door Ali Pankow Igor du Pon(36) zit al ruim de helft van zijn leven 'in het papier'. Tot voor kort als vertegenwoordiger voor het internationale bedrijf Shil en sinds januari is hij de nieuwe eigenaar van Rap Repro aan het Kerkhof 28/30 in Zierikzee. Rap Repro staat voor veel meer dan papier. Bij deze speciaalzaak kunnen zowel professionele bedrij ven als verenigingen en particulie ren terecht voor 'tastbare teksten'. Die teksten worden weliswaar vaak afgedrukt op papier in de vorm van kerkboekjes, program mablaadjes, clubkranten of nieuws brieven, maar er zijn ook tal van andere mogelijkheden: op folie, canvas, banners, stickers, reclame borden groot en klein. Ook is Rap Repro gespecialiseerd in belette ring op auto's en andere desge- wenste objecten. De winkel voor ziet niet alleen in het reproduce ren van de aangeleverde teksten, maar ook in de systemen die no dig zijn om de boodschappen uit te dragen. Voorbeelden daarvan zijn: clicklijsten, rollbanners, stoep- borden, menukaarten „Printen op groot formaat. Dat wil zeggen met een breedte van maxi maal 1,60 m en onbeperkte lengte is ook een belangrijk onderdeel van ons aanbod", benadrukt Du Pon. Hij speelt daarmee in op spe cifieke wensen van reclamebu reaus, architecten, bouwbedrijven, drukkerijen, fotografen, gemeente, horeca-exploitanten en winkeliers. De nieuwe eigenaar heeft het as sortiment in dit opzicht aanzien lijk uitgebreid in vergelijking met het aanbod van zijn voorganger Roelf Wessels Boer. „Natuurlijk kan ook de particulier, die één, twee of enkele tientallen kopietjes nodig heeft nog gewoon bij ons terecht. Dat geldt ook voor al die organisaties die blaadjes of boekjes uitbrengen. Natuurlijk printen veel mensen thuis wel eens een paar blaadjes uit, maar ZATERDAG 24 SEPTEMBER Brouwershaven Burendag met spelactiviteiten voor jong en oud. Op de Markt. Aanvang 10.30 uur. Burgh-Haamstede Dansmarathon voor Kika. Dorpshuis De Schutse, van 10.00 tot 18.00 uur. Colijnsplaat Workshop 'een kleurrijke reis' door Angelina Koornneef. Een compleet verzorgde dag, waarin de deelnemers kennismaken met emotio neel tekenen en schilderen. 75 euro, inclusief materiaal, lunch en drinken. De Eenhoorn, Havelaarstraat 22, 9.30 tot 15.30 uur. Dreischor Burendag met workshops bij de Ring. Van 13.30 tot 15.30 uur. High tea van 15.30 tot 17.00 uur. altijd behoefte blijven aan uitge printe teksten. De verwachting van twintig jaar geleden dat het 'papierloze bureau' zou ontstaan, is absoluut niet uitgekomen." Igor du Pon heeft het in Rap Re pro uitstekend naar zijn zin. Hij voelt zich volledig thuis tussen de meest geavanceerde printappara- tuur, kopieermachines, belette ringssystemen, papier in alle soor- Kapelle Taptoe Kapelle 2011. Shows van: De (Jeugd-) Rijnmondband (Schiedam), Co- rio Collective (Heerlen), Showkorps Jon ge Kracht (Kapelle). Gratis toegang. Vroonlandse weg 53 (bij de korfbalvel- den). Bij slecht weer: Sportpunt Groene Woud, 19.00 uur. Middelburg Het IVN Walcheren houdt in het park van buitenplaats Toorenvliedt een rond leiding met aandacht voor bomen, vo gels en de geschiedenis van Toorenv liedt. Verzamelen bij de hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg. De wandeling duurt van 13.30 tot 15.30 uur Nieuwvliet Motorclub Zeeuws-Vlaanderen houdt de 28e Diekentoer, een rit van 200 km over en langs de Zeeuws-Vlaamse dij ken. Op camping Zonneweelde kan ge kampeerd worden. Deelname: 6 euro. Meer info: www.motorclubzeeuwsvlaan- deren.com. Baanstpoldersedijk 1 bij een iets groter aantal blijkt het laten maken van kopieën aanzien lijk goedkoper dan het thuisge bruik van inktjets ",zegt Du Pon. Hij ziet ondanks het nadrukkelijke digitale tijdperk, waarin we leven de behoefte aan gedrukte tekst weer toenemen. „Vooral ouderen in kerkelijke organisaties willen de woorden op papier voor zich zien. Maar ook in breder verband zal er Ter Reede houdt vrijdag 23 septem ber een mosselfeest. Goes Filmvertoning over de spirituele gene zer Bruno Gröning. Hotel Terminus, 11.00-17.00 uur. CVA-Trefpunt voor beroerte-patiën ten en naasten, over het thema rouw. Zorgcentrum ter Valcke, 14.30 uur. Specialiteit: printen op een breedte van maximaal 1,60 m. Clicklijsten, rolbanners en stoepborden. Keus uit lijsten in diverse soorten en maten. Keus uit ruim 200 kleuren folie. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 's-Gravenpolder Lezing voor ouders en kinderen: Dyslexie, wat is dat nou? Met ouderver eniging Balans. Bibliotheek, 19-20.30 VRIJDAG 23 SEPTEMBER Goes Fashion Event, mode, muziek en ver strooiing met optreden van tenor Mario Veltman en JMT Gents. Grote Kerk, 20.00 uur. Kruiningen Mensenbieb, vluchtelingen vertellen over hun land van herkomst. Bibliotheek, 15.00-17.00 uur. Terneuzen Culturele avond met Sjorses Ambras Band. Georganiseerd door Stichting Wel zijn Ouderen Terneuzen. Oostelijk Bolwerk 22, 19.00-22.00 uur. Vlissingen Whiskeydiner. In het kader van Whiskey by the Sea-festival bereidt de Vlissingse chef-kok Evert van Dilst een di ner, geserveerd met zeven verschillende whiskey's. Entree 65 euro, inclusief de whiskey. Arsenaaltheater, 19.00 uur. Woonbeurs 'Werelds Wonen Walche ren'. Gratis toegang. Timmerfabriek, 11.00 uur. In Ter Reede wordt een mosselfeest gehouden. Koks laten de bezoekers kennismaken met de vele bereidingswijzen van mosse len. Tussen 11.00 en 16.00 uur is er een Zeeuwse markt met garnalenpellers, de monstratie roombabbelaars maken en een houtsnijder die Zeeuwse paerdemes- sen maakt. De Zeeuwse Mosselman uit Yerseke zorgt voor een muzikale noot. Om 14.00 uur treedt het Westkappels Kwar tet op. Atrium Ter Reede, 11.00-20.00 uur, toe gang gratis Igor du Pon achter de toonbank. Op de achtergrond de foto met 'film sterren aan de dis' bij Rap Repro. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62