Tot €500.- retour! economie 113 Moerdijk Vrede binnen FNV stevent af op record IS IlOg ¥@f W@g Imtech voortaan 'Koninklijk' W 20 2a 22 23 24 www.prominent.nu prominent Laag water, hoge vrachtprijs Bon voor een gratis brochure donderdag 22 september 2011 VERDEELDE VAKCENTRALE 'Wie moet breuk lijmen?' moerdijk - Terwijl minister Jan Kees de Jager van Financiën waar schuwt voor de economische storm die Nederland te wachten staat, heeft het Havenschap Moer dijk voorlopig nog even de wind mee. De Moerdijkse haven stevent af op een recordjaar met een totale goe derenoverslag die, voor het eerst haar bestaan, boven de 20 miljoen ton zal uitkomen. Het vorige re cord dateert van 2010 toen de over slag op 18,7 miljoen ton uitkwam. De stijging is een direct gevolg van de forse toename van het aantal binnenvaartschepen dat dit jaar Moerdijk al aandeed. Havenschap directeur Ferdinand van den Oever spreekt van een 'explosieve' toename. „Tot augustus zaten we op 20 pro cent meer binnenvaart dan het jaar ervoor en iets meer zeesche pen die ook nog eens beter bela den waren. Als dit doorzet, wordt 2011 een heel erg goed jaar voor ons." De enorme toename van het aantal schepen in Moerdijk staat in schril contrast met de halfjaarcij fers die de havens van Rotterdam en Amsterdam eerder publiceer den. Daaruit bleek dat de overslag maar licht was gestegen ten opzich te van 2010. Dat Moerdijk het in dat opzicht be ter doet, is deels te verklaren door de hoge kortingen die de haven re derijen in het vooruitzicht stelt als ze besluiten hun schepen in de Moerdijkse haven te laten lossen. Dat blijkt ook uit de inkomsten van de havengelden. De stijging daarvan blijft achter bij de groei die de haven laat zien. gouda - De technische dienstverle ner Imtech uit Zuid-Holland gaat voortaan door het leven als Royal Imtech. Het bedrijf kreeg het predi- caat 'Koninklijk' gisteren uitgereikt door Jan Franssen, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Vorig jaar vierde Imtech het 150-ja- rige bestaan. „Het vormt de bekro ning van 150 jaar ondernemer schap en vooral van de enorme groei van activiteiten die we de laatste 20 jaar hebben meege maakt", aldus topman René van der Bruggen. Om in aanmerking te komen voor het predicaat 'ko ninklijk' moet een onderneming minimaal 100 jaar oud zijn, wat aard, omvang en betrouwbaarheid betreft aanzien hebben en op zijn gebied in Nederland een eerste of een zeer vooraanstaande plaats in nemen. Imtech schaart zich nu in een illuster rijtje namen, waaron der Koninklijke Ahold, Koninklij ke Ahrend, Koninklijke Nederland se Toeristenbond ANWB, Konink lijke Boskalis Westminster en Royal Dutch Shell. den haag - Het herstellen van de eenheid binnen de FNV dreigt een tijdrovende klus te worden. De ver schillende bonden blijken totaal verschillende meningen te hebben over de vraag welke personen zit ting dienen te nemen in een spe ciale commissie die de breuk bin nen de grootste vakbond van Ne derland moet gaan lijmen. Het is daardoor de vraag of die commis sie al snel met haar werk kan be ginnen, zoals de bedoeling is. Maandagavond besloten de voor zitters van de FNV-bonden om een 'commissie van goede dien sten' te vragen om met oplossin gen te komen voor de problemen binnen de vakcentrale. De FNV is tot op het bot verdeeld geraakt over het door Agnes Jongerius ge sloten pensioenakkoord. De twee grootste bonden, Bondgenoten en Abvakabo, waren daar fel tegen en hebben daarom het vertrouwen in de FNV-voorzitter opgezegd. Bondgenoten en Abvakabo willen een grondige herziening van de werkwijze van de vakcentrale. Ook de persoonlijke verhoudingen tussen de hoofdrolspelers in de pensioendiscussie zijn ernstig ver slechterd. Op 17 oktober komt de federatie- raad van de FNV, het 'parlement' van de vakcentrale, opnieuw bij een, maar het is de vraag of de commissie van goede diensten dan al geïnstalleerd kan worden. Voorzitter Corrie van Brenk van Abvakabo denkt dat oud FNV'ers als Wim Kok en Ruud Vreeman een rol kunnen spelen, maar dat zijn volgens Walter Dresscher, voorzitter van de onderwijsbond AOb, 'namen uit de oude doos'. Zelf denkt hij eerder aan een ande re oud-FNV-voorzitter als Lode- wijk de Waal. Al is die weer be schadigd geraakt door zijn goed keuring voor bonussen bij ING Voorzitter John Kerstens van FNV Bouw wil mensen in de commis sie die de FNV goed kennen, maar die niet beschadigd zijn door het pensioendebat, aangevuld met vol strekt neutrale buitenstaanders. En ouderenbond Anbo zegt ook zo zijn eigen ideeën te hebben, maar houdt die liever voor zich. den haag - De omzet van de bin nenvaart was in het tweede kwar taal van dit jaar 20 procent hoger dan een jaar eerder. Dat is mede te danken aan de lage stand van het water, meldde woensdag het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het tweede kwartaal viel er wei nig regen, waardoor het waterpeil laag was. Schepen konden daar door minder lading vervoeren, waardoor meer scheepsbewegin^ gen nodig waren. De overcapaci teit nam af en de vrachtprijzen ste gen fors. Bovendien krijgen schip pers. een toeslag als ze bij laag wa ter minder lading kunnen vervoe ren. De omzetstijging in de bin nenvaart was veel hoger dan die bij het goederenvervoer over de weg, die 6,5 procent hoger was dan een jaar eerder. De omzet van de totale transportsector in het goederenvervoer in de eerste helft van dit jaar ligt nog altijd beneden het niveau van de eerste helft van 2008, dus voor de financiële crisis. «PV «fK JepV SEPT SEPT SEPT Bel 0341 - 26 06 76 io-i8u io-i8u 10-1811 10-1811 10-18U 10-17U olagg-n! Prominent zet de bloemetjes buiten met een actie waar heel Nederland van profiteert. Neem afscheid van de stoel of bank waar u op zit en ruil 'm in voor een comfortabele zetel of relaxbank. U krijgt maar liefst tot 500,- inruilkorting.* Kom naar de show room of bel voor een gratis thuisdemo zlf+e.n re-hxc-n v.a. Grootste collectie stoelen, scherpste prijs €295.- dapc-n Moeite met opstaan? Ik niet! €590.- Kies uw zithouding met de afstandbediening V Eén druk op de knop en u doet een dutje y Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan y Door het gebruik voelt u zich ontspannen! Op maat gemaakt voor alle lichaamslengtes van 1.55m tot 2.05m! Bekijk alle modellen in één van onze showrooms en kom vrijblijvend proefzitten De koffie wordt vers gezet1 Klein of groot? Altijd op üw maat! €500 - korting is geldig bij aanschaf van een bank op maat €250 - korting is geldig bij aanschaf van een stoel op maat. Niet geldig i.c m andere acties Bezoek een winkel bij u in de buurt Alkmaar Rijnstraat 117 Amstelveen Handweg 153 Amersfoort Nijverheidswegsja Arnhem Ringcrren 16 Best E ndnovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Cruquius Spaarnswog :6 Capelle ard llssel Hccfdwtg 4 Goes Albert Pterranweg 'c Katwijk 1 ageweg 3 se Leeuwarden Wiliemskade 2J Naarden Energiestraat 14a Spl|kemsse luc-oertstraat 38 Udcn mdustrielaan 17c - Veenendaal Groeneveldselaan 15 - Venlo Nijmeegseweg 12 VroomshoopAfnkalaan ie - Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddmxveen V.-rcurlusweg 15 Wateringen sG:avenrands-«eg;B Weert Soermondseweg 58b - WijchenEdrsonst-aal - Zaandam Westtijde pia ZutphenCernlsenweg8 Zwolle Stadionpiem 6 (gevestigd in FC Zwolle stadion) Q: Bel voor exacte openingstijden 0341 - 26 06 76 - In deze showrooms staan ook eethoeken! Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past! 0B41 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam QDhr Q Mevr Adres j j Postcode Plaats 1 j Telefoon E-mail P1PZC_wk38-2~[ Zonder postzegel opsturen naar: Prominent. Antw. nr. 707.8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13