ZEEUWSE BOEKENPRIJS 2011 281 zeeland Krullebol Steilhaar Jaap Goedegebuure: Nederlandse schrijvers en religie 1960-2010 - Over auteurs voor wie religie en werk bij elkaar horen. Edelen n: Zcciffi/j Arie van Steensel: Edelen in Zeeland - Geschiedenis van ontwikkeling van de macht en rijkdom van de Zeeuwse adel 1400-1550. vrijdag 23 september 2011 Kees Slager: Watersnood - De watersnoodramp van 1953, opnieuw verteld door Slager met honderden foto's van de verwoestingen, evacuaties. Arjen Fortuin: Krullebol-Steilhaar. Verslag van een zoektocht naar uitgever-schrijver Geert van Oorschot (Vlissingen). Paul de Schipper: De Sterke van Saeftinghe In het spoor van visser en oermens Staf de Sterke en zijn familie. ZELAKDIA COMITATES Caroline van Santen, Lea Zuyderhoudt, Clifford Crane Bear: Zwartvoet Indianen, de collectie Sprenger - Publicatie bij de expositie. Martine Kamphuis: Zwemmen Thriller voor scholieren, over de relatie tussen een leraar en een leerlinge, die verkeerd afloopt De geschiedenis van vier Zeeuwse klippers A.R. Koppejan, D.L.A. Helmich: Een veger wind - De geschiedenis van vier grote, identieke, Zeeuwse tweemastklippers. Marleen Rozenbrand, Willem Scholten: MM&I Journal Botanical Pleasure Publicatie bij de expositie van de collectie Zeeuws Genootschap. Frank Bruggeman, Ivo van Werkhoven: Botanical pleasure Publicatie bij de expositie van Frank Bruggeman Sela: Op weg naar Zoar - Graphic novel over een Zeeuws meisje van dertien in een groot reformatorisch gezin. Ralph Henssen: Trompetters en tamboers in de Zeeuwse zeevaart ten tijde van de Re publiek - proefschrift over functionele muziek aan boord. Jaap de Moor: Generaal Spoor, Triomf en tragiek van een legercommandant - Biografie van een omstreden militair (1902-1949). Matty Meulmeester: Gaat een vrouw naar de advocaat - Roman over vrouw die ziek wordt en haar man, haar huis en zichzelf kwijtraakt. Gerard Lepoeter en Marloes Matthijssen: Allemaal Zorro's op het dorp! - Het handbooggilde in Kloetinge. Jan Vantoortelboom: De verzonken jongen - Debuutroman, over een familie in het West-Vlaamse Elverdinge. Rosee Bentana: BLACK MAMBA 2012, de strijd om Atlantis - Hartsvriendinnen Nikita en Claire op Bonaire. Gees Gmelich Meijling- van Hemert en Marga Haas: Zin in Zeeland, een reis langs Zeeuwse smaakmakers - Culinaire zoektocht in Zeeland. Jan J.B. Kuipers: 'Ik ben een stenenbikker' - Levensbeschrijving van de beeldhouwer Peter de Jong (1920-1990). D. Blonk en J. Blonk- van der Wijst: Zelandia Comitatus - Geschiedenis in kaarten van de provincie Zeeland tot 1860. CkATEm-y NAAR DE ADVOCAAT Zin in Zeeland liitujj Zeeuw» smaakmakers 'jk ben een stenenbikker'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52