261 sport Clubs in de rij Kustmarathonkoorts loopt ook in Limburg al flink op Zo Ging Dat Toen 2 PZC #kustmarathon pzc.nl/webwinkel X donderdag 22 september 2011 EK VOLLEYBAL VOOR VROUWEN Alle internationals vinden emplooi bij buitenlandse clubs. De hele wereld weet: 'Holland's got talent'. door Maurice Steketee arcen - De Kustmarathon brengt niet alleen duizenden Zeeuwen in beweging, ook vanuit de rest van het land groeit elk jaar de belang stelling. Jeanette Verkoeijen en Jea- nette Vlenterie komen vanuit Lim burg speciaal voor de Kustmara thon naar Zeeland. „We zijn met 28 lopers aanwezig, ook bij ons is er sprake van Kustmarathon koorts", vertelt Vlenterie, die sa men met nog zeven Limburgse vrouwen volgende week vrijdag meedoet aan de Ladiesrun. „Het begint al flink te kriebelen", vult Verkoeijen aan. Zij debuteert op de hele marathon. Net als vorig jaar komt de Lopers- groep Arcen-Lomm-Velden uit Limburg met een flinke delegatie naar Zeeland. De vrouwen doen mee aan de Ladiesrun, de mannen lopen op zaterdag de hele mara thon. Uitzondering is Jeanette Ver koeijen. Ze is de enige dame in het gezelschap die zich gaat wagen aan de afstand van ruim 42 kilometer. Dat doet de Limburgse voor het eerst. „Ik had me ook ingeschre ven voor de Ladiesrun. Stiekem wilde ik eigenlijk wel eens een keer een hele marathon lopen. Toen de trainer zei dat me dat wel zou lukken, heb ik de knoop door gehakt en een startnummer over genomen. De mannen van de groep hebben beloofd me er wel doorheen te slepen en ik heb be hoorlijk veel doorzettingsvermo gen, dus ik verwacht wel dat ik de finish moet kunnen halen." Voor Jeanette Vlenterie is het ha len van de eindstreep naar alle waarschijnlijkheid een stuk een voudiger. Met haar 52 jaar is ze wel iswaar de oudste van de Limburg se dames, maar ook de snelste. Ze doet voor de tweede keer mee aan Ladiesrun over tien kilometer. Vo rig jaar werd de inwoonster van Velden vierde. Op 1 januari schreef ze meteen in voor de editie van 2011. „We zijn hier in Limburg heel erg met de Kustmarathon bezig. We trainen regelmatig de heuveltjes, hoewel ik er niet echt een fan van door René Banierink busto arsizio - Avital Selinger heeft er nooit een geheim van ge maakt: het liefst heeft hij de natio nale vrouwenploeg het hele jaar onder zijn hoede, om vanuit een intensief en uitgebalanceerd trai nings- en wedstrijdprogramma toe te werken naar belangrijke toer nooien. Zeker in het laatste jaar naar de Olympische Spelen. „Kijk maar naar de landen die daar suc cesvol waren, die hebben het eigen lijk altijd zo gedaan", bezwoer hij zeven jaar geleden na zijn aanstel ling. Vier jaar geleden, in de aanloop naar de Olympische Spelen van Pe king, had hij de ideale situatie voor elkaar weten te boksen. Maar na drie jaar lang bijna het complete team bij elkaar te hebben gehad, ging het hopeloos fout op het olympisch kwalificatietoernooi. Het heeft Selinger niet van mening doen veranderen. Afgelopen sei zoen stond zelfs een handvol inter nationals alleen maar in de trai ningszaal in Almere. 'Team Selin ger' speelde, op een oefentoernooi- tje na, geen wedstrijd. Selinger besefte wel dat hij zijn team niet zonder wedstrijdritme en -hardheid het olympische kwali ficatieseizoen kon laten ingaan. En dus deed hij er begin deze zomer alles aan om het gros van de ploeg bij één clubteam onder te brengen. Bij het naar de Bundesliga gepro moveerde Augsburg leken er kan sen te liggen, met een ambitieuze sponsor. Die had spelersmakelaar Theo Hofland in de arm genomen om speelsters te zoeken. „Ik hoor de dat Avital plannen had om met het team naar Azerbeidzjan te ver kassen." In Azerbeidzjan wordt een mini- competitie gespeeld, alles speelt zich af in de hoofdstad Baku en er zit flink wat geld. Maar het Duitse alternatief van Hofland sprak Selin ger en de speelsters aan. Niet zo ver weg, een behoorlijke competi tie en Italië was mooi dichtbij voor Jeanette Vlenterie (links) en Jeanette Verkoeijen vinden de Kustmarathon een prachtig evenement. foto Claudia Lenssen een paar oefenstages. Augsburg kon echter niet aan de kosten vol doen en uiteindelijk strandde het ook daarop in Azerbeidzjan, beves tigt Selinger. „Het was financieel niet rond te krijgen en dan houdt het op. Ik kon de speelsters ook niet vragen nog langer te wach ten." Dus was er werk aan de winkel voor Hofland, voormalig manager van tweevoudig landskampioen Longa'59. De Achterhoeker bestiert de vrouwentak van het door ex-in- ternational Guido Görtzen opge zette makelaarskantoor Starlit. Hij heeft de helft van de Nederlandse selectie onder zijn hoede en hoefde niet veel moeite te doen filmd door iemand van onze groep. Als je de film terugkijkt en je hoort de vlaggen klapperen en de wind gieren, dan heb je meteen weer het gevoel dat je terug bent aan de kust. De marathon is voor mij een stap te ver, maar ook de Ladiesrun is een hele happening." Haar naamgenote doet voor het eerst mee in Zeeland. De dertigjari ge Verkoeijen boekte in korte tijd veel progressie. Tijdens haar eerste halve marathon (Bernhezeloop) fi nishte ze als tweede achter Ilonka van den Hengel, de winnares van vorig jaar van de Kustmarathon. Het herderinnetje, zoals de in woonster van Lomm liefkozend door haar teamgenoten wordt ge noemd omdat ze een eigen scha- penbedrijf heeft, heeft bewust voor de Kustmarathon gekozen om haar debuut te maken op de klassieke afstand. „In het voorjaar kan ik nooit trainen, omdat dan de lammeren worden geboren. De Kustmarathon valt precies op het goede moment in het jaar voor mij. Bovendien heb ik veel positie ve verhalen gehoord, dus het be gint nu behoorlijk te kriebelen. Ik heb er veel zin in, al heb ik geen idee wat me te wachten staat." Ma, di en wo 6,9 en 7 km met wisse lende inhoud. Vandaag stevig heuvel- werk. Za 10EM duurloopje. Nog an derhalve week tot de ttkustmarathon. @martloper Good morning! Zo dadelijk naar Bre da voor een dagjuh school... Van avond laatste duurloop ter voorberei ding op de ttkustmarathon @HvNoorden 21 km op de "teller". Moet maar ge noeg zijn voor ttkustmarathon. Geen tijd meer om te oefenen. @EricRuijsscher ben. Maar tijdens de wedstrijd is dat anders. Het is een uitdaging om door de duinen en over het strand te lopen", vertelt de fysio therapeute. „Vorig jaar is er ook ge- &zs&tt!2&s8mma& categorie dvd's en games Deze 5 dvd-box "Zo ging dat toen deel 2" voert u aan de hand van historische beelden terug naar het Nederland van de vorige eeuw. Onderwerpen uit het dagelijks leven staan in deze serie centraal: - Feestdagen -Mode -Vrije tijd - Wonen interieur - Eten drinken De gebruikte films komen uit de archieven van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. Dit archief bevat een schat aan materiaal over het dagelijkse doen en laten van de Nederlanders van vroeger. Speelduur ca. 5 uur, Nederlands gesproken. Adviesprijs 22,95 Lezersprijs 19,95* exclusief verzendkosten. BON ZO GING DAT TOEN-2 Hierbij bestel ik x 'ZO GING DAT TOEN - 2' 19,95* exclusief verzendkosten van 2,95. levertijd met bon 10 werkdagen, levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas met mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS VOORNAAM OM OV HUISNUMMER GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'ZO GING DAT TOEN - 2', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26