241 zeeland Raad kiest voor eiland 'De Mortiere gaat geweldig' Badkamer metamorfose? Onderzoek naar verloren Thoolse rechtszaken www.dominicus.nl Stichting SOM: school Waarde blijft open AWW 'Jarh Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* Vandaag begint de bouw van het horecapaviljoen op winkelboulevard De Mortiere in Middelburg. vrijdag 23 september 2011 waarde - Ook al draait de rijks overheid over enkele jaren de geld kraan dicht, het bestuur zet alles op alles om openbare basisschool D'n Bogerd in Waarde open te houden. Dat zegt directeur/bestuurder Leo Soffers van de stichting SOM, een samenwerkingsverband van tien openbare basisscholen in de ge meente Reimerswaal en de Bra bantse Wal. De PZC meldde don derdag dat de stichting Som er in de meerjarenbegroting rekening mee houdt dat de school in Waar de in het schooljaar 2013-2014 sluit. „Dat is niet onze inzet. We proberen in overleg met ouders en de gemeente Reimerswaal om een kleine openbare school in Waarde in stand te houden", laat Soffers in een reactie weten. De school in Waarde functioneert nu als neven vestiging van De Klimroos in Krab- bendijke. Het Rijk vergoedt zo'n vestiging alleen bij een leerlingen aantal hoger dan vijftig. Daar komt de school niet aan. Over twee jaar vervalt de rijksbijdrage. De stichting Samen Onderwijs Ma ken (SOM) heeft van de Onderwij sinspectie een positief oordeel ge kregen over het financiële beleid. Ook heeft de inspectie aangegeven dat alle tien scholen goed onder wijs verzorgen, meldt SOM in een persbericht. Begin 2011 werd be kend dat SOM zonder maatregelen afstevende op een faillissement. VOORLOPIG Plan kan in 2015 worden herzien door Rob Paardekam sint-maartensdijk - De gemeente raad van Tholen heeft gisteren in ruime meerderheid gekozen voor een eiland in de Pluimpot. Daar mee is niet gezegd dat dit er ook daadwerkelijk komt. Het is een in tentie. In 2015 komt er een nieuw beslismoment en kan de raad het plan aanpassen. De komst van het eiland is een op vallend onderdeel in een plan dat veel groter is. Zo komt er ook een geheel nieuwe woonwijk in de Geertruidapolder. Het eiland, in de verlengde Pluimpot, moet een soort verbinding worden tussen deze nieuwe wijk en de bestaande kern. In de plannen waar de raad gisteren mee instemde, staat dat in de Geertruidapolder tweehonderd huizen komen. Op het eiland wor den 56 woningen gebouwd. Veel fracties in de raad twijfelen of dit niet te veel van het goede is. Juist daarom is er nog een beslis moment in 2015. Als dan blijkt dat - de behoefte aan woningen tegen valt, kan worden besloten om af te zien van het eiland en alleen maar woningen te bouwen in de Geertruidapolder. Feitelijk is dus pas in 2015 echt ze ker of het eiland er komt. Dat bete kent dat de sportverenigingen nog vijf jaar in onzekerheid verkeren. Als de Pluimpot wordt doorgetrok ken en het eiland er komt, moet het sportcomplex immers verkas sen. Ziet de raad in 2015 af van het eiland, dan kunnen de clubs blij ven zitten. Enkele fracties merkten gisteren op dat het sportcomplex deels ver ouderd is. Daarom zegde wethou der Kees van Dis toe dat de ge meente zal bekijken welke maatre gelen nodig zijn om het in elk ge val tot 2015 of 2016 te kunnen uit zingen. De SP stemde gisteren als enige te gen de variant met een eiland. De partij vindt dit niet reëel. „Er is geen behoefte aan zoveel wonin gen in het dure segment." De andere twijfelaars - SGP, ABT en CU - gingen enigszins schoor voetend akkoord. Ze willen het plan een kans geven, maar zullen het uiterst kritisch blijven volgen. ':WÊk Bad in Beeld 'm. Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloertegels ■Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! Deze prijs is gebaseerd op badkamer De linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 Verrijn Stuartweg 10 4361 SK Westkapelle 4462 GE Goes Tel. 0118-571436 Tel. 0113-277200 WINKELCENTRUM door Emile Nu nog een badkamer speciaalzaak, dat zou heel mooi zijn, zo zegt Jurrien Kruid hof „Dan hebben we een compleet pakket." Het be stuurslid van de ondernemersvere niging van woonboulevard De Mortiere bij Middelburg stelt zon der enige terughoudendheid dat het 'geweldig' gaat met de woon boulevard. „Wij zijn de beste van Zeeland." Gezien de cijfers kan hij daar wel eens gelijk in hebben, want op jaar basis komen tussen de twee en twee-en-een-half miljoen mensen naar de groep winkels aan de zui delijke rand van Middelburg. Bin nenkort wordt weer een nieuwe winkel geopend: een Blokker Tuin. Als dat winkelpand is inge vuld, staat er nog één leeg. Kruid hof heeft er echter vertrouwen in dat het lukt om dat ook te vullen. Een makelaar is op zoek naar een geschikte kandidaat. Hij hoopt dus op een zaak waar mensen terecht kunnen die een nieuwe badkamer willen of van plan zijn hun sani tair te vernieuwen. Vandaag begint de bouw van het horecapaviljoen op De Mortiere. Als dat gebouw in maart 2012 wordt geopend, is de woonboule vard klaar. Dan telt het 22 winkels die elkaar versterken, aldus de Mid delburgse beleidsambtenaar Jack Doorns. Ook hij is zeer tevreden over De Mortiere. De start van de Woon boulevard was moeizaam. In eer ste instantie dacht de gemeente met de Franse woonwinkel Leroy Merlin een trekker van jewelste te hebben binnengehaald. Dat be drijf wilde via Middelburg de Ne derlandse markt veroveren, maar haakte op het allerlaatste moment af Daarna bleef het lang stil, tot het lukte de Mediamarkt als be langrijke trekker naar Middelburg te halen. Dat bedrijf is nu goed voor zo'n 700.000 bezoekers op jaarbasis, aldus Kruidhof. Daar mee is het de topper als gekeken wordt naar het aantal bezoekers bij de afzonderlijke bedrijven, ge volgd door Groenrijk met zo'n 400.000 tot 500.000 per jaar. Het bestuurslid stelt echter dat het succes van De Mortiere niet alleen is te danken aan de grote zaken als Mediamarkt en Groenrijk. „De combinatie van winkels en de ligging aan de A58 en de Sloeweg maken De Mortiere tot een succes. En natuurlijk niet te vergeten het gratis parkeren." Dooms geeft ook aan dat de bedie ning van een breed segment van de markt ook een factor is bij het succes van de woonboulevard. Hij wijst naar de laatste twee zaken die erbij zijn gekomen: Jysk en Trendhome. Dat zijn zaken die zich richten op mensen met een wat ruimer budget. Het merendeel van de be zoekers van de woonbou levard komt van Walche ren. -Maar er zijn ook elke dag Zeeuws-Vlamingen en Bevelan ders te vinden. En zelfs inwoners van Bergen op Zoom en directe omstreken komen aan de rand van Middelburg winkelen, weet Kruid hof Doorns: „We hebben het hele scala; van prijsstunters tot de bete re winkels." Tot vorig jaar reed een pendelbus van De Mortiere naar de binnen stad. Connexxions lijn 65 zal ech ter vanaf 11 december de woonbou levard (en het Zep met het ROC en het.Voetbalmuseum) weer aan doen. Kritiek van ondernemers uit de Middelburgse binnenstad krijgt Dooms niet meer. „Het blijkt na melijk dat de woonboulevard de winkels in het centrum geen con currentie aandoet." door Frank Balkenende tholen - De gemeente Tholen laat zowel een intern als een extern on derzoek uitvoeren naar de vraag hoe het kan dat ze voortdurend rechtszaken verliest bij de Raad van State. Dan antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de SP-fractie. Deze en andere fracties in de Thoolse ge meenteraad maken zich zorgen over het gebrek aan succes bij de Raad van State. Recent verloor Tholen vier zaken bij de hoogste bestuursrechter. Er waren voor de gemeente negatieve uitspraken over plannen voor land huizen bij Tholen-stad, apparte menten in het plan Vestetuin en een woonzorgcentrum in Scherpe- nisse. Met name in de laatste zaak heeft het college volgens de SP een aan tal steken laten vallen. Een rechts gang had volgens de fractie voorko men kunnen worden als door de gemeente vroegtijdig met omwo nenden was gepraat. Het college antwoordt dat ontwikkelaar Mar- saki en eigenaar Stadlander dat ook hebben gedaan, maar dat het programma van eisen dwingt tot een bepaald ontwerp dat mogelijk niet ieders instemming krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48