Zeeland PZCI2I Fietspad Drieweg blijft onvoltooid fggll Geitenwol BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 26 en 27 VEILIGHEID Provincie begint in oktober met werk, maar kan slechts helft van laatste stuk aanleggen HmmmÊÊ KIlP' Wielrenner loopt bij botsing ribletsel op City Spa opent deuren aan Schuttershof Zakkenrollers actief in centrum Goes almanak 'De Mortiere gaat geweldig' Vrijdag 23 september 2011 Cato van Loverendale verovert de wereld Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende NISSE - De provincie voldoet dit jaar eindelijk aan de wens van in woners van Nisse en omliggende dorpen door het laatste stuk ont brekend fietspad langs de Drieweg door te trekken. Althans voor zo ver mogelijk, want de benodigde grond voor de laatste vijfhonderd meter heeft ze nog niet in handen. De provincie probeert daarover verder te onderhandelen met twee grondeigenaren. Desondanks gaat in oktober de schop de grond in om een stuk van het fietspad aan te leggen, glo baal tot aan de watergang waar een tijdje terug een nieuwe duiker is geplaatst. Dat de provincie aan het karwei begint, ook al ontbreekt de grond om het traject van Nisse tot aan de N666 (bij de Zwaakse Weel) volledig van een vrijliggend fiets pad te voorzien, heeft te maken met toezeggingen aan de gemeen te Borsele. „We zouden het fiets pad in 2011 aanleggen en we wil len aan die afspraak voldoen", zegt gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer en vervoer). Onder handelingen over aankoop van de strook grond die nodig is voor de laatst vijfhonderd meter hebben tot nu toe niets opgeleverd. De ei genaren zeggen dat ze de grond zelf nodig hebben, aldus de gede puteerde. Gevolg is dat voorlopig slecht de helft van de provinciale weg tus sen Nisse en de N666 een vrijlig gend fietspad krijgt. Halverwege komen fietsers weer op de rijbaan. Van Beveren erkent dat het alle maal niet ideaal is, maar hij vindt een stuk fietspad beter dan geen fietspad. De extra kosten die ge paard gaan met het knippen van het werk, neemt hij voor lief. Hij kan niet zeggen hoeveel geld met de aanleg is gemoeid. Het karwei wordt volgende week aanbesteed. De veiligheid van fietsers op de Drieweg is al jaren onderwerp van discussie. Er werd acht jaar terug actie gevoerd voor een veiliger fietsverbinding tussen Heinkens- zand en Nisse na enkele ongeluk ken, waarbij één dode (een toen negentienjarige jongen uit 's-Gra- venpolder) was te betreuren. Het deel tussen de Grotedijk en Nisse kwam in 2004 gereed. Daar na trad er vertraging omdat boe ren geen grond wilden afstaan. Er werd zelfs de gang naar de Raad van State gemaakt. Uiteindelijk is met vier van de zes overeenstem ming bereikt. V>;v Het deel van de Drieweg tussen Nisse en N666 (bij de Zwaakse Weel) krijgt voorlopig maar de helft een vrijliggend fietspad. foto Willem Mieras LEWEDORP Een 37-jarige wielrenner uit Yerse- ke liep woensdagmiddag om vijf uur een gekneusde rib op toen hij op de Postweg in Lewedorp werd geschept. De bestuurder, een 29-ja- rige man uit de gemeente Reimers- waal, wilde vanaf de Oude Kraa- ijertsedijk de Postweg oversteken. Hij zag de wielrenner over het hoofd. De man belandde op de mo torkap en viel vervolgens op straat. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. GOES Aan het Schuttershof 23 in Goes is gisteren een City Spa geopend. Ci ty Spa Goes biedt de klanten een infrarood sauna, verschillende mas sages, (medisch) pedicure, schoon heidsbehandelingen en floating, een nieuwe behandeling waarbij klanten drijven op zout water en die verlichting geeft bij klachten als psoriasis, eczeem, reuma en sportblessures. Vandaag en mor gen zijn er van 9.00 tot 17.30 uur open dagen, www.city-spa-goes.nl. GOES De politie waarschuwt voor zak kenrollers die actief zijn in de re gio. Woensdagmiddag werden door de Zeeuwse politie vijf aangif tes van zakkenrollerij opgenomen. Drie gevallen werden in het cen trum van Goes gemeld in of nabij winkels in de Klokstraat, Schutters hof en de Heemskerkstraat. In alle gevallen werden portemonnees weggenomen. Ook in Middelburg waren woensdag zakkenrollers ac tief, twee mensen deden aangifte. Tip? redactie@pzc.nl Ze staat te boek als een milieubewus te vrouw. Afval wordt in het huis houden van de Scharendijkse dan ook keurig gescheiden. Iedere week gaat ze op pad met de fietstassen vol glas, plastic en papier en doet ze 'een rondje containers'. Het groenafval gaat naar de com- posthoop en als er een andere ma nier is om het milieu te sparen zal ze dat zeker niet laten. Dit milieubewus te gedrag gaat niet onopgemerkt voorbij aan haar huisgenoten. Haar man plaagt haar daar wel eens mee en noemt haar gekscherend een gei tenwollensok-type. Die opmerking werd onlangs opge vangen door haar zoon. Alleen is het nog wel de vraag of hij helemaal heeft begrepen wat hiermee bedoeld wordt. Toen hij laatst gezellig bij haar op de bank zat, kroop hij nog eens even tegen haar aan zeijij bent echt een gebreide sok."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45