TCN heeft overleg over toekomst Zep 'Probeer te 241 zeeland Interim- directeur voor sociale dienst benoemd Badkamer metamorfose? www.dominicus.nl VASTGOEDMAATSCHAPPIJ 'Met alle partijen aan tafel' 'Van Vliet kan zijn spullen zo komen ophalen' SEKSUEEL MISBRUIK Reformatorisch symposium Bad in Beeld Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* vrijdag 23 september 2011 door Theo Ciele MIDDELBURG - Alle bij het Zep be trokken partijen in Middelburg hebben volgende week overleg over de toekomst van het vrije- tijds- en winkelpark. Ook de ge meente schuift aan. Dat zegt Arnoud van Raak van TCN, de vastgoedmaatschappij die eigenaar is van de gebouwen. Op het Zep zijn onder meer Mini Mundi, het voetbalmuseum, klim- avontuur en een aantal horeca- en detailhandelszaken gevestigd. Maar Zep kampt ook met leeg stand. Aanloopproblemen zijn vol gens Van Raak normaal, maar na ruim twee jaar moet er volgens hem nu echt wat gaan gebeuren. „Wij zijn niet blij met de huidige situatie, dat zal duidelijk zijn. Het zal allemaal goed komen, maar het gaat niet van een leien dakje", al dus Van Raak. Zep staat voor Zeeuws Evenemen ten Podium. Uitgerekend dit po dium, de grote evenementenhal (Music Hall), dat het kloppend hart van het Zep moet worden, wacht nog altijd op invulling. Daar is zicht op. De Terneuzense thea terexploitant Frans Lievens wil het kopen. Juridische verwikkelingen tussen TCN en een voormalige huurder, de Goese ondernemer Van Vliet, staan de verkoop echter in de weg. MIDDELBURG - Eigenaar TCN zal desnoods via de rech ter proberen het beslag op de inventaris van het voor malige Golf by the Sea op te heffen. De voormalige huurder Rein van Vliet heeft dit beslag laten leggen. „Het is heel vervelend voor Van Vliet dat zijn onder neming op het Zep niet geslaagd is. En we hebben over ons hart gestreken toen hij de zaak wilde ophef fen. Hij mag ons wat dat betreft dankbaar zijn", aldus Van Raak. Daarbij ging het volgens Van Raak onder meer over het beëindigen van het meerjarig huurcon- door Frank Balkenende Een ander probleem dat opdoem de is het faillissement van de ex ploitant van fastfoordrestaurant KFC. TCN praat met de KFC-hol- ding over de toekomst van het pand. Van Raak laat zich niet uit over misgelopen huurinkomsten door dit faillissement. Er is echter ook goed nieuws te melden. Volgens Van Raak breidt speelgoedzaak Toys XL binnen kort uit met Legoland. Dan blijft er nog 2000 vierkante meter winkelruimte over, waar voor TCN een ondernemer zoekt die in de formule van het Zep (vrije tijd en daaraan verbonden winkels) past. Die formule blijft ge handhaafd. tract. Van Vliet claimt de kosten die hij heeft gemaakt voor de inrichting van de zaak. „Hij kan alles wat los is, tafels, stoelen, noem maar op, zo komen ophalen. Maar dat wat aard- en nagelvast zit, hoort bij het pand. Dat is nu eenmaal de wet", aldus Van Raak. Van Vliet vindt het onredelijk dat hij niets van zijn in vestering in het pand, die in de tonnen loopt, terug ziet. TCN wil Golf by the Sea met de Music Hall aan theaterexploitant Frans Lievens verkopen. Golf by the Sea wordt de foyer van de Music Hall. Seksueel misbruik wordt in re formatorische kringen nogal eens met de mantel der lief de bedekt. Uit schaamte of soms ook uit goede bedoelingen. „We merken dat er binnen kerkgemeen ten fouten worden gemaakt. Die zijn ook dikwijls te begrijpen. Het gevaar bestaat wel dat je van een slachtoffer opnieuw een slachtof fer maakt. Het is al zo moeilijk over seksueel misbruik te praten. Daarom proberen wij ambtsdra gers in kerken handvatten te geven hoe hiermee om te gaan", zegt Ruth Wouters, orthopedagoog bij Eleos, stichting voor gereformeer de geestelijke gezondheidszorg. Eleos hield gisteren in Goes een symposium over seksueel mis bruik. Doelgroep vormden ambts dragers binnen de reformatische kerkgemeenschappen: predikan ten, ouderlingen, diakenen en pas toraal werkers. Een gevoelig onder werp. „Er bestaat echter veel be hoefte aan hierover te praten en er varingen en kennis te delen. Het ta boe is eraf Vorig jaar hadden we een symposium over depressivi teit. Toen werd gevraagd naar een thema voor dit jaar, kwam sek sueel misbruik duidelijk naar vo ren", licht Bernadette van Rossum toe. Zij is GZ-psycholoog bij Eleos. De aanmeldingen voor het symposium bevestigen die behoefte. Ruim hon derd ambtsdragers in diverse kerk gemeenten, een flink aantal ook van buiten Zeeland, namen eraan deel. Als een geval van seksueel misbruik bekend wordt, weten ambtsdragers vaak niet precies hoe ze moeten handelen. Ze worstelen met hun attitude om alle gezinsle den recht te doen. Tijdens het symposium stond het slachtoffer van seksueel misbruik centraal. Seksuoloog en psychothe rapeut Piet Wagenaar maakte dui delijk welke enorme impact mis bruik heeft op het slachtoffer. Nog meer indruk maakte het relaas van een man die als jongen tweedui zend keer door een gezinslid was misbruikt. Van Rossum en Wouters: „Slacht offers van seksueel misbruik kun nen gaan twijfelen aan hun geloof Waarom laat God dit met me ge beuren? Het zijn begrijpelijke vra gen. De man die tijdens het sym posium zijn verhaal vertelde, wist uiteindelijk juist kracht uit het ge loof te putten. Hij voelde zich in de steek gelaten door de mensen om hem heen, maar niet door God. Het geloof wist hem over de drempel van de pijn te tillen. Uit eindelijk kon hij de dader ook ver geven. Dat was ook de reden dat hij tijdens dit symposium wilde spreken." Openheid is gewenst als een geval van seksueel misbruik in de geloofsge meenschap aan het licht komt. Er kenning van het slachtoffer is net zo belangrijk. Bij een deel van de ambtsdragers heerst 'onkunde' hoe te werk te gaan, zeggen Van Rossum en Wouters. „Er worden fouten gemaakt. Bijvoorbeeld een kerkenraad die vindt dat seksueel misbruik binnenskamers moet blij ven omdat de kerk anders een slechte naam krijgt. Ook schaamte speelt daarbij een rol. Of alles moet worden vergeven. Zo wordt seksueel misbruik met de mantel der liefde bedekt en dat kan na tuurlijk niet." Het symposium bevestigt dat sek sueel misbruik en alle gevolgen die dat heeft voor het slachtoffer, de dader, de relaties binnen de kerkge meenschap en de beleving van het geloof, de pet van de gemiddelde ouderling en diaken snel te boven gaat. „De realiteit is pijnlijk, ver warrend en gecompliceerd. Ze kun nen beter bijstand vragen van des kundigen." Eleos geeft na afloop ambtsdragers niet voor niets een aantal handvatten mee. Ze staan op een boekenlegger die ze in hun Bijbel kunnen stoppen: „Als ze op huisbezoek gaan, is het verstandig om afstand van een slachtoffer van seksueel misbruik te houden. Het slachtoffer moet zich in zo'n gesprek immers veilig voelen. Het is al moeilijk genoeg. Hou reke ning met de gevoelens van het slachtoffer. En probeer niet allerlei bijbelse adviezen mee te geven, want daar kan het slachtoffer op dat moment waarschijnlijk niet zo veel mee. Probeer vooral te luiste ren." Q www.eleos.nl VLISSINGEN - Joost Struijk is door het dagelijks bestuur van de Socia le Dienst Walcheren benoemd tot directeur ad-interim. Struijk zal zich speciaal bezig hou den met de fusie van de Sociale Dienst Walcheren en LétÉ, die vol gend jaar een feit moet zijn. De nieuwe organisatie gaat Orionis he ten. De leiding van de dagelijkse be drijfsvoering zal de komende maanden intern worden opgelost binnen de SDW. Hij is de opvolger van Frans Sie- mer. Deze 'senior adviseur' bij het Haagse detacheringsbureau BMC was in februari dit jaar aangesteld om de organisaties samen te voe gen. Daarnaast was hij directeur van de sociale dienst. Na een jaar zou hij weer weggaan, maar die termijn werd vervroegd. Het SDW-bestuur heeft BMC ge vraagd om een nieuwe kandidaat, maar daarover konden beide par tijen het niet eens worden. Ook Struijk is gedetacheerd, maar dan vanuit het Leidse, bijna gelijk namige, bureau BEMC. Voor hem is gekozen op basis van de kennis en ervaring met invoering van nieuwe werkprocesssen, onder meer bij de Dienst Werk en Inko men van de gemeente Amster dam. 5W1 Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen 1 U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloertegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 Verrijn Stuartweg 10 4361 SK Westkapelle 4462 GE Goes Tel. 0118-571436 Tel. 0113-277200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24