binnenland! 5 aanslag rechtbank te doorzien Student uit buitenland vaker ingeloot CRUISE REIZEN BDEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL Van der Ciessen weg bij Codarts Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 tegenstrijdigheden uit verhaal Toezicht voorbij OM wilde al langer opsporen via billboards Dorp besmeurd met nazisymbolen Man eerder gestraft 'Ziekenhuis: zorg in weekend verbeteren' Vastzetten illegalen in strijd met EU-regels CRUISEWINKEL.NL donderdag 22 september 2011 ONTVANG 20Q,* BAR TEGOED PER HUT! ROTTERDAM - Jikkie van der Gies- sen uit Veere stapt op als bestuurs voorzitter van Codarts, de hoge school voor de kunsten in Rotter dam. Zij stelt haar functie 'tijdelijk ter beschikking', maakte de school gisteren bekend. Wat daar precies mee wordt bedoeld en voor hoe lang ze haar functie ter beschik king stelt, kon Codarts niet toelich ten. De hogeschool en met name Van der Giessen ligt onder vuur. Er zou een bestuurlijke chaos heer sen, gesjoemeld worden met tenta mens en diploma's en personeel zou spreken over een 'verziekte werksfeer'. Naast haar functie bij Codarts, die ze sinds 1999 bekleedt, zit Van der Giessen onder meer in de raden van toezicht van het ROC Zeeland en onderwijsadviesdienst RPCZ in Vlissingen. Weesperstraat 103 - Amsterdam Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van tweepersoons bezetting, beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension. Rondreis Caribbean vanaf Rotterdam Rotterdam, Southampton, Ponta Deigada, Road Town, Philipsburg, Castries, Oranjestad, Willemstad. Kralcndijk, Port-of-Spain, Bridgetown, Funchal, Southampton, Rotterdam ms Rotterdam Vertrek; aileen 2 november 2012 i Duur: 35 dagen Links: Het gat dat door de explosie ontstond. foto Marcel Antonisse/ANP bestuursrechtelijke zaken worden afgehandeld. Ook zijn er verschil lende kantoren van het Openbaar Ministerie, waaronder dat van hoofdofficier van justitie Theo Hofstee. Of dit iets met de aanslag heeft te maken is onduidelijk. Toren E kwam de afgelopen maan den veelvuldig in de journaals om dat in een van de zalen het straf proces tegen Geert Wilders werd gehouden. Een mogelijkheid is dat iemand uit het criminele circuit een punt wilde maken in verband met een lopende strafzaak. „Maar daar is ons nu niets van be kend", zegt persrechter Polly van Dijk. Ook zijn er vooraf geen drei gementen geuit. „Je vraagt je ook af waarom deze toren? De strafza ken zijn vooral in de andere torens van de rechtbank. Maar dat het om een ontevreden persoon gaat, is duidelijk", aldus Van Dijk. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid 8c Justitie) veroordeelde de aanval al snel en sprak van een 'aanslag op de rechtsstaat'. De aanslag zorg de ook voor geschokte reacties van politieke partijen in de Tweede Ka mer. Het CDA wil weten of de be waking van rechtbanken wel op or de is. De WD spreekt van een on dermijning van de rechtsstaat. zondheid wordt nogal eens gelo gen om ergens onderuit te komen, andere zaken te kunnen regelen of om medelijden te wekken. Ook wordt er vrij veel gelogen over seks en vreemdgaan. Goede leugenaars hebben door gaans een natuurlijke charme, zijn slim genoeg om een geloofwaardig verhaal te vertellen en voelen zich daar niet snel schuldig over. Vol gens diverse wetenschappelijke on derzoeken blijkt dat goede leuge naars ook vaak knappe mensen zijn. Wie een symmetrisch gezicht heeft of een 'babyface' oogt eerlij ker en betrouwbaarder en komt daardoor gemakkelijker weg met een leugen. Een techniek die veel leugenaars, zoals criminelen, gebruiken, is een verhaal vertellen dat eerder echt is gebeurd en daarin een leugen ver werken. Daardoor klinkt het ver haal zeer aannemelijk. Een leuge naar valt nogal eens door de mand doordat hij bereid is vreemde vra gen te beantwoorden. Hij denkt namelijk dat het verdacht is als hij geen antwoord geeft of zegt het antwoord niet te weten. Ook een onverwachte vraag kan helpen ie mand te ontmaskeren. Als iemand bijvoorbeeld liegt over zijn leeftijd, zal hij doorgaans aarzelen op de vraag in welk jaar hij is geboren. Overigens willen mensen lang niet altijd weten of iemand liegt, om dat de waarheid in veel gevallen nog pijnlijker kan zijn. DEN HAAG - Bijna een op de vijf eerstejaarstudenten die een studie volgen aan de universiteit waar voor moet worden geloot, komt uit het buitenland. Hierdoor zijn voor Nederlandse studenten min der plekken beschikbaar. Was in 2006 ruim 9 procent van de ingelo te studenten buitenlander, in 2010 ging het om ruim 18 procent, blijkt uit nog niet eerder gepubli ceerde cijfers van de Dienst Uitvoe ring Onderwijs (DUO). Het gaat om opleidingen waarbij de plek ken op landelijk niveau worden verloot, zoals Geneeskunde en Tandheelkunde. Nederland wordt steeds populair der bij buitenlandse studenten, maakte de vereniging van universi teiten, VSNU, vorige maand be kend. Het totaal aantal aanmeldin gen steeg voor alle opleidingen met bijna 40 procent ten opzichte van vorig jaar. Mogelijk is daarom het aandeel buitenlandse eerstejaars bij lotings studies ook verder toegenomen, maar officiële cijfers daarover wor den pas in januari bekend. Wan neer ook naar de studies wordt ge keken waarbij de loting per instel ling plaatsvindt (hbo en universi tair), stijgt het aandeel buitenland se studenten ook. Dat geldt voor studies als fysiotherapie. Vijf jaar geleden had één op de elf eerste jaars hier een buitenlands pas poort. Vorig studiejaar gold dat voor één op de acht studenten. PW en SP vinden dat er afspra ken moeten worden gemaakt over het maximum aantal buitenlandse studenten. Studentenorganisatie ISO vindt het aandeel buitenland se studenten geen probleem, maar stelt wel dat meer op hun kwali teit moet worden gelet. Buitenlandse studenten die meelo- ten, loten nu automatisch mee in de middelste lotingsklasse, waar door zij meer kans maken op een plek bij de opleiding dan een Ne derlandse student die op zijn eind examen minder dan een zeven ge middeld heeft gehaald. ROTTERDAM Het verscherpt toezicht op het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam is opgeheven. De Inspectie voor de Gezondheidszorg vindt dat er vol doende maatregelen zijn getroffen voor de veiligheid. Het ziekenhuis had te maken met de gevaarlijke multiresistente Klebsiellabacterie. Deze heeft zeer waarschijnlijk drie patiënten het leven gekost. ROTTERDAM Als het aan het Openbaar Ministe rie had gelegen, waren billboards al veel eerder gebruikt als middel om verdachten op te sporen. Finan cieel was de opsporingsmethode niet haalbaar, omdat het gebruik van de grote reclameborden erg duur is. Juridisch zijn er geen be lemmeringen. Dat heeft een woord voerster van het OM gisteren ge zegd. NIEUWERKERK De politie onderzoekt een spoor van graffiti door Nieuwerkerk aan den IJssel. Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag woningen, bushokjes en flats be klad met davidsterren en hakenkruisen. Ook zijn een kerk, peuterspeelzaal en bejaardentehuis besmeurd. De politie heeft minstens twintig aangiftes opgenomen. EINDHOVEN Een 87-jarige Eindhovenaar die maandag is aangehouden op ver denking van bezit van kinderpor no, is eind 2008 veroordeeld voor vergelijkbare feiten. De rechtbank legde hem destijds een gevangenis straf op voor het verzamelen en verspreiden van kinderporno. Vol gens goed ingelichte bronnen gaat het om een emeritus hoogleraar. UTRECHT Ziekenhuizen moeten buiten kan tooruren beter voorbereid zijn op acute zorgverlening. Dat heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) gisteren bekendgemaakt. Me disch specialisten moeten in de avond, nacht en in het weekend bij complexe problemen direct be schikbaar zijn. Bovendien moet bij onverwachte drukte extra perso neel opgeroepen kunnen worden. DEN HAAG Het plan van minister Gerd Leers om illegalen vast te zetten stuit op Europees verzet. De plannen zijn in strijd met Europese regelgeving, zegt eurocommissaris Cecilia Malmström. Lidstaten mogen vol gens de Europese regels geen wet geving invoeren waarbij illegalen worden vastgezet enkel en alleen omdat ze illegaal zijn. Leers wil ille galiteit strafbaar stellen. Van Italië naar Brazilië Genua. Marseille, Barcelona, Lissabon, Madeira, Recife, Maceio, Salvador, Buzios, Santos MSC Orchestra Vertrek: alleen 18 november Duur: 18 dagen Inclusief rechtstreekse vluchten met KLM en transfers De nieuwe koers in cruisen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5