221 zeeland fff automondo Belang van goede doel Zeeuwland wil ook lage inkomens laten kopen Kees Posthumus speelt 'De Bijbel in één uur' Oscarwinnares in film 'Black Swan' www.automondo.nl Jeugdsoos Big-S houdt after summer party Radioprogramma over sales en marketing Uitdaging voor alle Zeeuwse burgemeesters Typeles vrijdag 23 september 2011 door Ton van den Nouweland zierikzee - Met nieuwe acties pro beert woningbouwvereniging Zeeuwland ook de lagere inko mens te verleiden tot het kopen van hun huurhuis. Zeeuwland is kapitaal aan het ver garen om haar woningbestand te kunnen vernieuwen. Van de onge veer 4000 huizen, wil Zeeuwland er 800 slopen en die vervangen door 600 betere. Om aan die nodi ge miljoenen te komen, is de bouwvereniging enkele jaren bezig met het verkopen van huizen. Twintig tot dertig woningen per jaar is het streven. Bovendien verwacht Zeeilwland straks te blijven zitten met een overschot van eengezinswoningen. De vraag daarnaar is afgenomen. Van de 600 voor verkoop in aan- Achttien dorpshuizen is te veel voor Schouwen-Duiveland. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELHARNIS Filmhuis Middelharnis vertoont donderdag 29 september de film Black Swan van regisseur Darren Aronofsky. In de hoofdrol speelt actrice Nata lie Portman, die met haar vertol king van ballerina Nina een Oscar heeft gewonnen. Portman laat in deze rol zien hoe een ballerina haar eigen duistere kanten ontdekt als zij de bittere strijd aangaat met een rivale in de productie 'het Zwanenmeer'. De film begint om 20.00 uur. ALLEEN IN SEPTEMBER: panda active itaua 8.945, automondo actieprijs €7.490,- uw voordeel 1,455, en dij BELASTINGVRIJ! a Gemiddeld brandstofverbruik: 4,8 1/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. Dat De Laagste gemklde We C02-uitstoot van Europa." Prijs incl. BTW, excl afleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Aclie loopt lot en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011) Niet in combinatie met financieringsacties De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden. Voordeel is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron: JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-ultstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. N- www.automorido.nl fo aj SPINNINCMARATHON Kiwanis verbindt zich nadrukkelijker aan merking komende huizen zijn er inmiddels 140 aan de man ge bracht. Van de resterende 460 staan er momenteel 25 in de ver koop. De overige zijn verhuurd. Zeeuwland ziet graag dat deze huurders kopen. Daarom heeft de vereniging bij de Rabobank kor ting afgedongen bij het sluiten van de hypotheek. De vereniging gooit er bovendien 'een passend aan bod' tegenaan voor een nieuwe keuken of badkamer in de wo ning. Twee wooncoaches staan ter beschikking om de huurder door het aankoopproces te leiden. Enkele jaren geleden introduceer de Zeeuwland 'Koópgarant'. Daar bij krijgt de koper 10 tot 25 pro cent korting. Verder garandeert Zeeuwland terugkoop voor het ge val de nieuwe woningbezitter hy- potheekzorgen krijgt. door Ali Pankow Onder het gezeur van vo rig jaar heeft Marcel Willemse een dikke streep gezet. Het be lang van de spinningmarathon ten bate van het Sophia Kinderzieken huis in Rotterdam overstijgt im mers vele malen zijn persoonlijke gekwetstheid over klachten betref fende foutjes in de organisatie. De vijfde editie staat dan ook in de steigers en de bekende keeper, on dernemer en schrijver. Hans van Breukelen heeft al toegezegd het avondprogramma te komen ope- BURGH-HAAMSTEDE Jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamste- de sluit de kille zomer af met een zomerse summer party. De soos wordt in zomerse sferen gebracht en uiteraard ontbreken de grote hits van de afgelopen weken niet De after summer party begint om 20.10 uur, de soos is open vanaf 20.00 uur. De toegang is gratis, de leeftijd 12+. Voor verkoop van alcohol geldt een leeftijdscontrole. Daarvoor is een ID-kaart nodig. ZIERIKZEE Verkoop en marketing is het the ma van het programma Zaterdag Zakelijk op Radio Schouwen-Duive land. Lotte Rijk (De Bevelanden), Monique Smelik (Ecoscooter), Wil- co Nieuwenhuize (Krijger Mole naars) en Jaap Kloosterman (Deli XL en Vers247) worden aan de tand gevoeld door presentator Sjoerd de Jong. Zaterdag Zakelijk wordt zater dagmiddag van 12.00 tot 14.00 uur live uitgezonden vanuit grand-café De Werf in Zierikzee. Tussen de be drijven door verzorgt troubadour Lou Brondgeest de muziek. Die vijfde editie van het spinninge- venement van 'Zeeland sport voor Sophia' staat gepland op zaterdag 21 januari 2012. Willemse verheugt zich er weer op. „In totaal 260 hart verwarmende reacties dat we door moesten gaan ten behoeve van het goede doel hebben ons over de streep getrokken", zegt hij mede namens Arnold de Vlieger en Daniëlle van Tongeren. Wat dit drietal extra sterkt is het feit dat serviceclub Kiwanis zich nu na drukkelijk verbindt aan de organi satie van dit evenement. „Ik blijf de zaak wel leiden, maar weet me Gerard Rabelink, burgemees ter van Schouwen-Duive land, heeft toegezegd weer mee te zullen doen met de spinningmara thon 2012. „Zijn enthousiasme is voor mij aanleiding alle Zeeuwse burge meesters uit te nodigen zich aan te melden. Zij mogen zelf kiezen hoe lang ze komen fietsen voor het goede doel. Rabelink heeft me toe gezegd zijn collega's enigszins te zullen aanmoedigen", zegt coördi nator Marcel Willemse van 'Zee land sport voor Sophia 2012'. Hij constateert dat de gemeente Schouwen-Duiveland zich in elk geval breed zal manifesteren. In plaats van tien fietsen vorige keer heeft de gemeente nu voor dertig fietsen ingeschreven. Steeds meer mensen volgen het voorbeeld." MflmiN^aiiimuiiwiii'iiii—HiiHiiiiww—BSjjJwmmMU nu gesteund door een veel breder netwerk. We hebben een werk groep gevormd met mensen van uit Kiwanis. Zij denken niet alleen mee, maar zullen ook betrokken zijn bij het uitvoerende werk. Wat de organisatie betreft hoeft het wiel niet meer te worden uitgevon den; maar het moet wel draaiende worden gehouden." Willemse is inmiddels ook als pre sentator betrokken bij het twee daagse spinningevenement in Rot terdam, dat op 4 en 5 februari wordt gehouden. Na twintig jaar bezielende leiding van Marieke Jo- ziasse is de organisatie van de 21e editie daar nu in handen van Stich ting Vrienden van het Sophia. Ook hier geldt dat de opbrengst be stemd is voor de verbetering van zorg voor zieke kinderen. In 2012 richt de aandacht zich op het pro ject 'Laat kinderlongen een leven lang bewegen'. Kinderlongarts Harm Tiddens over het belang van geld voor na der onderzoek: „Met uw bijdrage aan Sporten voor Sophia kunnen we met de MRI bij een groot aan tal kinderen de longinhoud en af metingen van de luchtwegen me ten. Ook kunnen we met de MRI het bewegen van de longen onder zoeken bij kinderen met moeilijk te behandelen astma, met aangebo ren long/luchtweg afwijkingen, met aangeboren hartafwijkingen en van kinderen met taaislijmziek- te (Cystic Fibrosis)." Met sponsors die daar'nog meer over willen weten, brengt Willem se voorafgaand aan de spinningma rathon een bezoek aan het Sophia Kinderziekenhuis. Wat de geldschieters vanuit het be drijfsleven betreft: Nadat Zeeuw land zich had terug getrokken, moest Willemse op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Hij vond die al snel in de persoon van Giso Verschoor van het bedrijf Van Dongen Verfin Middelharnis. De eerste editie van de spinning marathon bracht destijds €36.000 op. Daarna ging het in een snel stij gende lijn: €55.000, €66.000 en vo rig jaar - aanzienlijk eerder dan ver wacht - al 100.000. Willemse waagt zich nu niet meer aan het noemen van een streefbedrag. Vijf honderd deelnemers hebben zich al aangemeld voor de editie 2012. Zij betalen 10 euro inschrijfgeld per persoon. Verder moet iedere deelnemer minimaal 45 euro spon sorgeld bij elkaar brengen. Nadere info: www.zeelandsportvoor- sophia.nl. Burgemeester Gerard Rabelink (met rechts oud-premier Ruud Lubbers) tij dens de spinningmarathon 2011foto Dirk-Jan Cjeltema door Ali Pankow zierikzee - De Bijbel in één uur vertellen. Theatermaker Kees Post humus uit Apeldoorn zal zondag middag in de Gasthuiskerk in Zie rikzee bewijzen dat hij dat op een sprankelende manier kan. Hij doet dat op uitnodiging van de werk groep Horizon van de Vrijzinnige Gemeente. Posthumus is een rasverteller en theologisch geschoolde acteur. Hij trad al diverse malen eerder in Zee land op met voorstelling over Cal- vijn en Menno Simonszoon. In De Bijbel in één uur vertaalt hij op humoristische wijze diverse oude bijbelverhalen naar de tijd van nu. Zo geeft hij in een van de verhalen antwoord op de vraag hoe mensen ooit op het idee kwa men elkaar te gaan zoenen. Met 'Lekker buitje' geeft hij een actuele hervertelling van het verhaal over de zondvloed en de ark van Noach. In een aantal korte verhalen door loopt hij ook het Nieuwe Testa ment: de aankondiging van de en gel Gabriël aan Maria, Zap-Lucas, de Emmaüsgangers en De eerste dans, een muzikaal verhaal over hoe God de mensen leert dansen. Zondag 25 september, Gasthuiskerk, Zierikzee, 14.30 uur. burgh-haamstede - Kinderen op de christelijke basisschool Onder de Wieken krijgen typeles. De kin deren leren blind typen op een moderne manier. Ze loggen vanuit huis in op de computer van school om de type vaardigheid te oefenen. UW MENING TELT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62