PZC Ui Zeeland 'Waterschap loopt voor muziek uit' Uitdeuken auto's is in volle gang Tunnelbouw kan overlast veroorzaken Sira'X^pi^erenlat 26 en 27 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 WATERDUNEN Voorstel aanleg getijdenduiker voor uitspraak Raad van State valt verkeerd Cato van Loverendale verovert de wereld Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl geborgen Vrijdag 23 september 2011 door Harmen van der Werf groede - Waterschap Scheldestro- men moet de medewerking aan het natuur- en recreatieproject Wa- terdunen bij Breskens opschorten, tot de Raad van State in Den Haag de bezwaren tegen het plan heeft behandeld. Het getuigt anders van weinig respect tegenover de Raad van State, vindt landbouwster Su- ze de Hullu uit Nieuwvliet. Steen des aanstoots voor De Hullu is een recent voorstel van het dage lijks bestuur van het waterschap over de bouw van een getijdendui- ker voor Waterdunen. Via de dui ker in de dijk moet straks zeewater in en uit Waterdunen stromen. De provincie is de trekker van Water dunen en heeft het waterschap als beheerder van de dijk gevraagd al vast de bouw van de getijdendui- ker voor te bereiden. Het dagelijks bestuur van Scheldestromen heeft daarvoor een voorstel aan de alge mene vergadering van het water schap gedaan die hierover 6 okto ber beslist. Het voorstel aan de algemene ver gadering begint met de zin: 'Na de positieve Statenbeslissing van 17 december 2010 is de definitieve uit voering van het gehele project Wa terdunen bevestigd'. Met name die passage is landbouwster De Hullu in het verkeerde keelgat geschoten. „De Raad van State moet tenslotte nog over de bezwaren tegen Water dunen beslissen. Dit getuigt van weinig respect voor zowel de be zwaarmakers als de hoogste be stuursrechter in Nederland." Guiljam van der Schelde, dagelijks waterschapsbestuurder, laat in een reactie weten dat het absoluut niet de bedoeling is voorbij te gaan aan de Raad van State. „We volgen die procedure nauwlettend en het gaat niet om een onomkeerbare be slissing." Snelheid is echter wel geboden, al dus Van der Schelde. „Het aanpak ken van de zwakke schakel West- Zeeuws-Vlaanderen - waarvan de getijdenduiker al deel uitmaakte - duldt geen uitstel, omdat er bezui nigingen uit Den Haag op ons af komen. Na 2015 moeten wij zelf bijdragen aan dijkwerken." Actiegroep Waterdunen Nee! roer de zich gisteren ook. Ze heeft be sloten niet mee te doen aan de ex positie over het project in de Gro te Kerk van Groede, op aandrang van bewoners van Groede. Bij de opening van de expositie komen de woensdag zal Waterdunen Nee! protesteren. door Raymond de Frel terneuzen - De reparatie van de hagelschade aan duizenden auto's in Zeeuws-Vlaanderen is sinds de ze week in volle gang. Autoschadebedrijven proberen de wachttijden te beperken. Zo heeft De Witte Autoschade een leeg staand pand aan de Mr. F.J. Haar- manweg in Terneuzen afgehuurd om zo'n vijftien hagelschade-ex- perts van Know-how-systems deu ken te laten uitdeuken. „Als je bo venop je reguliere werk opeens vijftienhonderd extra schades krijgt, moet je wat. Wij proberen hier in drie maanden tijd zoveel mogelijk op te lossen", zegt opera tioneel manager Frank Verhoeven van Know-how-systems. Zijn bedrijf opereert wereldwijd. „Schades in deze omgang zijn ons niet vreemd. Begin dit jaar zijn we nog met een team naar Mexico ge reisd, omdat daar 2500 nieuwe au to's waren getroffen door een enor me hagelbui." Om de drukte te ontlopen kiezen ook steeds meer Zeeuws-Vlamin gen ervoor om het resultaat van de enorme hagelbui van anderhal ve week geleden te laten verhel pen door een autoschadebedrijf aan de andere kant van de Weste- schelde. Hagelschade-experts van Know-how-systems hebben tijdelijk hun intrek genomen in het voormalige pand van Doppegieter aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Wout Bareman terneuzen - Bewoners van wijken in Terneuzen-zuid moeten mor gen en overmorgen rekening hou den met geluidsoverlast. Die wordt veroorzaakt door voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van de Sluiskiltunnel. Het werk concentreert zich het he le weekeinde op het bouwterrein in de Koegorspolder. Volgens een woordvoerder van de Sluiskiltunnel gaat het om werk zaamheden, die alleen in het week einde kunnen worden uitgevoerd. Dan wordt het goederenspoor niet gebruikt. De rails wordt tijdelijk weggehaald om grote buispalen en damwand de grond in te trillen. Daarna wordt het spoor terugge legd. Vorige week leidden soortge lijke werkzaamheden tot een stroom klachten van omwonen den. Daarom hebben de aanne merscombinatie, de tunneldirectie en de gemeente besloten hen per brief te informeren over de bouw activiteiten en de mogelijke over last, die dat kan veroorzaken. Daar in wordt beloofd die zoveel moge lijk te beperken. Ook de komende weken wordt er in het weekend doorgewerkt. De brief valt vandaag op de deur mat. Mensen met klachten of vra gen kunnen bellen naar 0800-8122. Dat nummer is ook het hele weekeinde bereikbaar. boerengat - De politie zoekt getui gen van een ongeluk, woensdag middag ter hoogte van Boerengat bij Dow Benelux. Een 52-jarige fietser uit Terneuzen raakte daarbij zwaargewond. Hij brak een heup en liep ernstig let sel op aan zijn gezicht. De man werd overgebracht naar ziekenhuis De Honte. Hij was op een stilstaan de auto gebotst. Tegenover de poli tie verklaarde hij dat hij aan de rechterkant van de weg was gaan rijden in verband met tegemoetko mend verkeer. Hij had de stilstaan de auto pas gezien toen hij er te genaan reed. De autobestuurder, een 54-jarige man uit Tholen, stond naar eigen zeggen, stil aan de 'uiterste rechter kant' van de weg, toen hij plotse ling een zware klap hoorde. De politie is op zoek naar de passe rende automobilisten. Ze kunnen zich melden op het politiebureau in Terneuzen of via 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77