Prins Claus voelde zich miskend mnssL Auto 36 10 en 11 Friese PW neemt afstand Wilders Gif staalslakken valt enorm mee Dode komt uit gemeente Veere Poedel-protest Visserstrawler botst op kernonderzeeër Mini toont dadendrang met Coupé VRIJDAG 23 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 228 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN NIEUW BOEK Onthullingen over huwelijkscrisis na troonsbestijging Beatrix Vettel krijgt snel zijn tweede bolide Stapelwolken en perioden met zon 19° Politici zoeken naar it nut van twitteren Taalgebruik in Tweede Kamer is onbeschoft - 25% LEEUWARDEN - De Friese Statenfrac tie van de PW neemt afstand van de uitingen die Geert Wilders doet in de TWeede Kamer. Dat zei Statenfractievoorzitter Jelle Hiem- stra gisteravond. „Wij hebben hier in Friesland een heel andere toon en varen een andere koers", aldus Hiemstra. „Ik veroordeel het niet, maar mijn stijl zou het niet zijn om iemand uit te maken voor schoothondje." Hiemstra zei ver der dat zijn fractie 'het niet heeft over hoofddoekjes en islamise ring'. „Wij hebben hier onderwer pen als de afvaloven, waar we te gen zijn, en subsidie voor Oerol, waar we voor zijn. Wij werken hier samen met de PvdA en Groen- Links." De PW heeft in de Friese Staten vier zetels en zit in de oppositie. MIDDELBURG - Bij het gebruik van staalslakken voor de versteviging van dijken langs de Ooster- en Westerschelde komen niet of nau welijks zware metalen vrij. Dat heeft een onderzoek van Imares en de stichting Zeeschelp geleerd. pagina 2 en 3: staalslakken; Vcommentaar VROUWENPOLDER - De dode vrouw die gisterochtend werd aan getrof fen in het Veerse Meer, blijkt een 84-jarige inwoonster uit de ge meente Veere te zijn. Een wande laar trof haar stoffelijk overschot aan bij de Noorddijk in Vrouwen polder. Volgens de politie is er geen sprake van een misdrijf Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 I „8"711688"555530 door Marjolijn de Cocq DEN HAAG - Het huwelijk van ko ningin Beatrix en prins Claus be vond zich rond haar troonsbestij ging in 1980 in diepe crisis. Dat blijkt uit het boek 'Wie ben ik dat ik dit doen mag' van historica Do- rine Hermans over de zes konink lijke inhuldigingen in Nederland, dat vandaag verschijnt. Afspraken met Claus zouden door ■awsBssKasssssa^aai Beatrix met voeten zijn getreden tot hij het gevoel had 'dat er niet zoveel meer van hem over was'. Hun privéleven, dat ze zo veel mo gelijk zouden beschermen, werd geofferd aan haar koningschap. Pijnpunten waren onder meer de verhuizing naar Den Haag, terwijl zou zijn afgesproken dat ze na de troonwissel op slot Drakestein in Lage Vuursche zouden blijven, en de opvoeding van de 'ontsporen de' prins Willem-Alexander. Ook verschilden ze van mening over Beatrix' traditionele koers, die vol gens Claus het einde van de mo narchie zou kunnen betekenen. De bron die Hermans voor de hu welijksproblemen opvoert, is oud-medewerker Huub van 't Hek van Scouting Nederland, waarvan Claus beschermheer was. In 1981 had hij voor het blad Scouting twee langdurige ontmoetingen met de prins, die daarbij zijn hart zou hebben uitgestort. Volgens Hermans is zijn verhaal consistent en zijn er voldoende ondersteu nende bewijzen. Claus schreef Van 't Hek een warm bedankbriefje. In 1982 werd bekendgemaakt dat Claus leed aan depressie. Van 't Hek suggereert dat Claus ten tijde van de gesprekken al medicijnen toegediend kreeg 'om hem te weer houden van onverwacht gedrag'. De prins voelde volgens Van 't Hek zich door zijn vrouw ontkend en monddood gemaakt. „Van 't Hek slaat als zelfbenoemde prins Claus-deskundige de plank volle dig mis", stelt Chris Breedveld, plaatsvervangend directeur-gene raal van de RVD, in een reactie. „Namens de koninklijke familie laat de RVD weten het te betreu ren dat Van 't Hek de nagedachte nis van de prins verminkt." Van 't Hek is zelf niet beschikbaar voor commentaar. pagina 4 en 5: Beatrix laat zich xnjet corrigeren Huwelijk Beatrix en Claus is een privézaak reageer op www.pzc.nl reacties: 391 DEN HAAG - Poedeleigenaren van de Nederlandse Poedel Club demonstreerden gisteren op het Binnenhof in Den Haag nadat Geert Wilders woensdag PvdA-leider Job Cohen de bedrijfspoedel van Rutte had genoemd. foto Phil Nijhuis/ANP pagina 6 en 7: Wilders net pestkop op school irrmrramiHL a nun,n MOSKOU - Een visserstrawler is woensdag in aanvaring' gekomen met een Russische kernonder zeeër. De onderzeeboot liep hier bij lichte schade op, deelde de Rus sische marine gisteren mee. De aanvaring vond plaats in de Baai van Avatsjino, bij het oostelijke schiereiland Kamtsjatka. Bij het ongeval vielen geen slacht offers. De bemanning van de voor anker liggende onderzeeboot zag de trawler naderen en probeerde het vaartuig te waarschuwen voor de ophanden zijnde botsing, maar dat mocht niet baten. De vissersboot negeerde de signa len en botste op de onderzeeër. Nadere inspectie wees uit dat alle opvarende vissers stomdronken waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1