in Cancellara af sport i 25 Adriaanse: genaturaliseerde Douglas beter voor Oranje dan Heitinga Gretige PSV-jonkies zorgen voor grote overwinning in beker WK 2015 in Richmond Leipheimer naar Belgische ploeg Internazionale zet Casperini op straat Westra achtste Korfbal-international Bakker vrijgesproken Sterk begin vrouwen aan EK-kwalificatie KNVB- donderdag 22 september 2011 De Amerikaanse stad Richmond organiseert in 2015 het WK wielrennen. Dat heeft de internationale wielrenunie UCI gisteren in Kopenhagen beslist Oman liet eerder weten de kandidatuur voor 2015 in te trekken. Daardoor bleef Richmond in de staat Virginia als enige over. Volgend jaar is het WK in Valkenburg. tin was toen al lang zeker van zijn zaak. De man die gezien de overmacht waarmee hij dit jaar al de grote tijd ritten in het Criterium Dauphiné, Tour en Vuelta won en de manier waarop hij dat allemaal onder streepte op het WK, lijkt vertrok ken voor een lange regeerperiode. Martin zelf laat grote woorden nog even achterwege. „Dit keer was er voor het eerst echt druk. Als ik zie hoe goed ik daarmee de afgelopen dagen kon omgaan, is dat een goed teken voor de toekomst. Maar ik weet ook dat het moeilijker is om dit te herhalen dan dit WK te win- BRUSSEL De Amerikaanse wielrenner Levi Leipheimer rijdt komend jaar zo goed als zeker in dienst van Omega Pharma-Quick Step. Dat meldde manager Patrick Lefevere van de Belgische wielerploeg gisteren. Leipheimer, die volgende maand 38 wordt, komt over van Radio- Shack. Hij won dit jaar onder meer de Ronde van Zwitserland. MILAAN Internazionale heeft gisteren trai ner Gian Piero Gasperini ontsla gen. Onder de 53-jarige Italiaan ver loor de Italiaanse topclub vier van de vijf officiële wedstrijden dit sei zoen. Gasperini werd afgelopen zo mer aangesteld als vervanger van Leonardo. De assistenten Giuseppe Baresi en Daniele Bernazzani nemen voorlo pig de taken van Gasperini over. foto Jens Dresling/AP Lieuwe Westra nestelde zich in Kopenhagen knap in de top tien. De Friese coureur van Vacansoleil werd achtste op meer dan drie minuten van de Duitse winnaar To ny Martin. „De wereldtop is hier. Mooi als je daartussen staat", was Westra's te vreden conclusie. Stef Clement werd twintigste, vier jaar en veel blessureleed na het brons in Stuttgart. „Hier moeten we het nu mee doen", zei hij realis tisch. ZEIST Tim Bakker mag weer korfballen. De beroepscommissie van de korfbalbond KNKV heeft de inter national vrijgesproken van overtre ding van het dopingreglement. De speler van Koog Zaandijk werd in mei voor een jaar geschorst, omdat hij zijn medewerking aan een do pingcontrole zou hebben gewei gerd. VELSEN De Nederlandse voetbalsters zijn de EK-kwaliflcatiereeks gistera vond met een klinkende zege be gonnen. In het Telstar-stadion in Velsen werd Servië met 6-0 versla gen. Manon Melis scoorde vier keer. Oranje leidt nu meteen in groep 6. De uiteindelijke nummer één plaatst zich direct voor het EK van 2013 in Zweden. LICHTENVOORDE - Als het aan Co Adriaanse ligt, wordt FC Twen- te-verdediger Douglas een vaste waarde in het Nederlands elftal. De coach van de Enschede eredivi sieclub acht de 23-jarige Braziliaan, die binnenkort hoopt te worden genaturaliseerd tot Nederlander, een betere keus dan John Heitin ga. Die vormt nu samen met Joris Mathijsen het hart van de defensie van Oranje. „Ik heb Joris Mathijsen en John Heitinga allebei als trainer gehad, maar Douglas brengt iets extra's", zei Adriaanse in lichtenvoorde, waar hij gastspreker was bij de bu sinessclub van zondaghoofdklasser Longa '30. „Douglas is lang en wint elk kopduel, hij heeft duel- kracht en hij heeft snelheid. Als je hem naast Mathijsen zet, heb je een sterker koppel dan elk ander koppel." Adriaanse liet in Lichtenvoorde weten dat hij de kans klein acht ooit trainer van het Nederlands elf tal te zijn. „Dan zou eerst Bert van Marwijk weg moeten zijn, vervol gens de KNVB mij willen en daar na moet ik ook nog eens willen. Maar ik ben nu 64 jaar, moet bin nenkort mijn AOW gaan aanvra gen. Tien jaar geleden zou ik zeker bondscoach hebben willen wor den. Ik zeg nu geen nee, maar ben wel wat minder gretig." Bondscoach Bert van Marwijk heeft Ryan Babel (24) opgenomen in zijn voorselectie van Oranje voor de EK-kwalificatieduels met Moldavië en Zweden. De aanvaller van de Duitse club Hoffenheim was na het WK van vorig jaar lan ge tijd uit beeld bij het Nederlands elftal. Oranje speelt op 7 oktober in Rotterdam tegen Moldavië en gaat vier dagen later in Solna op bezoek bij Zweden. Van Marwijk heeft 29 spelers opge nomen in de voorselectie. De bondscoach maakt volgende week vrijdag de definitieve selectie be kend. Het Nederlands elftal is al ze ker van deelname aan het EK vol gend jaar in Polen en Oekraïne. Ibrahim Afellay, Nigel de Jong, Ar jen Robben en Rafael van der Vaart, die de laatste twee inter lands misten wegens blessures, be horen weer tot de voorselectie. Afellay en Van der Vaart hebben hun rentree al gemaakt, Robben doet dat waarschijnlijk komend weekeinde. Van Marwijk heeft doelman Maarten Stekelenburg, die zaterdag tijdens een wedstrijd van AS Roma een zware hersen schudding opliep, ook opgeno men in de voorlopige groep. De voorlopige selectie: Ibrahim Afel lay (FC Barcelona), Ryan Babel (Hoffen heim), Mark van Bommel (AC Milan), Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Edson Braafheid (Hoffenheim), Jeffrey Bruma (Hamburger SV), Eljero Elia (Ju- ventus), John Heitinga (Everton), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Theo Janssen (Ajax), Luuk de Jong (FC Twen te), Nigel de Jong (Manchester City), Tim Krul (Newcastle United), Dirk Kuijt (Liverpool), Jeremain Lens (PSV), Hedwiges Maduro (Valencia), Joris Mat hijsen (Malaga), Robin van Persie (Ar senal), Erik Pieters (PSV), Arjen Robben (Bayern München), Stijn Schaars (Spor ting), Wesley Snéijder (Internazionale), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Ke vin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur), Ron Vlaar (Feyehoord), Michel Vorm (Swansea Ci ty), Gregory van der Wiel (Ajax) en Ge- orginio Wijnaldum (PSV). Douglas (links) moet zodra hij een Nederlands paspoort heeft in Oranje spelen, vindt Twenrte-trainer Co Adriaanse. foto Vincent Jannink/ANP NOORDWIJKERHOUT - Zelfs de speaker in het stadionnetje van top- klasser WSB kwam er op een gege ven moment niet meer uit. Was het nou Memphis Depay of Zak aria Labyad die de 0-5 had ge scoord? De twee tieners lachten er in het veld om, ze draaiden hun te genstanders op de flanken hele maal dol en maakten gretig ge bruik van de speeltijd die trainer Fred Rutten hen bood in de beker wedstrijd. Met name door hun ij ver liep PSV gisteravond naar een flinke score uit: 0-8. Het was sowieso de wedstrijd van de debutanten. Memphis Depay (17) begon in de basis en drukte meteen zijn stempel op het duel. Aan de linkerkant kapte hij zijn te genstander Ferrier (ex-Volendam) uit en scoorde via de linkerpaal de openingstreffer. Ook de 0-2 ont stond doör zijn toedoen. Depay werd in het strafschopgebied na een voorzet van Labyad neerge haald door dezelfde Ferrier. Georgi- nio Wijnaldum benutte de terecht toegekende penalty feilloos. PSV liep daarna letterlijk en figuur lijk heel snel weg van de amateurs. Het kwaliteitsverschil was zo groot dat de dubbele cijfers gehaald had den moeten worden, vond trainer Rutten. „We moeten vaker scoren, nog meer rendement is wenselijk", vond hij na het duel. „Nu breekt je dat niet op, in andere wedstrijden misschien wel." Ook een andere debutant bij PSV, lurgen Locadia (18), was in de twee de helft trefzeker. De kers op de taart van PSV was de goal van mid denvelder Rabiu Ibrahim (20), die ook pas zijn tweede officiële duel voor de club speelde. Rutten had heel bewust gekozen voor de jeugd, een aantal vedettes van de club kreeg rust. Mertens zat niet eens op de bank, Pieters en Lens bleven op de bank. Door blessures van Derijck en Bou- Tweede ronde. Vitesse-NAC Breda 0-0 (Vitesse wint na strafschoppen), FC Hilversum-RKC Waalwijk 0-3, Scheveningen-ADO Den Haag 1-3, HBS-Lisse 2-3, WSB-PSV 0-8, Noordwijk-Ajax 1-3, SC Genemuiden-HSC'21 3-1, De Treffers- HHC 3-2, FC Eindhoven-FC Emmen 3-1, Argon-Almere City FC 0-2, UNA-FC Volendam 1-3, |VC Cuyk-Heracles Almelo 0-1, Ber- kum-SC Veendam 2-0, Zwaluwen-FC Twente 1-8. ma speelde Engelaar naast Marcelo in het centrum van de verdediging. Rutten gaf ook daar in de tweede helft een jongeling speeltijd: Hel monder Maikel Verkoelen (18). Aan het einde van het duel ston den liefst zeven spelers van twintig of jonger in het veld. „Precies wat ik wilde", meldde Rutten. „Dit soort jongens moet in zo'n duel het gras opvreten." Ajax boekte een plichtmatige be kerzege op de amateurs van Noord- wijk: 3-1. Bij de landskampioen ont braken veel basisspelers. Opmerke lijk was dat de meeste vervangers zich onvoldoende konden onder scheiden. Ajax won door doelpunten van Siem de [ong, Dmitri Boelykin en debutant Lesley De Sa. Sijbren Bart- lema scoorde tegen. FC TXvente klopte De Zwalu wen. In Vlaardingen zegevierde de bekerwinnaar van 2011 met maar liefst 8-1. Luuk de Jong (2), Steven Berghuis (2) en Mare Janko maak ten de doelpunten. Na de hervat ting kwamen er treffers bij van Berghuis (2), Willem Janssen. Bij 7-0 scoorden de amateurs tegen, door Almeida. De Zwaluwen was in de eerste ron de verantwoordelijk voor de uit schakeling van Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25