bouw geïnformeerd' zeeland 119 Hf'^4^2 Wé op"merk"elijke collectie Inruil van jassen in strijd tegen droogte Kenia berco Infoavond over aanleg natuur bij Perkpolder De Haardt over het kwetsbare lichaam Cursus ZorgSaam Omgaan met diabetes Reünie De Maatjes en Willem Beukelszoon Steunpunt begint workshop quilten Duette® Shades Koreman donderdag 22 september 2011 niet. We zijn daardoor misleid." Begin juli publiceerde de gemeen te dat zij een vergunning had ver leend voor de bouw van een be drijfshal met kantoor. Bezwaar ma ken kon binnen zes weken. De ge meente kreeg een officieel be zwaar binnen. Een inwoner scha kelde advocaat Ronny Nobus in. Die maakt vooral juridische kantte keningen bij het huidige bestem mingsplan. De gemeente bereidt een verweer voor. Uit buurgemeente Zelzate sijpelt ook onrust door. Schepen Kurt van Weynsberghe vreest dat vrachtverkeer van en naar de fa briek voor overlast zal zorgen. Overigens zijn er ook genoeg voor standers van de verhuizing van dé Palletcentrale van Eeklo naar Sas van Gent. Het CSM-terrein krijgt immers na jaren weer een bestem ming en ook de bedrijvigheid kan Sas van Gent best gebruiken, zeg gen veel politici en ondernemers. Het zal allemaal wel, zegt Kox, maar hij krijgt de productie van 1,5 miljoen pallets per jaar vlak voor zijn deur. „Ik snap best dat foto Peter Nicolai TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl hier weer iets moest komen, maar dat neemt niet weg dat wij hier ja renlang in rust hebben gewoond. Het was hier bijna een natuurge bied. Ik vraag mij af of we straks nog kunnen uitslapen. Hoe vroeg beginnen de werknemers? En ko men die pallets pal voor mijn deur te staan? Is het wel veilig dat zo'n fabriek met brandgevoelig materi aal bij een spoorweg ligt, waarover treinen met gevaarlijke stoffen rij den? Wij weten niets. Het lastige is dat je dan ook niet kunt ageren. Ik weet immers niet waartegen ik bezwaar moet maken. En of dat überhaupt wel nodig is. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat het alle maal wel meevalt." Tijdens een vergadering van de stadsraad zijn vorige week een boel vragen afge vuurd op wethouder Frank van Hulle. Die beloofde dat de gemeen te alle vraagtekens zo snel moge lijk uitgumt. Ondertussen is de bouw van de palletfabriek in volle gang. Kox kijkt nu tegen een stalen geraamte aan. „De vergunning is verleend, de termijn om bezwaar te maken is verlopen. Het enige wat wij nu nog kunnen doen is pleiten voor een groene buffer, zodat we niet de hele dag tegen die pallets moe ten aankijken. Laat staan tegen al die vrachtwagens en heftrucks, die over het terrein vliegen." Voorzitter Huub Dortant van de Sasse stadsraad vindt ook dat de communicatie over de bouw geen schoonheidsprijs verdient. „Maar feit is dat de gemeente een goede vergunning heeft afgegeven, ze heeft aan alle eisen voldaan. Ook wij hebben over de publicatie van de vergunning heen gelezen, om dat het adres Suikerdijk was. Het was fijn geweest als we in de 'aan loop iets meer informatie hadden gekregen van zowel de gemeente als de bouwer. Aan de andere kant; we weten al heel lang dat dit een bedrijventerrein is. Er komt nu een 'schoon' bedrijf dat niet met gevaarlijke stoffen werkt. Daar moeten we blij mee zijn. We kijken immers al jaren tegen dat kale, smerige CSM-terrein aan." De Sasse stadsraad krijgt deze week antwoorden op alle vragen die vorige week zijn gesteld. Dor tant: „Naar aanleiding van al die vragen stuurt de gemeente Terneu- zen ook een brief ter verduidelij king naar alle omwonenden." TERNEUZEN - Bliek Mode en Studio Blique in Terneuzen, Middelburg, Goes en Zierikzee houden voor de tweede keer dit jaar een kledingin- ruilactie voor het goede doel. Bij inlevering van een oude jas krij gen klanten een korting van 25 eu ro op een nieuwe. Alle ingezamel de jassen worden ingeleverd bij Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood. Met de actie wordt een waterma nagementproject in Kenia ge steund. De inruilactie gaat maandag van start. In het voorjaar leverde een vergelijkbare actie 410 kilo broe ken op, ook voor Sam's Kledingac tie. en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, SERRY WEBER. TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere tWBwmaBaBSBii i1 i IWHII iiMiiiniiihwaaHm'agm&a KLOOSTERZANDE In Plan Perkpolder is een nieuw, buitendijks natuurgebied voorzien van 75 hectare. Over de procedures die daarvoor moeten worden door lopen, hoe het gebied eruit komt te zien en over de planning wordt vanavond vanaf 18.00 uur in hotel De Linde in Kloosterzande een in formatieavond gehouden. Alle bij het plan betrokken overheden, van Rijkswaterstaat tot en met de ge meente Hulst, zijn aanwezig. Plan Perkpolder omvat naast nieuwe na tuur ook woningbouw, een jachtha ven, golfterrein en restaurant. TERNEUZEN Hoogleraar Religie en Gender Maai ke de Haardt van de Radboud Uni versiteit in Nijmegen houdt zater dagmiddag in de Emmaüskerk in Terneuzen een lezing met de titel Het kwetsbare lichaam. Ze staat on der meer stil bij de achtergrond van de misbruikproblematiek in de katholieke kerk. De lezing, die om 14.00 uur begint, is een initiatief van De Linkeroe ver, de werkplaats voor levende spi ritualiteit van de gezamenlijke Zeeuws- Vlaamse parochies. Het is de eerste van een reeks gespreksbij eenkomsten. TERNEUZEN ZorgSaam Thuis houdt in oktober een cursus Omgaan met diabetes in gebouw de Tijman aan het Oos telijk Bolwerk in Terneuzen. De cursus is bedoeld voor mensen met diabetes type 2, die geen insuli ne gebruiken. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan zaken als voeding, medicijngebruik en be weging. Er is ook veel ruimte voor informatie- en ervaringsuitwisse ling. De cursus wordt gehouden op dinsdag 11,18 en 25 oktober (steeds om 19.30 uur). Opgeven kan via cursus@zzv.nl of 0115-674583. VIDEO Zie hoe wethouder Liefting de eerste taalverteltas uitreikte bij Juultje: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto BIERVLIET Met ingang van het schooljaar 2012-2013 neemt openbare basis school De Maatjes zijn intrek in een nieuwe brede school in Bier-, vliet. Dat is reden genoeg om oude herinneringen op te halen aan de Willem Beukelszoortschool en De Maatjes. Het huidige schoolge bouw wordt immers gesloten en af gebroken. Voordat het zover is, wordt er dus nog een reünie gehouden. Op 20 april zijn oud-leerlingen en oud-leerkrachten welkom. Aanmel den kan bij de ouderraad van De Maatjes op heesbrevet@planet.nl. TERNEUZEN De stichting Steunpunt Terneuzen houdt vanaf maandag 26 septem ber iedere vierde maandag van de maand een workshop quilten on der leiding van Elly van Mil. Alle mogelijke technieken passeren de revue tijdens de workshop. Op de eerste bijeenkomst, maandag, wordt begonnen met een bijzon der speldenkussen. De workshop vindt plaats in de Vivaldizaal van verpleeghuis Ter Schorre en begint steeds om 14.00 uur. Opgeven kan via hetsteunpuntterneuzen @hotmail.com Luxaflex® laatje verwennen, nu bij Duette® Shades een cadeau t.w.v. 40,-* Winkelcentrum Zuidpolder Alvarezlaan 62 Terneuzen Tel. 0115-618306 www.koremaninterieur.nl www.luxaflex.nl de voorwetten In dfyrffrtfi. »»«le!oopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35