321 sport 'Je moet het niet ingewikkelde! Janssen weet dat-ie niet goed genoeg speelt Boeljon wil Nederland trots maken Na de betreurde Gerrie Knetemann heeft Nederland met Leo van Vliet opnieuw een kleurrijke Zowel hi>de mannen als bi>de vrouwen bondscoach. Een onverstoorbare man in bonis. wereldtitels op de weg behaald. vrijdag 23 september 2011 door Marco Knippen dunsany - Christel Boeljon mag van vandaag tot en met zondag de primeur inkleuren. Als eerste Ne derlandse ooit komt de 24-jarige Noord-Hollandse in actie tijdens de Solheim Cup, de vrouwelijke te genhanger van de Ryder Cup waar bij de twaalf beste golfers van Eu ropa de strijd aanbinden met die van de Verenigde Staten. Wat is de status van de Solheim Cup? Hoewel de historie van de Ryder Cup naar 1927 terugvoert en de Sol heim Cup pas sinds 1990 wordt verspeeld, geniet de vrouwelijke te genhanger dezelfde status. Deelna me wordt, naast het winnen van een 'major', gezien als het hoogst haalbare in het golf Waaraan dankt Christel Boeljon haar uitverkiezing? De samenstelling van Team Euro pa is een evenredige combinatie van de topvier van het geldklasse- ment van de Ladies European Tour en de vier hoogst geklasseer de Europese speelsters op de we reldranglijst. Voor de resterende vier startbewijzen deelde captain Alison Nicholas vrijkaarten uit. Boeljon, een van de vijf debutan tes in de Europese ploeg, kwalifi ceerde zich op eigen kracht. Bij sluiting van de kwalificatietermijn behoorde ze tot de vier beste speel sters van de Europese rangschik king. Begin juni was ze zelfs even de nummer één van Europa. Lau ra Davies is overigens ook van de partij. De 47-jarige Britse 'grand old lady' miste geen enkele editie. Hoe kijkt Boeljon tegen haar komen de optreden(s) aan? „Dit is altijd een droom voor mij geweest", aldus Boeljon op de web site Golf.nl. „Ik hoop dat ik Neder land trots kan maken. Nerveus ben ik niet. Ik voel me goed, ben hier op m'n gemak. Ik geniet van elk moment, heb enorm veel zin om te spelen." Leo van Vliet overschat het belang van zijn functie als bondscoach allerminst. „Vorig jaar heb ik tijdens de hele wedstrijd geen renner meer gesproken. Echt veel invloed op de koers heb ik niet. Is niet erg." foto Peter Schols/CPD WK WIELRENNEN heeft het Nederlandse wielrennen zeven door Fardau Wagenaar den haag - Theo Janssen vertrok afgelopen zomer bij FC TVvente mede omdat hij niet meer gemoti veerd was. Hij ging naar concur rent Ajax, waar hij nog niet de gro te man is die hij in Enschede was. Hoe vergaat het de middenvelder? Een monoloog aan de vooravond van de topper FC Twente-Ajax. „De laatste wedstrijd van het sei zoen was net afgelopen. Wij verlo ren van Ajax, waren onze titel kwijt. Ik stond in mijn Twen- te-shirt op het veld in de Arena en had vaag gehoord dat Ajax belang stelling voor me had. Maar geen moment ging er door mijn hoofd: volgend jaar speel ik hier. Nee, wat ik voelde was cynisme. Zo van: wat was er hier in godsnaam ge beurd vandaag? Ik was pissig." „Nu speel ik alweer een paar maan den in Amsterdam, de overstap ging vloeiend. Ik heb drie fantas tische jaren bij Twente gehad, maar het was tijd om te gaan. Ie dereen weet wel een beetje waar om ik weg ben gegaan. Er waren wat irritaties hier en daar. Ik kon mezelf daardoor niet altijd meer motiveren. De club FC Twente houdt van keurige jongens die op de snelweg netjes op de rechter baan rijden en daar ook blijven. Ik ben iemand die er aan de linker kant nog weieens voorbij wil schie ten. Dat vonden ze niet prettig. Bij Ajax hebben ze daar geen proble men mee, ik heb het gevoel dat ze het minder belangrijk vinden. Aan de andere kant wisten ze ook wie ze binnenhaalden, dat scheelt." „Aanpassingsproblemen heb ik amper gehad. Alleen is de pers hier veel nadrukkelijker aanwezig. Er zijn een paar journalisten die de pik op me hebben. Het hoort erbij. Ik weet dat ik dominanter kan zijn in het veld en niet goed genoeg speel. Maar dat ik niets toe zou voegen, zoals ik deze week las, dat is wel erg opgeblazen. Tuurlijk kan het beter bij Ajax en heeft het ook met mij te maken, maar ik ben niet alleen. Kijk de statistie ken er eens op na, dan zie je hoe weinig ballen ik krijg. Dan is het moeilijk om je stempel te druk ken." „Ik speel de bal graag vooruit, maar als ik die optie niet krijg, dan hou ik het simpel. Ik heb er met de trainer over gesproken, ik vind dat het spel minder statisch moet. We zijn soms te voorspelbaar. Te veel vrijheid hoeft ook niet, maar je moet wel de mogelijkheid heb ben om in een keer op te stomen naar de zestien meter van de tegen stander. Het liefst speel ik voor de verdediging en schakel ik mijn man uit. En dan af en toe opko men." „Zo speelde ik ook in het kam pioensjaar van Twente, mijn beste seizoen ooit. Ik was toen minder nadrukkelijk aanwezig, maar sa men met Wout Brama wel belang rijk op het middenveld. Vorig sei zoen had ik alle vrijheid en scoor de ik veel. Dan was ik de man van de wedstrijd, terwijl ik belabberd speelde. Achter me stonden Wout en Denny Landzaat, ik vertrouwde er blind op dat zij het verdedigen de werk zouden doen. En dan werd ik te nonchalant." „Na de wedstrijd tegen PSV van af gelopen weekend zag ik in Voetbal International dat ik een 4 had ge kregen en twaalf duels had verlo ren. Wat een onzin. Dat bedoel ik dus met sommige media. Ik ben als grote jongen binnengehaald bij Ajax en ze verwachten dat ik net zo nadrukkelijk aanwezig ben als bij Twente. Maar we moeten el kaar nog wat beter leren kennen. Bij 1\vente wisten mijn medespe lers dat ze me altijd aan kunnen spelen, ook als ik met de rug naar ze toe stond. Dat gebeurt bij Ajax nog te weinig." „Ik verheug me op de wedstrijd van morgen, beide ploegen staan er goed voor. Ik denk wel dat wij een betere selectie hebben. T\vente heeft problemen met de creativi teit. Ze winnen nu vooral op wils kracht en kracht. Chadli zou be langrijk kunnen zijn in die creatie ve rol, maar dan moet hij eerst fit worden. Van jonkies als John en Berghuis mag je niet verwachten dat ze nu steeds top presteren." „Vorig seizoen was ik een van de leiders van FC Twente. Nu neem ik die rol ook aan, maar het is wel anders. Ik ben bij Ajax nog niet zo extreem aanwezig als de laatste twee jaren bij FC Twente. Maar dat komt wel als ik meer betrok ken word in het spel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88