Zeeland PZC t Hekken weer op dijk bij Ossenisse ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 OSSENISSE Waterschap houdt zich aan regels in afwachting uitspraak Raad van State Leerlingen Reynaertcollege rollen bewoners over het terrein van de Blaauwe Hoeve Feestelijke opening nieuwe Albert Heijn Politie zoekt getuigen Reddingsoperatie P&B in volle gang geweld in De Markies or 00 Donderdag 22 september 2011 'Wij zijn nooit over de bouw geïnformeerd' Onze mensen kiezen voor kleinschalige zorg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten ossenisse - De gewraakte hekken staan weer terug op de dijk bij Os senisse, zodat het Puttenstrandje en de zuidelijke strekdam weer on toegankelijk zijn voor het publiek. Het waterschap Scheldestromen handelt daarmee volgens de regels van de vergunning die de provin cie heeft afgegeven. Volgens dit compromis moet het Puttenstrandje en de Zuidnol van 15 mei tot 15 september toeganke lijk zijn voor recreanten. Schor en slik blijven gereserveerd via het plaatsen van een afrastering. De Vogelbescherming vindt dit echter niet ver genoeg gaan en tekende beroep aan bij de Raad van State. Een uitspraak wordt half oktober verwacht. De kwestie rond de hekken op de dijk speelt inmiddels al twee jaar. De toegang tot het strandje en de dam werd door de provincie on mogelijk gemaakt om de vogels niet te verstoren. Na een luid pro test vanuit Ossenisse besloten Ge deputeerde Staten de toegangsre gels tot de dijk voor recreanten te versoepelen. Uit onderzoek blijkt namelijk dat de vogels alleen in het najaar, de winter en in het voorjaar in het gebied zitten. De Vogelbescherming kwam tegen de versoepeling van de regels in op stand en de zaak ligt nu op het bordje van de Raad van State. De dorpsraad van Ossenisse vindt dat de provincie een nogal slap ver weerschrift heeft ingediend, dat de Vogelbescherming juist in de kaart speelt. De provincie wil het ver weerschrift ook niet meer aanpas sen. „In afwachting van de uitspraak van de Raad van State voeren wij de regels in de huidige vergunning uit", motiveert dagelijks bestuur der Guiljam van der Schelde van het waterschap het terugplaatsen van de hekken. Het waterschap, dat eigenaar van de dijk is, heeft ook de tijdelijke afrastering bij het schor weggehaald. Van der Schel de: „We hopen dat de uitspraak er snel komt en dat de toegankelijk heid wordt versoepeld. Tot dan doen we nu verder niets meer. Want we blijven liever niet telkens weer met die hekken heen en weer slepen." Jos de Schepper van de dorpsraad Ossenisse heeft er begrip voor dat het waterschap nu even de kat uit de boom kijkt. „Maar volgens die zelfde vergunning zou ook de af rastering naar onder moeten. En dat doen ze dan weer niet." HULST - Vierdejaarsleerlingen van de afdeling Zorg Welzijn van het Reynaertcollege in -.Hulst helpen voortaan elke woensdag en don derdag de vrijwilligers van de vervoersdienst van de Blaauwe Hoeve. De vrijwilligers rijden bewoners die slecht ter been zijn per rolstoel naar de verschillende faciliteiten op het ter rein, zoals de fysiotherapie, de kapper, het res taurant en de verschillende activiteiten. Om gaan met een rolstoel is onderdeel van het les programma. Dat ze nu ook contact maken met de ouderen is mooi meegenomen. Pau- lien van Delft was gisteren de eerste die 'dienst' had. Met aanwijzingen van vrijwilliger Pierre Vinke begeleidde ze bewoonster Gusta Vermeerssen in haar rolstoel, foto Peter Nicolai HULST De medewerkers van Albert Heijn, van de vakkenvullers tot directeur Ivo Mattheeuws, hadden de nieu we supermarkt woensdagavond aan het Stationsplein nog niet offi cieel geopend, of de eerste klanten stonden al met een karretje in de aanslag. De nieuwe supermarkt is dan ook enorm, het assortiment is fors uitgebreid. Bij wijze van ope ningsstunt, liet Mattheeuws een aantal organisaties, waaronder de Voedselbank, gratis een kar vullen. TERNEUZEN De politie is op zoek naar getuigen van de ongeregeldheden die in de nacht van vrijdag op zaterdag in ca fé De Markies in Terneuzen plaats vonden. Daarbij raakten enkele per sonen lichtgewond. Ook is in het café behoorlijk wat materiële scha de aangericht. Getuigen kunnen zich melden op 0900-8844. Getui gen die anoniem informatie willen geven, kunnen contact opnemen met de Criminele Inlichtingen Een heid via telefoon: 06-48492242. door Wout Bareman terneuzen - De actie om een drei gende sluiting van Porgy Bess in Terneuzen af te wenden, heeft in anderhalve week tijd ruim 1100 handtekeningen opgeleverd. Ze zijn afkomstig van muzikanten, ar tiesten, bezoekers en collega-podia uit binnen- en buitenland. P&B dreigt te moeten sluiten om dat broodnodige subsidies uitblij ven of veel lager uitvallen dan was geraamd. Het stichtingsbestuur van het cultuurpodium wordt be dolven onder suggesties, aanbie dingen van optredens én donaties. De komende weken worden al die ideeën, suggesties en voorstellen op een rij gezet. Het moet leiden tot een gedegen reddingsplan. Om slagvaardiger te opereren, wordt de organisatie onderge bracht in twee aparte stichtingen: één voor het beheer van P&B en één voor de programmering. Het is de bedoeling dat program meurs als Roots, Jazz, Prometheus en Open Haardconcerten in de programmeringsstichting worden ondergebracht. Daarover moet nog wel worden gepraat. Er zijn ook drie werkgroepen opgericht: voor communicatie, sponsoring en jeugd. Daarnaast wordt de Club van 100 uitgebreid. Ook wordt ge dacht aan een groot benefietevene ment, volgend jaar. De handteke ningenactie gaat nog even door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33