Vlaamse poldergehuchten vrezen te 'Weghalen sporthuldiging uit Den Dullaert is wraakactie of lompigheid' 20 NON PAPER 'Industrie, havens en natuur kunnen samengaan, dan kunnen mensen en natuur dat ook' 'Parkeren Statie en Stationsplein in Hulst op weekdagen weer gratis' woensdag 21 september 2011 Zicht vanaf de Zoetenberm, een dijk met een kasseienweg, op het poldergehucht Ouden Doel dat zou moeten verdwijnen voor natte natuur. Op de achtergrond de koeltorens van Doel. door Harmen van der Werf Ze dachten redelijk 'vei lig' te wonen, de be woners van de Vlaam se poldergehuchten Ouden Doel, Rapen burg en Saftingen. Ja, dat nabuur dorp Doel zal verdwijnen voor uit breiding van de Antwerpse haven, lijkt inmiddels onomkeerbaar. Maar dat hun woonsteden ook weg moeten, niet voor industrie- of havenactiviteiten, maar voor nieuwe natte natuur. Nee, dat had den ze - tot op zekere hoogte - niet verwacht. Toch dreigt het te gebeuren. Het nieuws lekte enkele maanden geleden uit. Jan Poppe, sinds der tig jaar bewoner van Ouden Doel, las het en was verbijsterd. „Het stond in een zogeheten non pa per." Ofwel een stuk dat nog geen officiële status heeft. „Wij hebben het ook nog niet in kunnen zien, maar het is wel serieus, de drei ging." Jan heeft met zijn vrouw Frieda - 'wij komen eigenlijk uit Beveren' - een paradijsje geschapen bij hun woning in Ouden Doel, met een mooie vijver in een even fraaie tuin. De kerncentrales van Doel mogen binnen handbereik liggen, evenals de containerkranen op de andere oever van de Schelde. „Sto ren doet ons dat niet." Het is ook wel duidelijk waarom. In huis en ook in de tuin merk je niets van de grote bedrijvigheid in de omge ving. Ouden Doel schurkt tegen de Pro- sperpolder aan, waar de Vlaamse overheid volop bezig is met de aan leg van een nieuwe zeedijk, waar na de polder - met de Hedwigepol- der - onder water moet. Jan Poppe heeft zelfs die werken nooit als be dreigend ervaren. „Er zijn schetsen gemaakt waarop te zien was hoe Ouden Doel was ingepast in de na tuur. De dijk wordt toch ook niet voor niets pal langs ons dorpje ge legd?" Jan Poppe had meer redenen om aan te nemen dat hij tot in lengte der jaren zou kunnen blijven wo nen waar hij woont. „Mensen uit Doel zijn hierheen gekomen, na dat zij weg moesten. De gemeente Beveren heeft altijd gewoon bouw vergunningen afgegeven, alsof er niets aan de hand was. Twee jaar geleden is in een vrijwel nieuw pand nog een bed breakfast geo pend, De Zilte Schorre. Het is er druk." De naam De Zilte Schorre heeft onbedoeld een bittere bijsmaak gekregen. Een deel van de polder bij Ouden Doel is al ver anderd in een nat natuurgebied, dat ter compensatie van de expan sieve haven van Antwerpen verder moet worden uitgebreid, vindt de Vlaamse regering. Woordvoerder Thomas Pollet van minister Philip- door Eugène Verstraeten HULST - Het betaald parkeren op de parkeerterreinen de Statie en het Stationsplein in Hulst wordt tijdens werkdagen afgeschaft, als het aan burgemeester en wethou ders ligt. Het college komt daar mee deels tegemoet aan de wens van de oppositiepartijen. Die wil len dat het parkeren overal buiten de binnenstad gratis wordt. Om de begroting sluitend te ma ken, moet er dit jaar 100.000 euro meer aan parkeergeld binnenko men. Een van de maatregelen was om bezoekers ook op werkdagen te laten betalen op het Havenfort, de Statie en het Stationsplein. In de praktijk blijkt echter dat de twee laatste pleinen op dit mo ment doordeweeks vrijwel leeg zijn. Daarom stelt het college voor het betaald parkeren op beide ter reinen doordeweeks maar af te schaffen. Dit betekent dat slechts voor het noordelijke gedeelte van het Havenfort hetzelfde parkeerre- gime blijft gelden als voor de bin nenstad. De oppositiepartijen krijgen nu dus gedeeltelijk hun zin. Wethou der Clen de Kraker liet in de laat ste vergadering van de raadscom missie middelen al blijken hen te gemoet te willen komen. Voor be zoekers van Hulst wordt het daar mee duidelijker waar en wanneer betaald moet worden, aldus het college. Het inkomstenverlies blijft bovendien beperkt tot een paar duizend euro per jaar. door Eugène Verstraeten HULST - Het weghalen van de jaar lijkse huldiging van sportkampioe- nen uit het Hulster gemeenschaps centrum Den Dullaert is of een wraakactie, of ondoordachte lom pigheid. Iets anders kan de raads fractie van Progressief Hulst niet maken van het besluit van Burge meester en Wethouders om de sporthuldiging te gunnen aan het Reynaertcollege. Net als de SP-ffac- tie heeft nu ook Progressief Hulst (PH) opheldering gevraagd aan het college. Gelet op de onenigheid tussen het college en het Dullaertbestuur over de financiën, vindt Progres sief Hulst het niet erg gepast om de huldiging ineens niet meer te houden in Den Dullaert, maar wel in een onderwijsinstelling als het Reynaertcollege. De fractie vraagt zich af of het een maatregel van B en W is om hun 'macht te laten gelden' tegenover het Dullaertbe stuur, of dat het een 'represaille maatregel' is. „Vindt u deze actie uwerzijds - gelet op het recentelij- ke gevoerde politieke debat - zelf niet een blijk van minachting voor een groot deel van de gemeente raad die Den Dullaert een warm hart en een lang voortbestaan toe wenst?" De fractie wil ook weten of B en W van plan zijn om nog meer van dit soort acties te onder nemen, of nu ook andere gebrui kers van Den Dullaert te bewegen voortaan gebruik te maken van de faciliteiten van het Reynaertcolle ge. Progressief Hulst zegt 'verbijs terd' te zijn over het besluit om ge meentelijke activiteiten onder te brengen bij een onderwijsinstel ling die gemeenschapsactiviteiten 'niet bepaald als kerntaak hebben'. „Zeker gelet op het tijdstip waarop u tot dit besluit bent gekomen, twijfelen wij - ongeacht de reden hiervan - of hier sprake is van een wraakactie of ondoordachte lom pigheid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60