water zit in de genen zeeland 125 lijstenmakerijs GERARD «T 'Soms vraagt de sluismeester ons Europanummer' 'De vakantie begint als je aan boord stapt' City-spa opent deuren aan Schuttershof Akoestische pop in De Graaf van Buren Bewoners mogen wijkwens kiezen Sjores Ambras Band treedt op in De Veste Recht zo die gaat Zakkenrollers weer actief in Zeeuwse steden RIVAL 2 Rival 2 vrijdag 23 september 2011 verhussngen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Bart Wind, die in vakanties vaak naar Denemarken, Engeland of de Wadden zeilt, wordt soms bij slui zen en bruggen geconfronteerd met het feit dat zijn zeiljacht een scheepsnaam draagt die gebruike lijk is in de beroepsbinnenvaart. „Wanneer ik me via de marifoon meld als Rival 2 en daar niet uit drukkelijk bij zeg dat het een zeil jacht betreft, vraagt de sluismees ter wel eens om het Europanum mer van het schip. Vooral wan neer de sluis- of brugwachter een oude schipper is. Die identificeert de naam Rival met de beroeps vaart." Wanneer het zeiljacht Rival 2 een binnenvaartschip passeert dat de zelfde naam draagt, wordt er vaak getoeterd als teken van herken ning. Bart: „Er zijn nog steeds veel binnenschepen die Rival heten, net als indertijd het schip van mijn opa." Hoewel hij er met zijn vrouw Lenie ook wel eens met de tent of caravan op uittrekt om te kamperen, prefereert Bart Wind uiteindelijk altijd de boot. „Dat komt door de vrijheid en rust op het water. Als je met de au to gaat, moet je altijd een eind rij den voor je vakantie begint. Dat vind ik niet zo leuk. Op de boot begint de vakantie op het moment dat je aan boord stapt. Het is ont spannen en knus en je hebt heel veel privacy. Wanneer we voor an ker gaan bij een zandplaat, hebben we soms alleen een paar zeehon den naast ons." De Rival 2 is een Van der Stadt 34 zeiljacht. Het zeewaardige, sloepge- tuigde zeilschip is 10.20 meter lang, 3.30 meter breed en 2.05 me ter tot 90 centimeter diep. De thuishaven is de jachthaven van Bruinisse. ZIERIKZEE - De nieuwe plafonds van basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede worden ge heel bekostigd door de christelijke onderwijskoepel Radar. In de PZC van donderdag is ten onrechte ge meld dat de gemeente hieraan 8000 euro meebetaalt. GOES Aan het Schuttershof 23 in Goes is gisteren een City Spa geopend. Ci ty Spa Goes biedt de klanten een infrarood sauna, verschillende mas sages, (medisch) pedicure, schoon heidsbehandelingen en floating, een nieuwe behandeling waarbij klanten drijven op zout water en die verlichting geeft bij klachten als psoriasis, eczeem, reuma en sportblessures. Vandaag en mor gen zijn er van 9.00 tot 17.30 uur open dagen, www.city-spa-goes.nl. KORTGENE Het Goese akoestische popduo Sen se treedt zondag op in café Graaf van Buren aan de Kaaioprit in Kort- gene. Sense bestaat uit zangeres An- nemiek van der Weele en gitarist Luc Oggel. Op het repertoire staan nummers uit de afgelopen drie de cennia, die in een akoestisch jasje zijn gestoken: van Heart via Avril Lavigne naar Bruno Mars. Daar naast speelt Sense eigen liedjes. Aanvang 16.00 uur, toegang gratis. MIDDELBURG Afgelopen jaar konden bewoners van Middelburg ideeën inleveren om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Die kunnen niet alle maal worden uitgevoerd dus kun nen de bewoners op de site www.middelburg.nl door middel van een stemformulier laten weten welke van de ideeën zij het beste vinden. Zij mogen alleen stemmen op wensen uit de eigen wijk. Het betreft hoogstens drie wensen. TERNEUZEN Het culturele seizoen in De Veste in Terneuzen barst weer los. De Sjores Ambras Band bijt het spits af. Dat gebeurt vanavond. De kaart verkoop (drie euro entree) begint om 18.00 uur en het optreden om 19.30 uur. De Sjores Ambras Band staat ga rant voor 'lekkere, ongecompliceer de muziek voor levensgenieters', met feestnummers, evergreens, pop- en rocknummers. Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 info@lijstenmakerijgijzel.nl 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 www.lijstenmakerijgijzel.nl werken. Tot aan zijn pensionering. „Zo kwam ik in Zeeland terecht. Mijn standplaats werd Bruinisse. Ik werkte op de Grevelingen, Oos- terschelde en de laatste jaren op de Westerschelde." Maar Bart's hang naar het water was ook aanwezig in zijn vrije tijd. Hij kocht in 1965 met zijn drie broers een oude zeeschouw die ze samen opknapten. In 1975 wilden Bart en zijn vrouw Lenie 'iets voor zichzelf. Het werd een zelf ontworpen en grotendeels zelf gebouwd schip dat werd vernoemd naar opa's bin nenvaartschip: Rival. Omdat ze hun vaargebied en mogelijkheden op het water wilden vergroten, liet het stel in 1988 het casco bouwen van de Rival 2. Mèt een aanpas sing; een ophaalbare kiel om voor anker te kunnen gaan bij zandban ken. Een mogelijkheid waar het stel veel gebruik van maakt op tochten over de Nederlandse en Duitse Wadden. „Ik ben trots op mijn voorgeslacht van schippers." foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Deelnemers aan de 'fiets veilig en fït-dag' proberen hun evenwicht te bewaren in Sportpunt Zeeland in Goes. Veilig Verkeer Nederland district Zeeland hield de dag gisteren naar aanleiding van de vele ernstige ongeval len met oudere fietsers. Zij vallen vaker dan ze botsen, voornamelijk door dat ze sneller hun evenwicht verliezen. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De afgelopen dagen zijn zakkenrollers weer actiefin de Zeeuwse gemeentes. Bij de politie kwamen al zes aangiftes binnen deze week. Een politievoorlichter vertelt dat geen van de slachtoffers iets merk te. Daarom waarschuwt de politie ook. „Let goed op uw spullen, vooral in de drukte. Ze zijn actief in de stadscentra." De zakkenrol lers gaan op verschillende manie ren te werk. Sommige van hen snijden met stanleymesjes een tas of zakken open. „Of ze maken ru zie en zorgen dat jij daar midden in komt en als je dan even niet op let, is zo je portemonnee weg." LLT Rival is Engels voor mededinger. Een woord dat in de beroepsvaart vaak wordt ge bruikt als scheepsnaam. Bart Wind zijn grootvader, Jan Wind, voer op een bin nenschip dat Rival heette.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65