Beslag op inventaris Music Hall 'Wij zijn nooit over de i8l zeeland Grote UITmarkt in het centrum van Oostburg Oude krant EVENEMENTEN Lievens dupe juridische strijd almanak Kunst en bankstellen kijken bij Morres Wonen donderdag 22 september 2011 door Theo Ciele middelburg - De Terneuzense on dernemer Frans Lievens dreigt de dupe te worden van een juridische strijd rond Golf by the Sea en de Music Hall in Middelburg. De ope ning van de evenementenhal op het terrein van het Zeeuwse Evene menten Platform (Zep) loopt door de perikelen op z'n minst vertra ging op. Lievens wil de hal pas overnemen van Zep-eigenaar TCN als alle juri dische en financiële verwikkelin gen zijn opgelost. Hij had de Mu sic Hall, die al sinds de opening van Zep in 2009 leeg staat, vol gend jaar willen openen. „Maar als dit zo doorgaat, kunnen we dat schudden", aldus Lievens, die ook de schouwburgen in Terneuzen, Goes en Middelburg exploiteert. De Goese ondernemer Rein van Vliet heeft beslag laten leggen op de inventaris van zijn voormalige zaak Golf by the Sea. De horecaruimte daarvan zou als foyer van de Music Hall dienen. Van Vliet, ex-eigenaar van de Zee landhallen in Goes, was betrokken bij de ontwikkeling van de plan nen voor de Music Hall, die eerder door ondernemer )ohan Bruinsma uit Lelystad waren ontwikkeld. Bruinsma was uitbater van een fastfoodrestaurant op het Zep. Van Vliet deed het huurcontract én de inventaris van het slechtlopende Golf by the Sea over aan Bruins- ma's Zep Dome, zoals de Music Hall zou gaan heten. Maar hij kreeg zijn inventaris nooit betaald. Het fastfoodrestau rant van Bruinsma werd eerder de ze week failliet verklaard. Vastgoed maatschappij TCN wil de Music Hall met foyer en inventaris nu doorverkopen aan Lievens. Maar Van Vliet wil wel eerst het geld dat hij heeft geïnvesteerd in inrichting en installaties terugzien. Lievens op zijn beurt wil pas ko pen als TCN de zaken zonder las ten of schulden kan overdragen en de eigendomsrechten geregeld zijn. „Het ene probleem is nog niet opgelost of het andere dient zich aan", verzucht de Terneuzen se ondernemer, die in de hal eve nementen, beurzen en concerten wil houden. „Het is triest dat alleen juristen op dit moment geld verdienen aan de Music Hall." Lievens ondervindt flinke schade door de vertraging; de voorberei dingen waren in volle gang. oostburg - Als centrumstadje van West-Zeeuws-Vlaanderen wil Oostburg zich ook meer profileren als cultureel centrum. Tijdens een grote UITmarkt zaterdag van 14.00 tot 19.00 uur presenteren vereni gingen, dorpsraden, stichtingen en andere cultuuraanbieders zich in kramen van de weekmarkt. Ledelplein en Markt staan geheel in het teken van cultuur: van hoge re kunst tot consumptie van streek producten met een cultuur-histori sche achtergrond. Ook staat er een oplegger van een truck, die als open podium fungeert. Plaatselijk bekende artiesten als Ries de Vuijst, Frank Leenhouts met Trio Bombelino én de bij bluescafé The Lane te gast zijnde Amerikaanse Als je twee fietsen koopt, krijg je de derde voor de helft van de prijs! De oude barrels zagen er bepaald niet uit alsof je er nog tien kilometer op kon fietsen. In de schappen lagen zakjes met ver droogde krentenbollen en pakken koekjes die al wéken over de datum waren. De oude man liep met een melancho- door Raymond de Frel Kijk, volgens mij komt de ingang hier. En daar nog een, zegt de ene buurman. De an der: „Welnee man, er komt er aan de andere kant ook nog een. Kom, ik zal het eens uitte kenen." De buurtbewoners tekenen maar wat raak. Hoe het nu precies zit met de bouw van de Palletcentrale op het 45.000 vierkante meter gro te terrein van de vroegere CSM-suikerfabriek in Sas van Gent? Geen omwonende die het precies weet. En dus blijven ze gis sen. Elke dag turen ze door hun ra men en een hek naar bulldozers, vrachtwagens en bouwvakkers. In grote onzekerheid. „Wij zijn nooit ingelicht. Ia, een keer. Door de Palletcentrale, met de mededeling dat er tijdens-de bouw weieens wat overlast kon zijn. Maar van de gemeente Ter- neuzen hebben wij nooit iets ge hoord. Terwijl die fabriek op zo'n vijftig meter van mijn huis wordt gebouwd", vertelt Theo Kox (67). Niemand die dichter bij de toe komstige fabriek woont dan Kox. Hij woont al sinds i960 in een hoekwoning aan de Poelstraat. Net als andere omwonenden wachtte hij de voorbije maanden op het moment dat hij zijn zegje kon doen. „We begrepen dat de fabriek aan de Westkade zou komen. Maar wat blijkt, het bedrijventerrein Sas- se Poort is officieel gelegen aan de Suikerdijk 2. Dat wisten wij dus Wendy Colonna beklimmen het podium. Maar iedereen die toe is aan zijn '5 minutes of fame' mag het podium ook op klauteren om een liedje te zingen, een conferen ce te houden of een toneelstukje te spelen. Er zijn demonstraties te zien van sportclubs, de reddingsbrigade en de balletclub van Stichting Wel zijn. Ook ondernemers doen mee aan de culturele manifestatie. Win keliers hebben 'speciale culturele' aanbiedingen en/of houden proe- verijen van hapjes uit de streek. Alle activiteiten zijn te vinden op www.cultuursluis.nl. Op die site moeten vanaf nu alle culturele acti viteiten in de gemeente Sluis zijn te vinden. Tip? redactie@pzc.nl lische blik rond in de zaakdie sinds een week gesloten was. Hij probeer de met man en macht de laatste spul len uit zijn winkel te verkopen. Zo prees hij vol overgave de vergeel de kranten aan in het rekje bij de in gang. „Het is misschien niet de krant van gisteren, maar weet je, als je het nog niet gelezen hebt, is het gewoon nog nieuws!" Theo Kox kijkt vanuit zijn woning aan de Poelstraat uit op de bouw van de Palletcentrale op het oude CSM-terrein. hulst - Commissaris van de konin gin Karla Peijs opende woensdaga-" vond de tentoonstelling Viviparie in de Gallery van Morres Wonen^ in Hulst. Tot eind november zijn er beeldhouwwerken van de Huls ter kunstenaar Ronny Ivens en schilderijen van de Tilburgse ar tiest Huub de Kort te zien. De tentoonstelling markeert het nieuwe seizoen bij Morres. Naast de werken in de Gallery, die voor iedereen gratis zijn te bezichtigen, is er ook een kunstroute uitgezet door de woonwinkel, waar nog meer kunstwerken langs zijn uitge stald. Morres Wonen-directeur Walter van de Griendt wist kunst en commercie feilloos te combine ren. Tegen de genodigden bij de vernissage: „En vergeet u tijdens Karla Peijs splijt de bol, die kleine bolletjes 'baart'. Viviparie (levendbarend- de wandeling ook vooral niet de heid) in de praktijk. Ronny Ivens kijkt toe. foto Camile Schelstraete meubels te bekijken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34