181 zeeland Koffie vertroebelt het B&O digitaal muziek systeem www.binnenuit.nl Workshop dansweek in Scheldetheater Laatste opvoering show van Musicanto Meezingen met koor de Dekzwabbers Lezing 'Kerk-lichaam, een explosieve mix?' Driedaags dorpsfeest met jarige voetbalclub Muziekvereniging Heikant concerteert almanak Computer ANCELPARTY Mensen die engelenbemiddeling een beetje eng vinden, kun nen op informele wijze kennis maken met engelen tijdens een Angelparty. Morgenavond vanaf 19.30 uur is de eerste party. Tractors gestolen in Biervliet woensdag 21 september 2011 TERNEUZEN Wie van dansen houdt, moet zon dag 9 oktober in het Scheldetheater in Terneuzen zijn. Scoop en stich ting DanZee houden die dag in het kader van de Dansweek een work shop urban/modern door Spikey Lee Claessens. 's Middags is deelna me mogelijk aan Dance Date en er is vanaf 16.00 uur een 'dansproeve- rij'. Inschrijven voor de workshop, vanaf twaalf jaar, via baudenaert@ scoop.zld; voor Dance Date via web site www.holland-dance.nl. Voor informatie over de Dansweek zie: www.scoop.zld/dansweekzeeland. ZAAMSLAG Musicanto uit Kloosterzande treedt vrijdag vanaf 14.00 uur op voor alle Zaamslagse senioren in de zaal van De Molenhof. Het is de laatste keer dat Musicanto 'Van dro men gehoord' opvoert. De liedjes show is vergezeld door videobeel den op een groot scherm. Musican to zijn zeven medewerkers en vrij willigers van WZC Antonius. HULST In het kader van Uit op Zondagmid dag treden de Dekzwabbers zon dag van 14.30 tot 16.30 uur op in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt. Volgens Stichting Wel zijn Hulst wordt het een 'ouder wets gezellige' middag met 'mee zingen, meeswingen, meedansen en lekker genieten'. Toegang tot het optreden is gratis. TERNEUZEN Seksueel misbruik heeft de rooms- katholieke kerk de laatste jaren op haar grondvesten doen schudden. Zeeuws-Vlaamse parochianen, vere nigd in de werkplaats voor levende spiritualiteit Linkeroever, willen dit niet onbesproken laten. Ze hebben dr. Maaike de Haardt, hoogleraar re ligie en gender aan de Universiteit van Nijmegen, uitgenodigd voor een lezing over 'de verhouding van de katholieke kerk tot het lichaam'. De lezing vindt zaterdag vanaf 14.00 uur plaats in de Emmaiiskerk aan de Alb. Thijmstraat 2 in Terneu zen. Gratis entree. De lezing door Maaike de Haardt vormt het start sein voor een serie bijeenkomsten over lichamelijkheid en spirituali teit. De reeks bestaat uit vijf keer vier avonden in anderhalf jaar. De gespreksleiders zullen hun onder werpen zaterdag na de lezing kort toelichten. TERHOLE Stichting Dorpsfeest Terhole en de 40-jarige voetbalclub Terhole zet ten samen de schouders onder een feestrijk weekend. Vrijdag is er al lereerst vanaf 19.00 uur een disco voor kinderen tot twaalf jaar in het dorpshuis. Zaterdag zijn de activi teiten: 's ochtends levend ganzen bord in 't Hart van Terhole; 's mid dags voetbalzeskamp verenigingen en families; avondfestijn in tot voetbaltempel verbouwde smis van Kint, met dorpsbarbecue (130 deel nemers) en daarna de" band Back to Coda en Partyworld Disco Show. Het dorpsfeest eindigt zondagmid dag met een prijskaarting in het dorpshuis en het Open Terhools Kampioenschap jeu-de-boules. HENGSTDIJK In het kader van de viering van het 850-jarig bestaan van de parochie wordt zaterdag in de Heilige Catha- rinakerk in Hengstdijk een concert gegeven. Het wordt verzorgd door de mu ziekvereniging Heikant. Onder lei ding van Etien Ferket worden wer ken als Keep me Praising, Spanish Fever, Shine as the Light en The Ar med Man ten gehore gebracht. Het concert begint om 20.00 uur. MMMMNRNM Niet iedereen is goed met computers. Op dat Goese kantoor heeft een me dewerkster regelmatig ruzie met het apparaat. De ICT-man moet er dan aan te pas komen om haar weer digi taal op weg te helpen. Een mannelij ke collega is er op zijn beurt juist heel handig mee. Vrolijk stapte hij onlangs met zijn laptop het kantoor binnen. Hij deelde mee dat hij zijn door René Hoonhorst Koffie, melk en andere zui velproducten, rood vlees en vooral chocolade ver hinderen contact met de engelen. Ook 'erkend gevorderd praktiserend engelen expert' As- trid Esser-van Vlierberghe is haar contact met aartsengelen als Mi chael en Gabriel wel een uurtje of acht kwijt als ze een brok chocola de eet. Mocht de geboren en getogen Oostburgse toch een biefstukje eten - 'wat ik me af en toe wel eens laat smaken' - vertroebelt haar zicht op de engelen 'als ge schifte melk'. Als ze zo'n vergelij king maakt, weet Astrid dat som mige mensen haar zelf geschift vin den. Niet iedereen kan zich voor stellen dat mensen contact hebben met een koor engelen, dat zijn raad op afroep geeft. „Ik heb res pect voor ieders mening. Maar hoe gekker ze me vinden, hoe beter ik het vind. Het geeft mij de vrijheid om te doen waar ik mee bezig ben." Daarnaast geeft de weten schap aan dat er ook een hoop mensen zijn die baat hebben bij haar door engelen doorgegeven ad viezen en behandelingen, haar kracht. Als kind had Astrid van Vlierberg he er nog geen idee van dat haar 'derde oog' wijd open stond voor tips en adviezen van engelen. Ze dacht dat het normaal was dat ze af en toe bij proefwerken de juiste antwoorden kreeg ingefluisterd. Spiritueel geïnteresseerd was ze al wel altijd. Maar de eerste keer dat iemand haar op een paranormaal beurs zei dat ze zelf ook gaven had om anderen in contact te brengen met gene zijde, liep ze gillend weg. Intussen 'praat' ze al jaren bijna el ke dag met aartsengelen als Ga briel, Michael, Rafael, Jophiel en Ariel. Ze probeert in contact met hen te komen om om advies, gene zing of bescherming te vragen. Dat de naam beschermengel geen loze kreet is, ondervond ze de laatste ja- ENGELENKAARTEN Het trekken van engelenkaarten helpt de gevorderd praktiserend en gelenexpert gevoelens van cliënten te duiden. Esser heeft zeventien kaartspellen, waarvan er twee speci fiek op kinderen zijn gericht. Ook door trekking van de kaarten laten (aarts)engelen weten hoe mensen lekker in hun vel komen te zitten. Tip? redactie@pzc.nl computer eens f ink zou gaan opscho nen. Dat was volgens hem hard no dig, en hij had toch een uurtje niets te doen. Een tijdje later kwam hij te vreden zijn kamer weer uit. „Het is gelukt, hoor", liet hij zijn collega's weten. „Ik heb liefst elfgigabite opge ruimd." De vrouwelijke collega keek hem bezorgd aan. „Dan heb je nu ze ker wel last van je rug?" ren verschillende keren. Een paar weken terug wist ze bijvoorbeeld zeker dat dochter Joyce niets was overkomen bij het noodweer op Pukkelpop. Ze had van Michael te voren begrepen dat er 'iets' zou ge beuren op het festival. „Maar ik heb hem om bescherming ge vraagd en dan weet ik dat het goed komt." Joyce belandde weliswaar een nachtje in het ziekenhuis door een vallende tak, maar stond niet meer onder de boom waaronder een dodelijk slachtoffer vandaan werd gehaald. Zelf ontsnapte As trid enkele keren op het nippertje aan fatale verkeersongelukken, om dat ze de bescherming van enge len opriep. Esser timmert intussen twee jaar aan de weg als engelenexpert. Klanten voor reading en healing weten haar wel te vinden en ook hield ze Angelparty's voor groe pen. Morgenavond is de eerste An gelparty voor individuen. Er kun nen nog deelnemers aanschuiven: 0117-450544 of www.angelshart.nl. HANDEN De handen zijn de belangrijkste in strumenten van Astrid Esser. Want met haar handen legt ze de meeste contacten met engelen. Met haar handen heft ze blokkades op en brengt ze energie over op cliënten tijdens healingsessies. Ook zuivert ze met haar handen de kaarten alvo rens contact te maken met engelen. ANGEL GUIDANCE BOARD Het ziet er uit als een bordspel en er zijn ook ('zuivere kristallen') dob belstenen en pionnen bij betrokken. Maar het dobbelen is geen spelletje, omdat de uitkomst van de worp een cliënt kan helpen zijn of haar levens doel te duiden of het juiste levens pad te vinden. Het bord kan worden gebruikt tijdens readingsessies. BIERVLIET - Bij landbouwmachinebedrijf Vervaet in Biervliet zijn zondaga vond drie tractors gestolen. Eentje werd iets verderop in een sloot terugge vonden (foto). De andere twee, van het merk John Deere, zijn samen goed voor 200.000 euro. Directeur Robin Vervaet: „In onze branche is het op het moment bijna wekelijks raak. De daders worden vooral in Oost-Europa ge zocht." De tractors stonden op een afgesloten terrein. Via het tuinpad van de buurman zijn ze de weg op gemanoeuvreerd. VIDEO Kijk naar beelden van de lawaaicolon- ne op de Braakmanweg in Philippine op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen MEEST GELEZEN 1. Containerschip Luciana weer vlot. 2. Tractors gestolen in Biervliet. 3. Zoektocht eigenaar beeldjes. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58