paus Rabbani dood na aanslag buitenland9 I? Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s (ZIGGO Pornoster Ilona Staller krijgt staatspensioen Clinton hoopt op compromis met Abbas Drie doden bij bomaanslag Ankara AFGHANISTAN Klap voor vredesproces woensdag 21 september 2011 :C-. V' - - Bondsdag gaat zeggen. In een vo rig jaar verschenen boek verraste Benedictus met uitlatingen over de toelaatbaarheid van condoom gebruik 'in uitzonderingsgevallen', zoals het voorkomen van aids. Mo gelijk doet hij opnieuw een derge lijke handreiking. Ook wordt van de paus verwacht dat hij eindelijk passende woor den vindt voor het jarenlange kin dermisbruik in katholieke institu ties. Slachtoffers willen dat Bene dictus erkent dat het om een in tern probleem van de katholieke kerk gaat, niet om uitzonderingsge vallen. Het seksueel misbruik komt immers voort uit de seksuele moraal van de kerk, redeneren zij. Tot nu toe legde Benedictus de schuld bij de buitenwereld. Het bezoek is omgeven met zeer strenge veiligheidsmaatregelen. Op de routes die de paus door Berlijn rijdt mogen geen auto's staan. Uit ramen zwaaien is verboden. Een pr-ramp als die in 1996 moet wor den voorkomen. Toen werd Bene dictus' voorganger paus Johannes Paulus II op een hels fluitconcert getrakteerd, werd de pausmobiel met verf bekogeld en stormde een naakte vrouw op het konvooi af De Duitse regering waagt zich in tussen niet aan een raming van de kosten die het bezoek van Benedic tus XVI met zich meebrengt. „Er is geen betrouwbare schatting te maken, wij moeten wachten tot de afloop van het bezoek", zei een woordvoerder van de regering be gin deze week. De Rooms-Katho- lieke Kerk schat dat zij 25 tot 30 miljoen euro op tafel zal moeten leggen. Omdat het een staatsbe zoek betreft op uitnodiging van president Christian Wulff, draagt de Duitse regering de kosten voor het officiële deel van het program ma, de veiligheid tijdens het be zoek en voor het vervoer van de kerkleider. De paus doet behalve Berlijn ook Erfurt in het oosten en Freiburg in het zuidwesten aan. De bezoeken aan die twee steden kosten samen ruim zes miljoen eu ro. In de Duitse katholieke kerken is een collecte gehouden om een deel van de kosten te bestrijden. Die heeft circa 1,5 miljoen euro op gebracht. ROME - Ze bracht met haar kinder stemmetje een generatie Italianen het hoofd op hol en trok seks uit de taboesfeer. Ilona Staller, een Hongaarse die als Cicciolina - afge leid van een vulgair Italiaanse woord voor vlees - als pornoster furore maakte in de jaren '80 en '90, wordt zestig en gaat met pen sioen. Ophef alom. Niet omdat Ita lië elke dag wordt gemaand de pen sioengerechtigde leeftijd te verho gen, maar omdat Cicciolina als voormalig politica mag gaan genie ten van haar oude dag. Ze is name- ANKARA - Bij een bomexplosie in de Turkse hoofdstad Ankara zijn drie mensen om het leven geko men. Zeker vierendertig mensen raakten gewond, van wie vijf ern stig. Dat hebben de autoriteiten be kendgemaakt. Volgens vicepremier Bulent Arinc ontplofte er een bom in een auto in de wijk Kili- zay. De wagen was een week gele den gekocht, maar nog niet geregis treerd. Het voorval vond plaats Bezoeker van oud-president Afghanistan had bom in tul band verstopt. Rabbani leidde de Hoge Vre- desraad die onderhandelt met de taliban. President Hamid Karzai breekt bezoek aan VS af. KABUl - De Afghaanse oud-presi dent Burhanuddin Rabbani is gis teren bij een aanslag in zijn huis in Kabul om het leven gekomen. Ook vier van zijn lijfwachten werden gedood, terwijl een adviseur van president Hamid Karzai ernstig ge wond raakte. Bronnen bij de Af ghaanse regering hebben dit ge meld. De aanslag werd gepleegd door een bezoeker, die een bom in zijn tulband had verborgen. De Tali ban hebben de aanslag opgeëist. Karzai heeft naar aanleiding van de aanslag een reis naar de VS afge broken en keert terug naar huis, zei zijn woordvoerder. De dood van Rabbani is een zware klap voor de inspanningen om vre de te sluiten met de Taliban. Rab bani stond aan het hoofd van de Hoge Vredesraad, die door de Af ghaanse regering werd opgericht om een politieke oplossing voor de oorlog in Afghanistan te zoe ken. De raad heeft in het afgelo pen jaar maar weinig vorderingen gemaakt. Rabbani was president in de jaren 1992-1996, voordat de Taliban aan de macht kwamen. Nadat hij in 1996 uit Kabul was verdreven werd hij nominaal hoofd van de Noordelijke Alliantie, die voorna melijk uit Tadjieken en Oezbeken bestaat. Ook Rabbani was een etni sche Tadjiek. Hij fungeerde enkele weken opnieuw als staatshoofd na dat het Taliban-regime in novem ber 2001 was verjaagd. Hij was leider van het belangrijk ste oppositieblok tegen zijn opvol ger, president Karzai. Rabbani was in de jaren '80 een belangrijk fi guur binnen de moedjahedien. Die beweging streed toen tegen de Russische aanwezigheid in Afgha nistan. De moord op Rabbani tempert de hoop op vredesoverleg met de tali ban en maakt het lastiger om regio nale en etnische rivaliteit in toom te houden. Sommige prominente leden van de Noordelijke Alliantie wantrouwen president Karzai, die net als de meeste Taliban een Pat haan is uit het zuiden van Afgha nistan. Sommige etnische minder heden zijn al begonnen zich weer te bewapenen. De dood van Rab bani zou dit proces kunnen ver snellen en het fundament kunnen leggen voor een verbitterde burger oorlog na het verwachte vertrek van de Amerikanen in 2014. Karzai's adviseur Mohammad Masoom Stanekzai raakte bij de aanslag gewond. Stanekzai heeft de leiding over het Afghaanse Vre de- en Reïntegratieprogramma, een door de VS en hun coalitiege noten bekostigd programma om gewone taliban te reïntegreren in de Afghaanse samenleving. Tot dusver hebben nog maar tweedui zend van de naar schatting 25.000 tot 40.000 opstandelingen dit reïn tegratieprogramma doorlopen. NEW YORK - Er is nog steeds tijd om het verzoek voor erkenning van een Palestijnse staat af te wen den. Dat hebben de Verenigde Sta ten gisteren gezegd. De Amerikaan se regering trekt zich hiermee' niets aan van de belofte van de Pa lestijnse president Mahmoud Ab bas om later deze week de Algeme ne Vergadering van de Verenigde Naties om erkenning te vragen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Hillary Clinton zei dat de VS in 'extreem intensie ve' diplomatieke gesprekken zijn verwikkeld met Israël, de Pales- rijnen en andere regeringen die in New York zijn voor de jaarlijkse zitting van de Algemene Vergade ring van de VN. Abbas heeft gezegd dat hij onder 'enorme druk' staat om zijn ver zoek om erkenning niet in te die nen. De VS en Israël zijn fel ge kant tegen eenzijdige erkenning. Nieuwe vredesgesprekken lijken echter nog altijd ver weg. „We blij ven erbij dat de enige route naar de tweestatenoplossing via onder handelingen loopt", zei Clinton. De VS en Europa hebben gepro- - beerd een manier te vinden die de weg bereidt voor directe vredeson derhandelingen tussen Israël en de Palestijnen en die de frustratie van de Palestijnen moet wegne men over het gebrek aan vooruit gang het afgelopen jaar. Een jaar geleden zei de Amerikaan se president Barack Obama op de vorige zitting van de Algemene Vergadering nog dat hij had ge hoopt Palestina welkom te mogen heten als jongste lid van de VN. Vanwege de beslissing van de Pa lestijnen om naar VN te gaan zon der instemming van Israël, besloot Washington hun plan echter te gen te werken. Ook hebben de VS gezegd in de Veiligheidsraad hun veto over een Palestijns verzoek om erkenning te zullen uitspre ken. lijk ooit eens tot parlementariër ge kozen. Het was een stunt van de Radicale Partij. Niemand die zich nog herinnert welke bijdragen ze heeft geleverd aan het welzijn van de natie; wel dat haar parlementai re carrière kortstondig was: vijf jaar. Vanaf 26 november krijgt Ciccioli na elke maand en voor de rest van haar leven 3000 euro bruto. Daar mee zit ze op het minimum; on der de 3356 gepensioneerde ex-po litici zijn er die tot 7600 euro netto ontvangen. voor de deur van een school, maar geen van de leerlingen raakte ge wond. De politie hield kort na de explosie een vrouw aan op de plek van de aanslag die schreeuwde: 'Lang leve onze strijd'. De verant woordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. zie onze website:buitenland Brand, schade en gewonden ii Ankara na de bomaanslag Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation. 'In het behalen van beloofde internetsnelheden aldus Consumentenbondjanuari 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9