zeeland j 23 22 Versterken bezoekers per jaar' Gemeenteraad teleurgesteld over financiële huishouding Vlissingen OPEN DAGEN warktaal fléfemDDistedingen Unieke inruil-actie LEOLUX! Basisschool Branding houdt open huis Bewoners mogen wijkwens kiezen Oostkapelseweg afgesloten Bibliotheken zijn dinsdag gesloten vrijdag 23 september 2011 W Als alles gevuld is zijn er op De Mortiere bij Middelburg in totaal 22 winkels te vinden die van alles aanbieden voor in en om de woning. De vele winkels op De Mortiere versterken elkaar, zo vinden de ondernemers en de gemeente. Beleidsambtenaar Jack Doorns „De moderne consument heeft geen zin om veel heen en wêer te rijden." Kom naar Grijpskerke, ontdek de mooiste dingen en maak kans op een wooncheque van 250,= 22 23 24 september do vrij rat Atpiipr^ voor onverwachte meubelen Schuitvlotstraat 6 4364 AD Grijpskerke www.warstaal.nl Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruif'meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen teraad toonde zich gisteravond te leurgesteld in de financiële situatie van de gemeente. Al jaren pro beert Vlissingen weer controle te krijgen over de geldzaken. Maar hoewel er enorme stappen voor waarts zijn gezet, blijkt Vlissingen nog altijd niet te kunnen zonder forse incidentele meevallers. Uit de bestuursrapportage 2011 is gebleken dat het tekort over dit jaar meevalt, maar dat dit te dan ken is aan een eenmalige uitkering van 1,4 miljoen euro van Delta aan Vlissingen als aandeelhouder. „We komen dus eigenlijk geen 79.000 euro tekort, maar een klei ne 1,5 miljoen euro. En dan wördt voor het gemak de grondexploita tie hier nog buiten gehouden. Het heeft dus geen enkele zin om nu hier met u over deze bestuursrap portage te praten", zei Tobias Me- ijers van de POV. „De tijd van pappen en nat hou den is voorbij", concludeerde Rijn- co-)an Suurmond van het CDA. „We moeten echte keuzes gaan ma ken. We zitten nog steeds in zwaar weer." Coen van Dalen van de Christenu nie zei vooral geschrokken te zijn van de bezuinigingen die niet ge haald zijn. Van de 8,9 miljoen die bezuinigd moeten worden, is onge veer 8 miljoen al gerealiseerd. Maar het college heeft laten weten dat het erg moeilijk zal worden om ook die laatste 0,9 miljoen eu ro nog te halen. „De bestuursrapportage lijkt een doekje voor het bloeden, maar de wond wordt steeds groter", aldus Van Dalen. Wethouder Jaques Damen van de WD zei het tekort ook te zien als 1,5 miljoen euro, in plaats van de geschetste 79.000 euro. „Wij delen uw constatering, maar mooier kan ik het niet maken. Maar we zijn er serieus mee VLISSINGEN Archipelschool De Branding in Vlissingen houdt vandaag open huis van 9.00 -13.00 uur. Het the ma is honderd jaar onderwijs aan de Bouwen Ewoutstraat. Er is een tentoonstelling en er zijn oud-Hol landse volksspelen op het school plein. (Oud-)leerlingen, oud-colle ga's en andere belangstellenden zijn van harte welkom. MIDDELBURG Afgelopen jaar konden bewoners van Middelburg ideeën inleveren om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Die kunnen niet alle maal worden uitgevoerd dus kun nen de bewoners op de site www.middelburg.nl, door middel van een stemformulier, laten we ten welke van de ideeën zij het bes te vinden. Als regel geldt dat men alleen mag stemmen op wensen uit de eigen wijk en dat er maxi maal drie wensen mogen worden aangevinkt Stemmen is mogelijk tot 1 december. Daarna wordt be kend gemaakt welke woonwensen worden uitgevoerd. OOSTKAPELLE Vanaf woensdag 28 september tot en met woensdag 26 oktober 2011 is de Oostkapelseweg (N287) tus sen Oostkapelle en Vrouwenpolder wegens aanleg van een rotonde af gesloten voor het doorgaande auto verkeer. Vóór 28 september is het fietspad aan de westzijde van de ro tonde aangelegd, zodat het fietsver- keer tijdens de aanleg van de roton de kan passeren. Fietsverkeer in de richting van Oostkapelle kan voor en na het werkvak oversteken. VLISSINGEN In verband met een personeelsbij eenkomst zijn de bibliotheken 't Spui in Vlissingen en Oost-Sou burg dicht op dinsdag 27 septem ber. Op woensdag 28 september zijn beide bibliotheken weer open vol gens de reguliere openingstijden. Het personeel van de bibliotheken heeft op dinsdag een personeels uitje. Vandaag begint officieel de bouw van het horecapaviljoen. Het gaat volgens de plannen maart 2012 open. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23