21 zeeland Banen in de techniek Solderen is echt heel leuk! PZC Logé De krant 6 weken voor 18 euro! MEISJES EN TECHNIEK Zeeuwse meisjes kiezen amper voor technische opleidingen. Dat blijkt uit cijfers van het Technocentrum Zeeland. Schreuder wint Filmprijs Utrecht Wethouder biedt excuses aan donderdag 22 september 2011 Een enkele keer komt Beau bij ons logeren. Beau is het hondje van onze jong ste dochter - een Jack Rus sell; spitse snuit, gespierd lijf, laag op de pootjes, wit met caramel- bruine vlekken. Beau is een jaar of zeven en der halve van middelbare leeftijd. Des ondanks zit Beau nog boordevol energie. Hij vindt niets zo leuk als achter een konijn of een uitgebro ken kip aan te jagen. Dat soort fratsen is overigens niet geheel van gevaar ontbloot. Wie herin nert zich niet Miss Pepper, het hondje van onze vorstin dat een aantal jaren geleden iets te onbe suisd de jacht op een konijn inzet te. Miss Pepper achtervolgde haar doelwit tot in het konijnenhol waar ze jammerlijk door verstik king om het leven kwam. Maar goed, Beau dus. Vrolijk zwiepend met zijn staart gaat hij door het leven en hij kijkt je voortdurend aan met een blik die vraagt: 'Wie wil er met mij spelen?' Ook fijn: Beau is redelijk gezeg- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal <na28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 -013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer "Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie aan lijk. Roep tegen Beau: 'Ga liggen' en hij zakt braaf door zijn poot jes. Zeg tegen Beau dat hij in zijn mand moet en hij sjokt - een tikje verontwaardigd, dat wel - gehoor zaam naar zijn kussen. Het moge duidelijk zijn, Beau is een aange name logé. Van de week was Beau weer een dag en een nacht onze gast en hij gedroeg zich werkelijk voorbeel dig. Zó voorbeeldig zelfs, dat we ons hardop begonnen af te vra gen: 'Zullen we zelf ook weer een hond nemen?' We besloten na enig beraad om het toch maar niet te doen. En waarom niet? Lees 'Het complete anti-hondenboek' van Hans Dorrestijn. De heer Dor- restijn is een hondenhater, al was het alleen maar omdat zij over 'een buitengewoon vervaarlijk smoelwerk' beschikken. „Zoveel tanden bevat zijn muil dat hij een soort erker aan zijn kop bijge bouwd heeft gekregen: de typi sche hondensnuit." Gelukkig kan Beau niet lezen. Want anders zou hij - diep bele digd - de heer Dorrestijn tot in diens hol achtervolgen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Cornelleke Blok en Marcel Modde Secretaris Jan van Mourik van de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) kiest zijn woorden over het groeiend gebrek aan tech nisch personeel zeer zorgvuldig: „Het wordt ernstiger. De vergrij zing slaat toe. Als ik de vervan- gingsvraag bij bedrijven zie, dan is dat fors." Het zijn niet alleen meisjes die het laten afweten in deze hoek. Ook steeds minder jongens op het vmbo kiezen voor een technische richting. Aangezien Zeeland - afge zet tegen het landelijke beeld - rela tief veel vmbo-leerlingen kent, komt de klap dus dubbel zo hard aan, constateert het Technocen trum Zeeland. Het percentage stu denten dat een technische mbo- en hbo-opleiding volgt, vertoont eveneens een licht dalende lijn. Van Mourik constateert dat bedrij ven zich nu al in allerlei bochten moeten wringen om gekwalifi ceerd personeel te vinden. „Dat va rieert van serieus nadenken over verplaatsing van de productie naar het buitenland, het (tijdelijk) aan trekken van Oost-Europese krach ten, tot het opwaarderen van de sa larissen en een beroep op 65-plus- sers. De industrie is de trekker van de economie. Dus is het van be lang dat daar de juiste mensen ge vonden worden." Het onderwijs zou meer op de beleving van de techniek moeten worden toegesneden, vindt de BZW-secretaris. „Leerlin gen vinden het leuker een eindpro- dukt te maken, dan iets waarvan ze niet weten wat ze er mee kun nen. Stel dat er een richting 'I-pod- kunde' zou bestaan, dan zou dat Karin Fierloos (16) uit Hoedekenskerke koos voor elektrotechniek op het ROC Zeeland. foto's Marcelle Davidse Dat wil ik ook!', dacht Karin Fierloos (16) uit Hoedekenskerke toen ze vierdejaars studen ten elektrotechniek zag solderen op de open dag van het ROC Zeeland. Enkele weken geleden be gon ze aan de opleiding. „Ik ben het enige meisje in de klas", zegt ze lachend. „Daar was ik eerst wel ze nuwachtig over. Ik deed hiervoor de richting zorg en welzijn op het vmbo. Toen zaten er alleen maar meis jes in mijn klas. Dit is anders, maar het valt me heel erg mee. Ze accepteren me. In de pauze zit ik ook ge woon bij de jongens in de aula." Een verzorgend beroep is niets voor haar, wist Karin op de middelbare school al zeker. Maar ze vindt het moeilijk om uit te leggen waarom ze juist voor elek trotechniek koos. „Ik vind het gewoon echt heel leuk." Ze laat trots één van haar eerste projecten zien. „We zijn bezig met een versterkertje: je moet weer standen vast solderen aan een printplaatje. Ik hou wel van dat priegelwerk. Mensen reageren verbaasd als ik vertel dat ik deze opleiding doe, maar ik snap niet waarom er niet meer meisjes kiezen voor tech niek." UTRECHT - Regisseur Thijs Schreu der heeft gisteren de Filmprijs van de Stad Utrecht gewonnen voor zijn korte documentaire When the war ends. Schreuder ontving de prijs uit handen van burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht op de openingsavond van het Neder lands FUm Festival (NFF). De prijs bestaat uit een bedrag van 5000 euro en een beeld van de Utrechtse kunstenaar Joost van den Toorn. MEEST CELEZEN 1Schip vast op Westerschelde 2. Slachtoffer schietpartij overleden 3. KFC Middelburg failliet STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - In een gesprek met de familie van het vermoorde echt paar Schroevers heeft de Middel burgse wethouder Albert de Vries zijn excuses aangeboden over de wijze waarop hij als locoburge meester de pers te woord heeft ge staan. „De wethouder erkent dat hij een verkeerde inschatting heeft gemaakt. De familie heeft de excu ses aanvaard." De Vries had op tv gezegd dat de gemeente het drama Ff niet had kunnen zien aankomen. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2