zeeland 121 Boete voor hagelkanon is nog niet geïnd Eigenaar elektrische auto mort over verwijderde oplaadpaal in Kortgene Porgy Bess krijgt steun van muzikanten woonqood Voorronde ZK schoolkorfbal Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Omleidingen door werk op Hellegatsplein Stiltewandeling vanaf Duinlust Politie zoekt getuigen geweld in De Markies tilroeoptiex brilmode contactlenzen donderdag 22 september 2011 Hardglazen deuren, schuifdeuren en douchedeuren We leveren en monteren alles op maat en naar uw wens. Ook alle soorten, maten en kleuren spiegels uit voorraad. PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl VLISSINGEN/WESTKAPELLE - Vele honderden basisscho lleren kwamen gisteren in Vlissingen en Westkapelle in actie tijdens de voorronden van het Zeeuws kampioen schap korfbal. Op de velden van Seolto in Vlissingen speelden leerlin gen van de groepen 5, 6, 7 en 8 van basisscholen het Klinket, Theo Thijssen/Paauwenburgschool, Louise de Colignyschool, het Springtij (foto) en de Wissel. Op sportveld De Prelaat In Westkapelle deden liefst zestien teams van verschillende scholen uit de gemeente Veere mee. Het toernooi was daar georganiseerd door korfbal vereniging Stormvogels. Hier mochten de groepen 3,4,5 en 6 meedoen aan de wedstrijden. foto Lex de Meester door Frank Balkenende kortgene - Het oplaadpunt voor elektrische auto's in Kortgene keert pas medio volgend jaar te rug. De gemeente Noord-Beveland liet vlak voor de zomer de in de Hoofdstraat geplaatste 'tappaal' verwijderen na klachten van om wonenden en ondernemers in de buurt. Een eigenaar van een elektrische auto uit Zierikzee dacht onlangs in Kortgene te kunnen 'tanken', maar trof slechts een gedicht gat in het plaveisel aan. De paal stond nog wel op de lijst van Stichting e-laad.nl. Het oplaadpunt zou on nodig een parkeerplaats in beslag nemen, was de algemene klacht van omwonenden. Volgens wet houder Kees van der Weele (CDA, openbare werken) van Noord-Be veland is besloten de oplaadpaal weg te halen. Van der Weele: „Over de plek was niet gecommuniceerd met omwo nenden, noch met de dorpsraad. We vonden dat we daar als ge meente niet moeilijk over moes ten doen. Om die reden hebben we de paal verwijderd. Hij ligt nu bij gemeentewerken", aldus de wethouder. Volgens Van der Weele keert de oplaadpaal wel terug in Kortgene, maar pas medio 2012 als de ge meente een aantal straten op de schop neemt. „We zullen dan de oplaadpaal een nieuwe plek geven." Dat kost wel 5000 euro. De stichting e-laad.nl heeft aan ge meenten gratis oplaadpalen voor elektrisch auto's verstrekt. Noord-Beveland heeft ze al bijna allemaal geplaatst. Ze staan in Kamperland, Colijns- plaat, Kats en Geersdijk. In Wis- senkerke komt de paal in de Voorstraat, al moet dat nog be kend worden gemaakt. Kortgene zal de rij in 2012 sluiten. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Fruitteler An dre Alkema uit Sint-Maartensdijk weet nog altijd niet of hij een boe te van 75.000 euro aan de gemeen te moet betalen. Het college heeft een besluit daarover uitgesteld. Alkema heeft een anti-hagelkanon dat hij tot juli overdag mocht ge bruiken van B en W. Geluidsme tingen van de gemeente wezen echter uit dat ook tijdens de dag uren de norm werd overschreden. Daarop besloot het college dat de teler zijn apparaat helemaal niet meer mag gebruiken. Voor elke overtreding werd hem een boete (dwangsom) van 15.000 euro in het vooruitzicht gesteld, met een maximum van 75.000 euro. Alkema stapte naar de rechter en gebruikte het kanon nadien nog vijf keer. Hij dacht dat zonder risi co te kunnen doen, omdat het col lege zou hebben toegezegd de dwangsom niet op te leggen zo lang de zaak onder de rechter was. Wethouder Hommel stelt echter dat enkel is gezegd dat de dwang som niet zouden worden geïnd tot er een uitspraak was. De rechter deed vorige week een voor de gemeente positieve uit spraak en dus kan het college de boete van 75.000 euro daadwerke lijk gaan innen bij de fruitteler. Of dat ook gaat gebeuren, is onduide lijk. Een besluit daarover is deze week uitgesteld doof burgemees ter en wethouders. Er ligt immers nog een bezwaar van Alkema dat hij indiende toen het college hem de dwangsom in •het vooruitzicht stelde. Over dat bezwaarschrift moet nog een be sluit worden genomen. Pas als dat is gebeurd, bepaalt het college of Alkema daadwerkelijk 75.000 euro over dient te maken. De teler zelf, die het belachelijk vindt dat hij het kanon niet mag gebruiken, heeft het idee dat de ge meente het besluit doelbewust voor zich uitschuift. „Om zowel mij als de mensen die klagen over het kanon tevreden te houden." Momenteel gebruikt Alkema het kanon niet. Hij zegt de afgelopen weken twee keer door het oog van de naald te zijn gekropen. „Er zijn forse hagelbuien over Tholen ge trokken. Gelukkig hebben ze mijn percelen op een haar na gemist." OOLTGENSPLAAT - T\vee rijbanen van het knooppunt Hellegatsplein zijn volgende week enkele uren af gesloten wegens werk aan de open bare verlichting. Op dinsdagavond 27 september gaat de afslag op de A29, naar Zie rikzee komende vanaf Rotterdam, tussen 22.30 en 01.30 uur dicht. Twee avonden later - op donder dag 29 september - gaat de baan in de andere richting, op de N59 van af Zierikzee naar Rotterdam, dicht. De afsluiting duurt dan langer, na melijk van 21.00 uur tot vrijdagoch tend 05.00 uur. Het verkeer wordt tijdens de werk zaamheden omgeleid. door Wout Bareman terneuzen - De actie om een drei gende sluiting van Porgy Bess in Terneuzen af te wenden, heeft in anderhalve week tijd ruim 1100 handtekeningen opgeleverd. Ze zijn afkomstig van muzikanten, ar tiesten, bezoekers en collega-podia uit binnen- en buitenland. P&B dreigt te moeten sluiten om dat broodnodige subsidies uitblij ven of veel lager uitvallen dan was geraamd. Het stichtingsbestuur van het cultuurpodium wordt be dolven onder suggesties, aanbie dingen van optredens én donaties. De komende weken worden al die ideeën, suggesties en voorstellen op een rij gezet. Het moet leiden tot een gedegen reddingsplan. Om slagvaardiger te opereren, wordt de organisatie onderge bracht in twee aparte stichtingen: één voor het beheer van P&B en één voor de programmering. Het is de bedoeling dat program meurs als Roots, Jazz, Prometheus en Open Haardconcerten in de programmeringsstichting worden ondergebracht. Daarover moet nog wel worden gepraat. Er zijn ook drie werkgroepen opgericht: voor communicatie, sponsoring en jeugd. Daarnaast wordt de Club van 100 uitgebreid. DISHOEK Marjolein Houben organiseert zon dag 25 september een stiltewande- ling. Deze wandeling is voor mensen die willen weten wat stilte is. De tocht begint om 10.30 uur en zal een uur duren. De kosten van deze wandeling bedragen 5 euro inclu sief koffie of thee. De tocht start bij eetcafé Duinlust in Dishoek. TERNEUZEN De politie is op zoek naar getuigen van de ongeregeldheden afgelopen vrijdag op zaterdag in café De Mar kies in Terneuzen. Daarbij raakten enkele personen lichtgewond. Ge tuigen kunnen zich melden op 0900- 8844. Getuigen die anoniem informatie willen geven, kunnen bellen naar 06-48492242. een goede woning, een Bjne straat '••—•'voor iedereen eengoede woning,een Bjne straat WOONGOED MIDDELBURG is vrijdag 23 september in verband met een bedrijfsexcursie GESLOTEN Buitenruststraat 235 - 4337 ER MiddelburgT: 0118 691700 - E. mail@woongoed.nl walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek BETAALBARE BRILMODE topcollecties modern en betaalbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21