naar het slachtoffer' Reimerswaal blijft praten over haven zeelandI 23 OPEN DAGEN Kinderen asielzoekers snel in Goes naar school dat misbruik niet binnenskamers wordt gehouden Politie deelt waarschuwingen uit op fietsroutes ^emDoistedingen warCtaal Beregeningssysteem voetbalclubs Reimerswaal opnieuw op de agenda Unieke inruil-actie LEOLUX! vrijdag 23 september 2011 SgfejJ il. IIIIUIWIH goes - De politie heeft gisteroch tend op fietsroutes van 's-Graven- polder naar Goes en Yerseke naar Goes veel waarschuwingen uitge deeld aan scholieren die met z'n drieën of meer naast elkaar fiets ten. Ook werden er op de Patijn- weg 23 bekeuringen uitgedeeld aan fietsers die het rode verkeerslicht negeerden. In het verleden kwa men er regelmatig klachten bin nen van scholieren en ouders over overlast op fietsroutes van en naar scholen in Goes. Bikers van de po litie voeren sindsdien regelmatig controles uit op de fietsroutes. Veel scholieren bleken op een dus danige manier te fietsen dat er geen passeren meer mogelijk was. Kom naar Grijpskerke, ontdek de mooiste dingen en maak kans op een wooncheque van 250,= 22 23 24 september do vrij zat interieur Atelier V.^'voor onverwachte meubelen Schuitvlotstraat 6 4364 AD Grijpskerke www.warstaal.nl WWjaiMMMIHtMlIWKI 'I li'W IUIII Hll'l I door Lilian Dominicus In reformatorische kringen bestaat behoefte om te praten over seksueel misbruik. foto ANP Foto/Robin Utrecht. kruiningen - Het Reimerswaalse college ziet geen belemmering om over 'ontwikkelingen van binnen havens in Midden-Zeeland' te pra ten. Wel blijven burgemeester en wethouders hun gesprekspartners erop attenderen dat de gemeente raad afwijzend staat tegenover een watergebonden bedrijventerrein op de locatie Schorebrug. Dat antwoordden burgemeesters en wethouders op schriftelijke vra gen die de Christenunie had ge steld. De fractie maakt zich zorgen over een mogelijk nieuw onder zoek naar de ontwikkeling van een havengebonden bedrijventer rein bij Schorebrug, de driehoeki ge polder aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beveland, tus sen de A58 en de Zanddijk. Op 8 september ontvingen zowel het college van Reimerswaal als Gedeputeerde Staten een brief van Economische Impuls B.V.. Daarin staat een onderbouwd verzoek na mens 'een aantal niet nader ge noemde ondernemers' over een nadere verkenning van het logistie ke knooppunt Kanaal door Zuid-Beveland/A58/Spoorlijn. „Im puls speelt daarmee klaarblijkelijk in op de potenties die dit deel van Zuid-Beveland heeft voor de moge lijke ontwikkeling van een binnen haven", meldt het college. „Het zou te ver gaan om Impuls mede te delen dat er onder geen enkele voorwaarde nagedacht kan wor den over initiatieven van bijvoor beeld lokale ondernemers om de mogelijkheden te onderzoeken van de ontwikkeling van een mul- timodaal logistiek centrum aan het Kanaal door Zuid-Beveland." B 8cW benadrukken, schrijven ze, dat noch bij de provincie, noch bij de gemeente op dit moment con crete initiatieven bekend zijn. „Het feit dat de gemeenteraad een afwij zend standpunt heeft ingenomen over de mogelijke transformatie van het projectgebied Schorebrug laat onverlet dat het gebied in ruimtelijk opzicht de ontwikke lingspotenties door zijn ligging aan belangrijke transportassen heeft behouden. Niet voorkomen kan worden, dat wij nu en in de toekomst door externe partijen zul len worden gewezen op die ont wikkelingspotenties, zoals nu is ge beurd door Impuls." In het najaar bespreekt de provin cie de inhoud van het rapport Bin nenhavenatlas Zeeland met de wet houders. Reimerswaal zal daar ook bij zijn. door Lilian Dominicus kruiningen - Het beregeningssys teem voor de voetbalvelden in Rei merswaal krijgt een herkansing, nadat het voorstel in de opinie- raad van juli nog werd afgescho ten. Voor de eenmalige investering van 83.300 euro was toen nog wel sympathie, maar de raad hikte aan tegen de structurele post van 18.400 euro per jaar voor onder houd en gebruik. „Gebleken is dat de raadsleden niet alle onderliggen stukken had den gekregen. We weten niet waar dat aan heeft gelegen, waarschijn lijk een interne fout", zegt wethou der Hans de Kunder (CDA, sport) van Reimerswaal. Het college heeft daarom besloten het volledige stuk op te nemen op de agenda van de gemeenteraad. Voorlopig staat het nog in de lijst van de besluitraad op 27 septem ber, maar wat De Kunder betreft schuift het door naar de eerstvol gende opinieraad. „Daar hoort het thuis." De aanhoudende droogteperioden zorgen voor hoge onvoorziene kos ten aan de sportvelden. „Als we in cidenteel moeten handelen, beta len we al snel 25.000 euro per jaar", beargumenteert De Kunder. „We verwachten dat ook de ko mende jaren langdurige perioden van droogte zullen terugkomen." Volgens het voorstel zullen gepriva tiseerde verenigingen 100 procent opdraaien voor de waterkosten en niet-geprivatiseerde 50 procent. door Luc Oggel goes - Kinderen die in het asiel zoekerscentrum in Goes wonen, moeten nog dit jaar onderwijs gaan volgen op Goese (basisscho len. Dat zegt de Goese wethouder Jo-Annes de Bat. De kinderen, en kele tientallen, zitten nu op ba- sischool Ravestein in Vlissingen en Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg op school. Daar is voor gekozen om dat Middelburg al langer een asiel zoekerscentrum heeft en de ge noemde scholen ervaring hebben met de opvang van dergelijke kin deren. Er zijn speciale klassen waar ze worden geholpen. Vooral taalachterstand vormt vaak een probleem en het was niet wense lijk ze halverwege het schooljaar te laten instromen op Goese scholen. Het was de bedoeling dat dat na de zomervakantie zou gebeuren, De Bat wil nu het liefst dat dat per 1 november gebeurt, maar in elk geval dit jaar. „Er is wat tijd voor nodig, scholen moeten voorbereid zijn op deze kinderen met perso neel en schooolmaterialen." Er zijn al afspraken gemaakt met de scholen, alle koepels staan ook open voor de opvang van kinde ren van asielzoekers. Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruir'meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Hcinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47