhard en Michael, een van de vele aanwezige homostellen. Zijn opvattingen vallen niet onder de vrijheid van meningsuiting, vin den de twee. Je kunt immers niet met hem in discussie. „Wat de paus zegt is geen mening maar een leer, hij claimt ook nog eens onfeilbaar te zijn." Een mart uit Augsburg met een ge le cape en mijter noemt het 'schan dalig' dat de paus in de Bondsdag spreekt. „Hij moet zijn mond hou den, we hebben hier scheiding van kerk en staat." De organisatie steekt de draak met de strenge beveiliging van de Paus. Langs de route die hij rijdt mogen geen ramen open. „Omdat de paus niet van frisse wind houdt", klinkt het. zie onze website:buitenland Paus Benedictus XVI spreekt in de Bondsdag Rode Kruis telt 640 rampen in 2010. Die raakten 300 mil joen mensen, een kwart meer dan in 2009. Die zorgden voor het hoogste aantal doden in tien jaar. 375-rampen waren gerela teerd aan het klimaat. den haag - Door rampen wereld wijd zijn vorig jaar 300.000 men sen om het leven gekomen. Dat is het hoogste aantal in tien jaar. Dat blijkt uit het Wereld Rampen Rapport van het internationale Ro de Kruis, dat gisteren is gepresen teerd. „Ruim 300 miljoen mensen werden vorig jaar getroffen door een ramp. Dat is een toename met 25 procent ten opzichte van 2009. De financiële schade verdrievou digde en kwam in 2010 uit op ruim 90 miljard euro", aldus het Rode Kruis. De aardbeving in Haïti was vorig jaar januari de grootste ramp, al was het maar door het grote aan tal van 222.000 dodelijke slachtof fers. In Rusland kwamen vorig jaar meer dan 55.000 mensen om het leven door een hittegolf en 194 miljoen Chinezen werden getrof fen door overstromingen en droog te. Hevige regenval en overstromin gen zetten ook grote delen van Pa kistan onder water. Daar werden 20 miljoen mensen door getroffen. Het Rode Kruis telde vorig jaar 640 rampen. Daarvan waren er 375 klimaatgerelateerd, zoals 189 overstromingen, 89 orkanen en 25 aardbevingen. In het rapport is verder becijferd dat wereldwijd 1 miljard mensen chronisch honger lijden. new york - De jaarlijkse Algeme ne Vergadering van de Verenigde Naties lijkt voor veel wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders een uitgelezen kans het er eens flink van te nemen tussen de ver gaderingen door. Zo meldde The New York Post woensdag, dat de Rwandese president Paul Kagame zijn intrek heeft genomen in de presidentiële suite van het Man darin Oriental hotel. Met 16.000 dollar geeft hij per overnachting vijftien Rwandese gemiddelde jaar salarissen uit. De Argentijnse president Cristina Fernandez de Kirchner vloog naar New York via Parijs, waar ze naar verluidt twintig paar schoenen had gekocht voor 110.000 dollar. De Saudi's zitten in het sjieke Pla- za-hotel en bezochten onder meer een befaamde kleermaker. De emir van Qatar, sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani, zou daar voor een bedrag met vijf nullen maat kleding hebben besteld. Gegeten wordt er onder meer bij Nello aan de Upper East Side. Vooral het champagnemenu van 300 dollar per couvert vindt gretig aftrek. Sommige hoogwaardig heidsbekleders komen twee keer per dag om te genieten van de vin tage Dom Perignon uit 1985 en Cristal-champagne, waarbij kreeft, tong en witte truffels worden ge serveerd. Er wordt flink doorge dronken, aldus eigenaar Nello Ba- lan. Een andere populaire stek is restau rant Harry Cipriani, waar onder anderen de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Taieb Fas- si Fihri, en Nigeriaanse diploma ten zijn gespot. Naar verluidt kost alleen het brood er al 19,95 dollar per portie. Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation. 'In het behalen van beloofde mternetsnelheden aldus Consumentenbondjanuari 2011 door de Consumen tenbond"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9