61 binnenland Controle op antibiotica uitgebreid 149.- Wilders net pestkop Nu is het zelfs Rutte te gortig VEEHOUDERIJ Kippen- en varkensvlees Rechters beticht van meineed ALGEMENE BESCHOUWINGEN Tot grote frustratie van een groot deel van de Kamer is ook de tweede dag van de beschouwingen uitgelopen op een ongehoorde, verbale botsing met een hoofdrol voor Wilders. vrijdag 23 september 2011 DEN HAAG - De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) wordt versterkt om beter te kunnen con troleren of het verbod op het ge bruik van zware antibiotica ook echt wordt nageleefd. De dienst gaat ook strenger letten op het grootschalig toepassen van deze middelen in stallen. Tevens worden alle antibiotica die nog niet in de veehouderij in ge bruik zijn, voortaan in eerste in stantie gereserveerd voor mensen. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) en staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw) schre ven de Tweede Kamer gisteren dat ze zich voor dat laatste ook in Brussel gaan inzetten. Nederlandse dierenartsen mogen verder niet meer direct het zwaar ste middel inzetten, maar ze moe ten eerst kijken of een lichter me dicijn volstaat. Verder mogen ze al leen nog de zieke dieren en niet meer de hele groep behandelen met zwaardere antibiotica, want er zijn aanwijzingen dat dit het ontstaan van resistente ESBL-pro- ducerende bacteriën bevordert. Bleker en Schippers nemen de ad viezen over van de Gezondheids raad, die het zeer aannemelijk acht dat door het grootschalige gebruik van antibiotica bij veehouders steeds meer bacteriën resistent worden. De bacteriën kunnen via het vlees van kippen of varkens bij mensen komen. Steeds vaker wor den zieke mensen immuun voor bepaalde antibiotica, waardoor ze niet geholpen kunnen worden. Schippers kondigde de extra maat regelen onlangs aan in de Kamer. De nu bekend geworden maatrege len passen in de aanpak van het ka binet om het gebruik van antibioti ca in de veehouderij drastisch te verminderen. In 2013 moet het an- tibioticagebruik zijn gehalveerd. Veehouders zijn zich volgens ZLTO-voorzitter Huijbers bewust van de risico's. „Terugdringen is in het eigen belang van de boer, want een veestapel zonder antibio tica betekent minder werk." AMSTERDAM - Gebiedsontwikke- laar Chipshol heeft bij de hoofdof ficier van justitie in Amsterdam aangifte wegens meineed gedaan tegen opnieuw vier rechters. Behalve drie Haarlemse rechters bevindt zich ook de president van de Haagse rechtbank, Frits Bakker, onder degenen die door Chipshol worden beticht van leugenachtige verklaringen. Kern van de aangifte vormen de te genstrijdige verklaringen die de rechters in juni van dit jaar heb ben afgelegd in een voorlopig ge tuigenverhoor bij het Gerechtshof in Amsterdam. De rechters wer den daar gehoord over de redenen waarom drie rechters kort voor een vonnis in 2007 werden vervan gen. De drie nieuwe rechters zou den volgens Chipshol vervolgens een veel te lage schadevergoeding hebben toegekend. Tevens zouden zij ten onrechte een partijdige schadebeoordelaar hebben inge schakeld. Volgens Chipshol heb ben de rechters niet de waarheid gesproken over de oorzaak van de rechterroulatie in Haarlem. Wilders zet zich met zicht baar plezier af tegen Job Cohen. Psycholoog Bob van der Meer ziet overeenkom sten met pesten op het schoolplein. door Dick Hofland Geert Wilders is eigenlijk een pestkop. En zijn fractie bestaat voorna melijk uit meelopers, die hem op een veilige afstand aan moedigen, omdat ze bang voor hem zijn." Psycholoog Bob van der Meer, ge specialiseerd in pesten, ziet grote overeenkomsten tussen het optre den van PW-leider Wilders in de Tweede Kamer en pesten op het schoolplein. „Pesten is niet af en toe een grapje maken, maar voortdurend iemand aanvallen en kleineren", zegt hij. „En degene die pest kiest daarvoor altijd uit jaloezie het slimste meis je of jongetje van de klas uit. Wil ders doet dat met Job Cohen.-Hij probeert hem elke keer in de rede te vallen en wil hem alleen maar vernederen." Van der Meer typeert de leider van de PvdA als een nette man. „Geen straatvechter en geen schreeuwer. Hij is niet eendimen sionaal en vindt het landsbelang belangrijker dan politieke spelle tjes. Job Cohen had het kabinet al lang kunnen laten vallen, maar hij kiest voor een genuanceerde, ver antwoorde aanpak. Dat maakt hem een gemakkelijk slachtoffer voor Wilders, die vrijwel alles mist wat de PvdA-leider wel heeft. Ethisch staat Cohen boven Wil ders en daar kan de PW-leider niet tegen. Ik vermoed zelfs dat hij ook wel enigszins jaloers op Co- hen is." Het karakter van Cohen maakt PvdA-leider Job Cohen en PW-fractievoorzitter Geert Wilders donderdag tijdens de tweede dag van de algemene politieke beschouwingen in de Tweede Kamer. foto Robin Utrecht/ANP hem in de ogen van psycholoog Van der Meer geen sterke debater. En zoals iedere pester de zwakste of bijna zwakste van de groep pakt, doet Wilders dat in debatten met Cohen. „En als je niet goed voor jezelf kunt opkomen, word je nog har der aangepakt", zegt Van der Meer. Kijkend naar de algemene be schouwingen bekruipt hem steeds meer het gevoel dat hij naar een cursus pesten zit te kijken. Met als enig verschil dat de gevolgen van pesten op school desastreus zijn door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Waar ligt voor u de grens, hoe lang gedoogt dit kabi net nog de PW, wilde de opposi tie gisteren van de minister-presi dent weten. Meestal laat hij provo caties van Wilders passeren, is het verwijt. Rutte heeft zijn kalmte al snel her vonden, als hij die al kwijt is ge weest: „Wij wisten dat we gingen samenwerken met een partij die de grenzen van het maximale zou overschrijden. Wat hij net tegen me zei, vind ik onbeschoft. Het hoort bij de stijl van Wilders om een stuk rood vlees in de Tweede Kamer te smijten. De vraag is of we daar met zijn allen op moeten springen", aldus Rutte. „Het is zijn manier van debatte ren. Al vijfjaar zoeken we naar een manier om met hem te debat teren." Wilders heeft dezer dagen de grenzen van het fatsoen vol gens de premier overschreden maar hij vindt dat de Kamer Wil ders zelf moet aanspreken. „Dat is niet aan mij", vindt de premier. Te gemakkelijk, meent Cohen. „U bent wél minister-president en wordt besmeurd door deze opmer kingen." Die kritiek lacht Rutte een beetje weg. Rutte waarschuwde Wilders dat hij hoogopgeleide Marokkanen af stoot door altijd zo de nadruk te leggen op criminaliteit onder Ma rokkaanse jongens. Rutte hield Wilders verder voor dat hij be kend staat om zijn anti-islam- agenda, maar dat de criminele Ma rokkaanse en Antilliaanse jongens nou juist op vrijdag niet naar de moskee gaan. „Dus ik vraag me af of de ontislamisering die u bepleit wel zo goed is." De PW-leider ziet zichzelf en zijn fractie als slachtoffer. „Oud-pre mier Kok noemde Balkenende een schoothondje van Bush. SP-leider Marijnissen noemde minister Koenders een flapdrol. Daar wordt niets van gezegd. Maar wij worden uitgemaakt voor rotte vis. We zijn xenofoben, racisten, fascisten. En dan zegt niemand iets. Nu valt het hele politieke establishment over mij heen als ik iemand een poedel noem. Ik zeg tegen de schijnheili gen van de linkse kerk: doe eens normaal, mannen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6