81 buitenland Geen thuiswedstrijd v< gj Nérgens voordeliger... stipreizen.nl Twintig gewonden bij treinongeluk Koranwedstrijd levert scholieren AK-47 op Proces rond beving L'Aquila van start Geweld in Jemen eist opnieuw levens Massale evacuatie in Japan om tyfoon Vrouwen kloppen 'gigolo's' geld uit zak BEZOEK AAN HEIMAT Het enthousiasme ten tijde van zijn verkiezing tot paus is verdwenen HM** woensdag 21 september 2011 LEIPZIG Door een botsing tussen een trein en een auto gisteren bij de Oost-Duitse stad Leipzig, zijn ruim twintig gewonden gevallen. De trein botste op een auto die stil stond voor de overgang, maar niet opgemerkt werd door een andere automobilist. Die remde te laat en duwde de wagen op het spoor. De bestuurder kon ontsnappen. Door de klap ontspoorde de trein. MOGADISHU Een groep scholieren heeft in So malië een AK-47 automatisch ge weer en 500 euro gewonnen in de jaarlijkse koranwedstrijd van de ra- dicaalislamitische terreurbeweging al-Shabaab. De groep die als twee de eindigde, kreeg eveneens een ka- lasjnikov en 365 euro. De organisa toren bedeelden de nummer drie met twee handgranaten en 290 eu ro. Dat meldde de BBC gisteren. ROME In Italië is gisteren het proces be gonnen tegen zeven wetenschap pers die zijn aangeklaagd voor doodslag, omdat zij in 2009 de be woners van het stadje L'Aquila on voldoende zouden hebben gewaar schuwd voor een aardbeving die ruim driehonderd mensen het le ven kostte. Volgens seismologen wereldwijd is het onmogelijk om aardbevingen te voorspellen. SANAA De Jemenitische hoofdstad Sanaa was gisteren voor de derde dag op rij het toneel van geweld. Rege ringstroepen en militairen die zijn overgelopen naar de oppositie strij den tegen elkaar. Er zouden drie ra ketten in een kamp van betogers te recht zijn gekomen. Daarbij zijn ze ven mensen gedood: vier burgers en drie militairen. Ook vielen er circa vijftien gewonden. TOKIO De autoriteiten in Japan hebben meer dan 1,3 miljoen mensen giste ren het advies gegeven een schuil plaats te zoeken in verband met de naderende tyfoon Roke. De zware storm dreigt met name de centraal gelegen industriestad Nagoya te treffen. Het bestuur van deze stad houdt onder meer rekening met he vige neerslag en landverschuivin gen. MADRID Meer dan 300 Spanjaarden die dachten dat ze begonnen aan een nieuwe carrière als gigolo, zijn van een koude kermis thuisgekomen. Ze zijn opgelicht door twee vrou wen. Die wisten de hoopvolle man nen zo zeker 124.000 euro aan 'ad ministratiekosten' af te troggelen, meldden Spaanse media gisteren. De aspirant-gigolo's reageerden op advertenties in landelijke kranten. Negen op de tien Duitsers wordt niet warm of koud van het bezoek van de paus. En de Duitsers die er wel warm van worden, bereiden protestacties voor. door onze correspondent Oene van der Wal De paus is 45 meter breed en 64 meter lang. Tenminste, op de gevel van de Bild-redactie in Berlijn. Duitslands grootste krant heeft de reusachtige afbeelding op gehangen ter herinnering aan de geruchtmakende eigen voorpagina met de kop 'Wir sind Papst! (Wij zijn paus) uit 2005. Het staat sym bool voor het enthousiasme waar mee veel Duitsers 'hun' nieuwe paus, de Duitse kardinaal Joseph Ratzinger, destijds begroetten. Nu, zes jaar later, is er van die eufo rie niet veel meer over. Morgen be gint de 84-jarige Benedictus XVI aan een vierdaagse staatsbezoek aan zijn vaderland. Uitgerekend in Berlijn, de stad waar de weerzin te gen de katholieke kerkvader het grootst is. Tienduizenden demon stranten worden er verwacht, voor al uit de hoek van de homobewe ging- Zo'n honderd linkse parlementa riërs blijven waarschijnlijk weg bij de toespraak van de paus in het parlement. Daarmee protesteren ze tegen de behoudende opvattin gen van de paus over vrouwen, ho moseksualiteit en het celibaat. Ze vinden de leider van Vaticaanstad bovendien maar een fopstaats- hoofd. Een rede in de Bondsdag zou in strijd zijn met de scheiding van kerk en staat. CSU-minister Il se Aigner noemt het boycot een 'teken van linkse intolerantie'. Benedictus komt in een Duitsland dat toenemend sceptisch staat te genover zijn kerk. Negen van de tien Duitsers laat het bez;oek koud, blijkt uit een peiling. De afgelopen twintig jaar daalde het aantal rooms-katholieken met 13 procent en het aantal doopsels met ruim 43 procent. Kerkdiensten worden steeds slechter bezocht, nog maar weinigen trouwen voor de kerk, nieuwe priesters zijn haast niet meer te vinden. De kloof tussen de Kerk en samenleving wordt al maar groter. Onder meer door zijn toenadering tot de Britse Holo caustontkenner, bisschop Richard Williamson, in 2009, geniet de paus bij nog maar weinig mensen moreel gezag. Met meer dan gebruikelijke span ning wordt daarom uitgekeken naar wat de paus in zijn rede in de Bouwvakkers bouwen een 'altaar-eiland' in het olympisch stadion in Berlijn. Paus Benedictus XVI gaat daar morgen voor in een heilige mis. foto Maurizio Gambarini/EPA «si

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8