Zeeland PZCI 21 Beslag bij twee eigenaren Zuiderduin Lichaam vrouw gevonden Zakkenrollers actief in Zeeland Geitenwol WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 RENOVATIE Conflict over verdeling renovatiekosten van hotel bij Westkapelle leidt tot beslaglegging Almanak Traumaheli ingezet Vlissingen ■mm Vrijdag 23 september 2011 'De Mortiere trekt 2,5 miljoen bezoekers per jaar' Cato van Loverendale verovert de wereld Tip? walcheren@pzc.nl ffiMMXRH door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Een conflict over de renovatiekosten van hotel Zui derduin bij Westkapelle heeft ge leid tot beslaglegging bij AW-Be- heer in Middelburg en Van der Voort Holding in Zoutelande. Fletcher Hotels is namens Zuider duin tot die stap overgegaan we gens het uitblijven van betalingen voor AW en Van der Voort Hol ding, deels eigenaar van het West- kapelse hotel. Het beslag is volgens Fletcher gelegd bij de banken waar beide Zeeuwse partijen bankieren, voor een bedrag van ongeveer 800.000 euro. Inzet is een conflict rondom de be taling van een grote renovatie van hotel Zuiderduin die in januari dit jaar werd afgerond. AW Beheer en Van der Voort Holding zijn sa men eigenaar van 26 luxe apparte menten in het Westkapelse hotel. Fletcher is voor de overige 74 pro cent eigenaar van Zuiderduin. Het conflict spitst zich toe op de verdeling van de renovatiekosten, die in totaal drie miljoen euro kost ten. Volgens Fletcher hebben alle partijen voor de verbouwing inge stemd met de renovatie en met de verdeling van de kosten daarvan. AW en Kustlicht zouden naar ra to moeten meebetalen. Volgens de eigenaren van de 26 ap partementen zijn die kosten ech ter al betaald uit de jaarlijkse bij drage per appartement aan de Ver eniging van Eigenaren. Dat is toen de partijen met elkaar in zee gin gen, ondermeer vastgelegd in de beheersovereenkomst en behelst voor hen 8000 gulden per apparte ment per jaar. Woordvoerder Jargen Geurts van AW Beheer geeft aan dat de huidige renovatie uit die jaarlijkse bijdrage betaald moet worden. Dat geld is daar im mers onder meer voor bestemd. Advocaat Maarten Klaassen van Fletcher Hotels bestrijdt dat en geeft aan dat die 8000 gulden (nu zo'n 3500 euro) ook gaat naar de exploitatie van de appartementen, omdat Zuiderduin die in handen heeft. Het conflict speelt overigens al ge ruime tijd. AW Beheer heeft giste ren echter al aangegeven naar de rechter te stappen en via een kort geding de betalingseis van tafel te krijgen. Het bedrijf heeft 'alle ver trouwen in een goede afloop en oplossing'. Inzet van die zaak wordt de beheersovereenkomst tussen de verschillende partijen. Volgens AW heeft de beslagleg ging nu nog geen financiële conse quenties voor de bedrijfsvoering. John van der Voorts was door een verblijf in het buitenland niet be reikbaar voor commentaar. door Annemarie Zevenbergen vrouwenpolder - Een dode vrouw die gisterochtend in het Veerse meer is gevonden, blijkt een inwoonster (84) van de ge meente Veere. Volgens de politie is er geen sprake van een misdrijf Omstreeks 10.45 uur zag een wan delaars een lichaam in het meer drijven in de buurt van aanlegstei gers. Het dreef in de richting van de kant. De gealarmeerde politie trof vervolgens een lichaam aan in het water nabij de Noorddijk bij Vrouwenpolder. Een duikploeg van de Stadsgewes telijke brandweer assisteerde de technische recherche bij het ber gen van het lichaam. In eerste in stantie vermoedde de politie dat het om een man ging, maar in de loop van de ochtend bleek het ech ter om het stoffelijk overschot van de 84-jarige vrouw te gaan. Volgens woordvoerder Alwin Don van de politie is het onderzoek af gesloten. Hoe en waar de vrouw te water is geraakt, is niet duidelijk. Don: „Omdat er geen sprake is van een misdrijf wordt de familie verder ook niet gehoord." De politie heeft ook geen melding ontvangen van eventuele vermis sing van de 84-jarige vrouw. VLISSINGEN - De traumahelikopter uit Rotterdam is gistermiddag in Vlissingen ingezet voor een kind dat gezondheidsproblemen kreeg in een flat gebouw aan de Hercules Segherslaan. Omdat er in de directe omgeving van de flat geen geschikte landingslocatie was, werd beslo ten om met de ambulances naar het Baskenburg- plein te rijden om daar de helikopter te laten lan den. De arts uit de helikopter van het Mobiel Me disch Team (MMT) is met de ambulance meegere den naar het ziekenhuis in Goes. De helikopter is daar later ook heen gevlogen, foto Roland de Jong - BBHBB B m Tip? redactie@pzc.nl door Yorben Weststrate middelburg - De afgelopen dagen zijn er weer zakkenrollers actief in de Zeeuwse gemeentes. Bij de poli tie kwamen al zes aangiftes bin nen deze week. Een politievoorlichter vertelt dat geen van de slachtoffers iets merk te. Daarom waarschuwt de politie ook. „Let goed op uw spullen, vooral in de drukte. Ze zijn actief in de centra van de grote steden. Daarom moet u vooral uw spullen niet onbeheerd achterlaten, daar zijn de zakkenrollers zeer alert op", zegt een voorlichter van de politie. De zakkenrollers gaan op verschil lende manieren te werk. Sommi gen van hen snijden met stanley- mesjes een tas of zakken open. „Of ze maken ruzie en zorgen dat jij daar middenin komt en als je dan even niet oplet, is zo je porte monnee weg." Volgens de politie is er geen spra ke van een stijging van het aantal zakkenrollers. „Mensen moeten al tijd op hun hoede zijn." Daarom brengt de politie ook geen extra mankrachten op de been. „je weet niet wie de daders zijn. Het kan iedereen zijn. Daar om is het ook moeilijk om iemand op te pakken. Als je er één pakt, dan pas kan hij iets verklaren en kunnen we meer te weten ko men." Ze staat te boek als een milieubewus te vrouw. Afval wordt in het huis houden van de Scharendijkse dan ook keurig gescheiden. Iedere week gaat ze op pad met de fietstassen vol glas, plastic en papier en doet ze 'een rondje containers'. Het groenafval gaat naar de com- posthoop en als er een andere ma nier is om het milieu te sparen zal ze dat zeker niet laten. Dit milieubewus te gedrag gaat niet onopgemerkt voorbij aan haar huisgenoten. Haar man plaagt haar daar wel eens mee en noemt haar gekscherend een gei- tenwollensok-type. Die opmerking werd onlangs opge vangen door haar zoon. Alleen is het nog wel de vraag of hij helemaal heeft begrepen wat hiermee bedoeld wordt. Toen hij laatst gezellig bij haar op de bank zat, kroop hij nog eens even tegen haar aan zei: „jij bent echt een gebreide sok. SÜBSHBBiBtBBSSan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21