zeeland 123 plankje geborgen LEOLUX! Back to the Nineties in poppodium De Pit Alles over pompoenen op avond in De Halle 4e Clingse Bosloop voor jong en oud Oude stenen pijpen en aardewerk in leeszaal Werkzaamheden op Rondweg Sluis (N253) Sjores Ambras Band treedt op in De Veste Rommel, antiek en kinderanimatie Opnieuw borrel voor boeren en boerinnen 'Scholen kozen bewust niet voor invoering van een zomerschool' CAPPENPIJK TOYOTA De nieuwe Toyota Verso S Nu bij ons in de showroom! vrijdag 23 september 2011 Z De contouren van de water loop die straks de Kelder manspoort (Bollewerck- poort) met de vismarkt verbindt worden inmiddels steeds beter zichtbaar. Het graafwerk leverde de afgelopen tijd naast de scheeps wrakken ook veel andere interes sante vondsten op. Er werden al fundamenten van een dertiende eeuwse woning blootgelegd en een deel van de oude kademuur en een bruggenhoofd worden be houden en in het plan geïnte- greerd. De archeologische vondsten zijn Unieke inruil-actie Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruifmeubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl bijna volledig in kaart gebracht. Volgende week wordt het archeolo gisch onderzoek afgesloten. Vrij dagmiddag 30 september staat wet houder Diana van Damme tijdens een bijeenkomst op het bouwter rein even stil bij het afsluiten van de afgelopen drukke periode. En tevens bij de start van een nieuwe fase waarin de haven zijn definitie ve vorm krijgt. Tijdens de feestelij ke bijeenkomst krijgt de wethou der vrijdag symbolisch een bijzon dere vondst overhandigd van de ar cheologen die de de afgelopen tijd hebben gewerkt in de Bierkaai. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen is vooralsnog weinig tot geen belangstelling voor de invoe ring van een zomerschool. Gemeenteraadslid Giel van Boom van TOP/Gemeentebelangen pleit te onlangs voor een zomerschool, waar basisschoolleerlingen op vrij willige basis naartoe kunnen. Van Boom ziet vele voordelen: goedle- rende kinderen kunnen zich er specialiseren, anderen kunnen er een achterstand inhalen. Boven dien kan het ouders kosten voor kinderopvang schelen. Van Boom wilde dat het college van B en W zich zou hardmaken voor een zomerschool, onder meer door subsidiemogelijkheden Elke tweede zaterdag van de maand wordt er een open rondlei ding gehouden in de Nieuwe Bier kaai. Iedereen kan daaraan mee doen. De rondleiding begint om 10.30 uur bij het VW-kantoor. De tocht duurt anderhalf uur en is gra tis. Belangstellenden kunnen zich voor de rondleiding aanmelden bij de VW Hulst op telefoonnum mer 0114-315221 of via hulst@ vwzvl.nl. Tijdens de rondleiding wordt ook het informatiecentrum bezocht. Daar zijn ook interessan te vondsten uit het gebied te be wonderen. te onderzoeken en zelf geld be schikbaar te stellen. Zover wil het college niet gaan. „Op dit moment participeren veer tig Zeeuws-Vlaamse scholen in de pilot 'onderwijsverlenging'. Zij ontvangen rijksgeld om extra on derwijstijd aan te bieden. Dat kan door middel van een zomer school, maar daar hebben de scho len niet voor gekozen. Zij zien meer in het aanbieden van extra lessen aan alle leerlingen na de re guliere schooltijden", antwoordt het dagelijks bestuur aan Van Boom. Het concept van de verlengde schooldag wordt op dit moment geëvalueerd. Daarbij komen koers wijzigingen, zoals een zomer school, ook aan bod. TERNEUZEN Dj Ronald en dj Johan gaan van avond terug naar de jaren negentig in poppodium De Pit in Terneu- zen. Ze hebben 'de beste alternatie ve platen' van die tijd uit de kast ge haald, van onder anderen Public Enemy, Life of Agony, Placebo, Dog Eat Dog en Pearl Jam. Ook verzoek jes zijn welkom. Het Back to the Ni- neties-event in De Pit begint om 21.00 uur. Gratis entree. AXEL Pompoenen staan vanavond cen traal op een bijeenkomst van Groei en Bloei in De Halle in Axel. San- der Sanders van Sanders Pompoenen en Exoten uit Sprang-Capelle vertelt alles wat u altijd al wilde weten over pompoenen. En er kunnen al lerlei pompoengerechten worden geproefd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Groei en Bloei-leden gratis entree, niet leden 2,50 euro. CLINGE Altetiekvereniging RKHAV houdt samen met Hulst in Beweging de vierde Clingse Bosloop op zaterdag 8 oktober, van 9.30 tot 12.00 uur. Er is een miniloop van 1,5 kilometer voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar, prestatielopen van 3 en 7,5 kilo meter en een duoloop van twee keer 1,5 kilometer. Meedoen kost 2,50 euro en de start is bij Beauty- en Saunacentrum Najade. Vooraf aanmelden kan via mdehaas@wel- zijnhulst.nl. VOGELWAARDE In de bibliotheek van Vogelwaarde is een tentoonstelling te zien van oude stenen pijpen en borden van aardewerk. De collectie is eigen dom van Ed Steijns uit Kloosterzan- de. Hij heeft de spullen opgegraven bij Ossenisse. Ze stammen uit circa 1620. Ook zijn er tangen te zien waarmee varkens werden geringd. SLUIS Op de Rondweg Sluis (N253) vin den vanaf vanavond, 20.00 uur tot maandagochtend 4.00 uur werk zaamheden plaats bij de aanslui ting op de Sint Annastraat, ten wes ten van Sluis. De hoofdrijbaan krijgt een laag nieuw asfaltbeton. Verkeer naar België moet gebruik maken van de parallelweg, verkeer naar Oostburg kan van de hoofdrij baan gebruik blijven maken. TERNEUZEN Het culturele seizoen in De Veste in Terneuzen barst weer los. De Sjores Ambras Band bijt het spits af. Dat gebeurt vanavond. De kaart verkoop (drie euro entree) begint om 18.00 uur en het optreden om 19.30 uur. De Sjores Ambras Band staat garant voor 'lekkere, onge compliceerde muziek voor levens genieters', met feestnummers, ever greens, pop- en rocknummers. KEMZEKE De Ghesellen Van Sint-Jacob hou den zondag 25 september hun 8e antiek- en rommelmarkt in Kemze- ke. Honderden standhouders bie den in het centrum tussen 9.00 en 18.00 uur hun spullen aan. Naast de rommelmarkt is er ook straat theater en een muzikale verras sing. Voor de kinderen treedt een clown op en er zijn allerlei kermis attracties. Bezoekers kunnen een berg prijzen winnen. De toegang is gratis. HOEK Boeren en ook boerinnen ontmoe ten elkaar niet meer zo vaak als vroeger. Stichting De Hoekse Rak ker houdt daarom (opnieuw) een boerenborrel in het dorpshuis in Hoek, niet alleen voor boeren en boerinnen uit de buurt, maar uit heel Zeeland. De boerenborrel is vanavond vanaf 20.30 uur. het door archeologen weggehaald en later elders weer in elkaar gepuzzeld. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Today Tomorroiu Toyota Vanaf 15.990,- TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79