Kabinet laat zich niet stangen PZC 10 en 11 s 24 Uit 2 en 3 Koninklijk genieten Nederlander bekent dubbele moord Zeeuws onderwijs en bedrijfsleven willen meer meisjes in de techniek Nederland doet langer mee aan missie Libië 'Collecte is aan vernieuwing toe' Sven Kramer moet met de billen bloot TY brengt tangolied naar de concertzaal DONDERDAG 22 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 227 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN i". 2.x tmaamsm BESCHOUWINGEN Roep om hulp voor chronisch zieken en mensen met laag inkomen den haag - De oppositiepartijen in de Tweede Kamer dagen Geert Wilders van gedoogpartij PW uit om de stekker uit het kabinet te trekken. Maar Wilders gaf niet thuis. Al voelt hij zich wel vrij om zich te openlijk tegen de financiële hulp aan het failliete Griekenland en het pensioenakkoord te keren. Zo bleek gisteren in het Kamerde bat over de kabinetsvoornemens voor volgend jaar. Wilders zette een harde toon neer door vooral PvdA-leider Job Cohen herhaalde lijk te schofferen. Cohen is volgens hem het schoothondje van Rutte omdat de PvdA het kabinet steunt inzake de Griekse hulp. SP-leider Roemer wil dat de minister-presi dent vandaag, als het debat verder gaat, uitlegt waarom hij Wilders nog gedoogt als partner na al diens 'schofferen en schelden' van Kamerleden en het kabinet. Oppositiepartijen PvdA, SP, D66, GroenLinks, Christenunie en Par tij voor de Dieren hekelden in het debat verder vooral de bezuinigin gen die volgens hen zieken of men sen met een laag inkomen zullen treffen, zoals het grotendeels schrappen van het persoonsgebon den budget (pgb). Inzake de Euro pese crisis liet de WD weten dat Griekenland uit de euro moet wor den gezet als het weigert stevig te bezuinigen zoals de Europese Unie en het Internationaal Mone tair Fonds eisen. Wilders wil Grie kenland nu al uit de Europese AMSTELVEEN - Prinses Amalia (r), prinses Alexia (2e van rechts) en prinses Ariane (links) leven helemaal mee tijdens de voorstelling Fantasia de Muisical. De prinsessen waren gisteravond met hun moeder prinses Maxima aanwezig bij de première in Amstelveen. foto Marcel Antonisse/ANP 'i aas - KBwenro m REIMS - Een Nederlandse zaken man heeft de moord bekend op een Belgisch paar in het noord-Franse Sedan. De ontzielde lichamen van de man en de vrouw werden zondagavond aange troffen in een veld in Frénois, aan de zuidwestelijke rand van Sedan. Ze waren met in totaal vijf kogels uit een vuurwapen van het leven beroofd. De Franse krant L'Union meldde gisteren dat de Nederlandse hoofd verdachte na aanvankelijke ontken ningen heeft bekend de dader te zijn. Hij heeft volgens L'Union een slechte reputatie als zakenman en was bezig een groot huis in Fré nois, waar hij geen eigenaar van was, aan de Belgen te verkopen. De verdachte zou zijn aangehou den terwijl hij in het bezit was van bankpassen en documenten en de auto van de slachtoffers, ter wijl hij onsamenhangende zaken beweerde, zei een rechercheur. De man zou hebben bekend de moor den in een vlaag van paniek te heb ben gepleegd, toen zijn slachtof fers een wapen op hem richtten nadat ze hadden ontdekt dat hij hen oplichtte. MIDDELBURG - Het aantal meisjes dat kiest voor een technische oplei ding in Zeeland, blijft achter bij de rest van Nederland. Dat blijkt uit cijfers die het Technocentrum Zee land gisteren presenteerde. In het Zeeuwse middelbaar be roepsonderwijs volgt zo'n 5 pro cent van de meisjes een techni sche richting. Landelijk is dat 15 procent. In het hoger beroepson derwijs is dat 10 tegenover een lan delijk gemiddelde van 16 procent. Hoog tijd dus voor een stevig actie ken, al muntunie zetten. Andere partijen vinden dat een onbegaanbare weg. Van de oppositiepartijen krijgt al leen de SGP haar zin: een voorge nomen bezuiniging op het kindge bonden budget vanaf het derde kind gaat vrijwel zeker niet door. pagina 6 en 7: getergde Cohen bijt van zich af DEN HAAG - Ook de komende maanden zal het Nederlandse le ger meedoen aan de Navo-missie in Libië. Zes F-16's, een mijnenja- ger en stafpersoneel zullen in het Noord-Afrikaanse land actief blij ven. Dat hebben de ministers Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken) en Hans Hillen (Defensie) gisteren in een brief aan de Tweede Kamer aangekondigd. De Navo besloot eerder op de dag om de missie in Libië opnieuw met drie maanden te verlengen. Hoewel het regime van de verdre ven Libische leider Muammar Kad- dafi politiek gezien ten einde is, is de veiligheidssituatie volgens de ministers nog onvoldoende stabiel om de missie te kunnen beëindi gen. Rosenthal en Hillen onder streepten in hun brief dat de ver lenging geldt zo lang als deze no dig is. De Navo-operatie, die eind maart begon, is erop gericht de burgerbevolking te beschermen. Taalgebruik in Tweede Kamer is onbeschoft reageer op www.pzc.nl ij V'/MENING* reacties: 339 Voor mij wordt 2012 een zwaar jaar .66% oneens 34% plan, vindt directeur Dick Schip per van het Technocentrum. Hij is in gesprek met de Hogeschool Zee land, de ROC's en het bedrijfsle ven om gezamenlijk op te trekken. Die inzet moet vanaf januari in de praktijk worden gebracht. De huidige benadering is volgens Schipper ieder voor zich en te inci denteel. Vergelijkbare projecten in andere regio's zijn succesvol geble- k^Q, aldus de directeur. pagina 2 en 3: banen in techniek voor het oprapen; commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 "7 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1