'Het had ook Perkoenpaaltjes mix veel erger af kunnen lopen' 24! zeeland Tentoonstelling over Napoleon in havenstad Nieuwe appartementen Morres Wonen ziet bezoekersaantal Van der Maelstedeweg dit jaar met twintig procent stijgen vrijdag 23 september 2011 ASBESTBRAND Grote schoonmaak in omgeving DIJKEN Hobbyfotograaf Juliette Timmerman brengt een ode aan de door Sheila van Doorsselaer hulst - In de vroege donderda gochtend struinen mannen in wit te pakken het parkeerterrein van het BACK-terrein in Hulst af, op zoek naar asbestsnippers. Ze vin den wel verkoolde restanten van de brand, maar die bevatten geen kankerverwekkend materiaal. Ten tijde van de brand blies de wind de rook in de richting van de Huls ter binnenstad. „Het had allemaal ook veel erger af kunnen lopen", zegt gemeentewoordvoerder San- der de Schepper. De tuin en een deel van de oprit van echtpaar De Koning staan blank. De brand woedde in hun loods, die achter op hun terrein staat. Ze vermoeden dat de oude elektrische bedrading de oorzaak kan zijn van de brand die hun he le schuur in de as legde. De hele ge beurtenis is ze niet in de koude kleren gaan zitten. „We zijn voor namelijk bezorgd over onze her tjes." Naast de woning lopen een aantal witstaarthertjes binnen een omheining. terneuzen - Keizer Napoleon Bon aparte bracht op 29 september pre cies tweehonderd jaar geleden een bezoek aan Temeuzen. Om die speciale dag niet onopge merkt voorbij te laten gaan, heb ben de gemeente Temeuzen, Heemkundige Vereniging en On dernemersvereniging City een ex positie ingericht over Napoleon en de Franse tijd. Napoleon bezocht tweehonderd jaar geleden de kustbatterij aan de zeedijk van de Margarethapolder De nasleep van de brand betekent een vervelend begin van de dag voor gruttersfamilie Mattheeuws. Hun splinternieuwe Albert Heijn supermarkt aan het Stationsplein was nog maar een dag open en daar was al de eerste tegenvaller; binnen het door de brandweer af gezette gebied waar asbest is aange troffen, liggen ook de laad- en los plaats en de fietsenstalling van de supermarkt. „We hebben de producten 's och tends via de voorkant de winkel in kunnen krijgen", zegt Theo Mat theeuws. „De afzetting was voor namelijk vervelend voor de klan ten die op de fiets boodschappen komen doen. Die konden tot 's middags hun fiets niet kwijt." Mat theeuws schakelde zelf asbestver- wijderaar Sagro in, maar die kon pas aan de slag nadat het rapport over de asbestbrand opgemaakt was. Als de asbestresten verderop neer gedaald zouden zijn, hadden alle winkelbedrijven aan het BACK-ter- rein tijdelijk hun deuren moeten sluiten. en de werken van de in aanbouw zijnde marinehaven. Op de expositie in het de Passarel- le van het gemeentehuis in Temeu zen zijn tekeningen te zien van de plannen die Napoleon had met de regio. Daarnaast zijn er archiefstuk ken uit het gemeentearchief en schilderijen van Napoleon te be zichtigen. De expositie, die valt in de Maand van de Geschiedenis, is tot en met vrijdag 21 oktober te be zoeken tijdens openingstijden van het stadhuis. Oranje dooiermos is één van de meest voorkomende korstmossen. Sommige paaltjes zijn beschilderd. fis* Juliette Timmerman bij een rij perkoenpaaltjes. door Eugène Verstraeten hulst - Woonstichting Hulst wil een appartementencomplex reali seren aan de Van der Maelstede weg 10-14 in Hulst. Het apparte mentencomplex komt in de plaats van de vier rijtjeshuizen die er staan en biedt ruimte aan elf socia le huurwoningen. Het gebouw bestaat uit drie bouw lagen met een kap en heeft een ge zamenlijke entree. Achter op het perceel komt een parkeerterrein met dertien parkeerplaatsen. De Van der Maelstedeweg is een belangrijke toegangsweg naar de Hulster binnenstad en heeft daar om een beeldbepalende functie. Nieuwe ingrepen moeten dus extra zorgvuldig worden beoor deeld. Het bouwplan voorziet in de sloop van vier kleine rijtjeswonin gen. In hetzelfde blok komen veel hogere woningen met drie tot vier bouwlagen met of zonder een kap. Het nieuwe appartementencom plex sluit aan op die al aanwezige bebouwing en versterkt volgens de gemeente het beeld van de Van der Maelstedeweg als belangrijke entree. De plannen liggen nog tot en rrret woensdag 28 september ter inzage bij de gemeente. door Sheila van Doorsselaer hulst - Het bezoekersaantal van woonwinkel Morres Wonen in Hulst is ten opzichte van vorig jaar met twintig procent gestegen. Dit zegt Walter van de Griendt, alge meen directeur. Zeven van de tien bezoekers van Morres komen uit België. „Maar we.merken dat we nu ook meer mensen verwelkomen uit de regio Rotterdam en Den Haag", zegt Van de Griendt. De nieuwe weg die Morres sinds de overname door De Mandemakers Groep (DMG) is ingeslagen, begint zijn vruchten af te werpen. Hoewel de herontwikkeling van het huidige Morres tot een woonthemacen- trum van 80.000 vierkante meter nog moet beginnen, heeft de win kel onder leiding van Van de Griendt al een ingrijpende meta morfose ondergaan. De inrichting is aangepast, oogt modern en het assortiment is flink uitgebreid. Van de Griendt: „We hebben stu denten van de Rotterdamse Eras mus Universiteit onderzoek laten doen naar de tevredenheid onder onze klanten. Daaruit bleek dat niet minder dan 98 procent van de ondervraagden een bezoek aan Morres aan anderen zou aanbeve len. Dat is een enorme opsteker." Van de Griendt verwacht over vijf jaar het nieuwe Morres 'met een grote strik eromheen' te kunnen presenteren aan Hulst en de klan ten van (ver) daarbuiten. De ge plande herontwikkeling is op dit moment de grootste in Nederland op het gebied van retail. Hoewel DMG zeventig procent van de te vergeven winkelruimte met eigen formules gaat opvullen, wil Van de Griendt nadrukkelijk ook Hulster ondernemers binnen halen die in het nieuwe Morres bij voorbeeld "een dependance kun nen openen. „We moeten elkaar versterken en Hulst stevig op de kaart zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80