Liever vislocatie dan waterlandschap zeeland 13 Taakstraf voor seks 'Schietpartij gevolg van ruzie over schade auto' met meisje vette korting commentaar Staalslakken vrijdag 23 september 2011 Cauwersinlaag 150 m Zuidhoek en de Val 575 m Wemeldinge 13S0m Borssele 300 m Borssele 150m Hoedekenskerke 4100 m Ellewoutsdijk 2025 m dijkprofïel breuksteen IStallslakkênl is het jaar waarin de werken aan de vooroevers van zwakke dijken gereed moeten zijn. „Met het geld dat ze voor 2 hectare uit hebben gegeven hadden we makkelijk 20 hectare kunnen doen, dan hadden we er veel meer aan gehad." Bram van den Hoek, kreeftenvisser Staalslakken en breuksteen in de Ooster- en Westerschelde De eerste fase van de versterking van de vooroevers van Ooster- en Westerschelde is achter de rug. Hiervoor zijn staalslakken en breuksteen gebruikt. De laatste fase wordt in 2017 afgerond. (3 Cluster 1uitgevoerd Oa-.irc.2on 1?*"* O Cluster 3:2012-2017 opheffingsuitverkoop des Egelantier nieuwe collectie: Herenstraat 3 Middelburg Schelphoek Burghsluis 150m 300m 400 m Anna Frisopolder Vlietepolder 360 m Zuidwatering 325 m 300 m Hoedekenskerke 200 m breuksteen Donja Odijk bron Oeltares, Rijkswaterstaat Dit voorjaar is in op dracht van Rijkswa terstaat begonnen met het het storten van staalslakken, verbrandings resten die vrijkomen bij de staalproductie, voor de verstevi ging van vooroevers van zwak ke dijken langs de Oosterschel- de. Daar kwam meteen al veel bezwaar tegen, van de kant van natuurbeschermers en sportdui- kers. De slakken zouden uitlo gen, waarbij allerlei giftige stof fen vrijkomen. Dat heeft Rijks waterstaat laten onderzoeken en bij de presentatie van de uit komsten, gisteren, bleek het al lemaal zeer mee te vallen met de schadelijke effecten van de staalslakken in de Oosterschel- de. Dat mag voor Rijkswater staat aanleiding zijn om een be scheiden blijdschap te tonen. Bescheiden, want er is bar wei nig onderzoek in het verleden uitgevoerd om deze resultaten mee te kunnen vergelijken. Ver der is nu het effect op korte ter mijn bekend, maar de staalslak ken zullen er nog lang liggen. Het is dan ook zaak de vinger aan de pols te blijven houden. Dat het wel goed zit met de gebruikte materialen voor het verstevigen van de vooroevers van de dijken, daar waren de vissers niet ongerust over. Maar dat ze hun vislocaties kwijtraken is veel erger. Dat was de eerste reactie van kreeftenvisser Bram van den Hoek, na afloop van de informatiebijeenkomst van Rijkswaterstaat. Wat hem betreft hoeven er geen onderwaterlandschappen aangelegd te worden. Stort grote en kleine stenen gewoon in een willekeurige strook, dan kunnen veel meer kreeften en krabben er een plekje vin den, is zijn advies. Voorzitter Jaap Geleijnse van de Vereniging van Beroepsvissers op de Ooster- en Wester scheid en de Voordelta was wel content met de informatie die via Rijkswaterstaat werd ver strekt. Als het aan hem ligt gebruikt Rijkswater- staat restmaterialen die nu gewoon opgeslagen liggen, zoals Vilvoordse steen.Hij vond het wel jammer dat uitgerekend op de aantrekkelijkste locaties voor duikers en vissers de werken uitge voerd wordt. Maar Geleijnse realiseert zich wel dat dat nodig is voor de veiligheid. Verder be treurt hij het dat er geen of weinig alternatie ven zijn voor de vislocaties die als gevolg van het werk moeten verdwijnen. door Emile Calon VLISSINGEN - Onenigheid over de vergoeding van schade aan een au to, zou de aanleiding zijn voor de schietpartij waarbij afgelopen zon dag in Vlissingen een 26-jarige man dodelijk werd getroffen. Het slachtoffer en de vermoedelijke da der hadden eveneens onenigheid wegens een relatie met een jonge vrouw, vertellen mensen die tot hun kennissenkring behoren. De twee kwamen elkaar, aldus die bronnen, zondag toevallig tegen en na een woordenwisseling trok de 22-jarige verdachte een wapen ên schoot. Een woordvoerder van de politie wilde het verhaal over de onenigheid gisteren bevestigen noch ontkennen. De verdachte werd gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijft nog veertien dagen in voorarrest. Poli tie en brandweer zochten gisteren ook in de Schuitvaartgracht naar sporen die te maken hebben met die schietpartij. foto Ruben Oreel door Ad Roos MIDDELBURG - Een 2i-jarige jonge man uit Brouwershaven is gisteren voor het plegen van ontucht met een minderjarig meisje veroor deeld tot een taakstraf van 80 uur. Er was een werkstraf van 140 uur tegen hem gevorderd. De jongeman ontmoette het meis je in de nacht van oud op nieuw 2010 in een café. Op een gegeven moment gingen zij samen naar buiten en ontstond er voor een ga rage een vrijpartij. Vervolgens wer den er - naar ze later zou verkla ren - tegen haar zin seksuele han delingen gepleegd. Volgens de jongeman had hij geen moment het idee gehad dat een an der tegen haar zin gebeurde. De rechtbank stelt dat het niets uit maakt of het meisje nu wel of niet heeft ingestemd: ze was vijftien jaar en daarmee was de jongeman dus zonder meer strafbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3