PZC Voedselbank wil nog niet verhuizen 17 Herriestoet voor meer veiligheid Nieuwe predikant doopsgezinden SVRZ brengt sfeer van concertzaal ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 HULPORGANISATIES Bestuur gaat niet in op aanbod van wethouder Van Schaik r naar mensen die met zo mobiel zijn Koffie vertroebelt het contact met de engelen Woensdag 21 september 2011 Roosevelt in direct gevaar Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen voelt niets voor verhuizing naar een ander pand in Terneuzen. Maar het hui dige onderkomen - de voormalige schippersschool in de Van der Peijlstraat - moet wel worden opge knapt. Daarvoor zoekt het stich tingsbestuur financiers. Een paar maanden geleden lan ceerde wethouder Co van Schaik (sociale zaken) het plan een aantal hulporganisaties onder te brengen in een vrijkomend schoolgebouw aan de Handellaan in de wijk Ou- delandse Hoeve. Het ging om "de Voedselbank, de stichting Saltinis (hulp aan Litouwen) en de organi satie Dorcas. Van Schaik gisteren: „Met name het bestuur van de Voedselbank voelde daar niets voor. Die zit, naar eigen zeggen, prima in het oude schoolgebouw. Voor mij hoeven ze ook niet direct weg. Het is mede afhankelijk van de plannen voor invulling van de Kennedylaan, pal ernaast." Coördinator Miriam Hemelsoet van de Voedselbank: „We hebben dat gebouw aan de Handellaan be keken en vastgesteld dat het te klein is, maar bovendien met al dat glas erg inbraakgevoelig. Van die inbraken hebben we, na een aantal maatregelen, in ons huidige onderkomen nu juist geen last meer. We zijn tevreden over de huidige locatie, al moet er wel wor den geïnvesteerd in de verwar ming. 's Winters is het binnen kou der dan buiten." Volgens Hemel soet overweegt Cargill uit Sas van Gent financiële steun, mits het pand niet kort daarna ten prooi valt aan de 'slopershamer. Van Schaik verwacht dat dat 'nog wel een tijdje zal duren'. De Voedselbank voorzag in 2010 wekelijks 200 huishoudens (met 369 kinderen) van een voedselpak ket: 120 in de gemeente Terneuzen en in Hulst en Sluis samen 80. Mi riam Hemelsoet: „Dat aantal blijft momenteel redelijk stabiel. Door de crisis steeg het aantal huishou dens vorig jaar wel in één klap van 150 naar 200." Bij de samenstelling van de pakketten stuiten Hemel soet en haar tien vrijwilligers wel steeds vaker op een gebrek aan pro ducten. „Je kunt merken dat ook de leveranciers de tering naar de nering zetten." Een leverancier als de Lidl haakte zelfs helemaal af omdat de klanten van die super markt 'te nauw aansluiten bij die van de Voedselbank'. door Raymond de Frel PHILIPPINE - Echt waar, mag ik hier maar dertig? Ik rijd hier dan al twee weken veel te hard! De Vlaamse automobilist was zich gisterochtend van geen kwaad be wust. En met hem vele anderen. Op de Braakmanweg in Philippine wordt vaak veel te hard gereden, constateren de ouders, leerkrach ten en kinderen van basisschool De Werf. Oversteken vanaf het Ka naalpark richting de school is daar door een gevaarlijke onderneming. Ze vrezen dat er vandaag of mor gen een ernstig verkeersongeval plaatsvindt. Met een lawaaicolonne én snel heidsmetingen attendeerden zij passerende automobilisten op de regels. Het merendeel reed tussen de dertig en vijftig kilometer per uur. Te hard dus. Toch vindt de gemeente Terneu zen ingrijpen nog niet noodzake lijk. Er zijn nog geen ongevallen ge beurd en bovendien bleek uit een wekenlange meting in maart dat de overtredingen relatief meeval len. Zo'n 44 procent reed tussen 31 en 40, 35 procent tussen 41 en 50 en 8,14 procent tussen 51 en 60 kilometer per uur. Ook financieel is er weinig ruimte om in te grij pen. De scholieren van De Werf houden op de Braakmanweg in Philippine automobilisten aan om hen te wijzen op de maximumsnelheid. Veel mensen weten niet dat er niet harder dan dertig kilometer per uur mag worden gereden. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst AARDENBURG - Marijn Vermet is be roepen als dominee van de Doops gezinde Gemeente Aardenburg. Vermet, die zondag 9 oktober zijn intrede doet, combineert zijn pre dikantschap met het werk als gees telijk verzorger in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Vermet volgt dominee Leuny de Kam op, die al een tijdje dominee is in de doopsgezinde gemeenten Walcheren en Goes. Als dominee van de Doopsgezinde Gemeente Aardenburg ftingeerde De Kam al als consulent voor de twee ge meenten boven de Westerschelde. Pragmatisch gezien was het het beste om De Kam als predikant aan te stellen in Middelburg en Goes en een nieuwe predikant voor Aardenburg te zoeken, geeft De Kam aan. „Aardenburg is wat kapitaalkrachtiger, Walcheren en Goes drijven grotendeels op subsi dies. Voor het verkrijgen van die subsidies moet de dominee doops gezind zijn." Vermet was sinds 2009 drie dagen per week kerkelijk opbouwwerker bij de Protestantse Gemeente Oost- kapelle. Het 'ondogmatische karak ter en de nadruk op eigen verant woordelijkheid' spreken de nieu we dominee zeer aan. Vermet gaat de opdopercursus volgen met als doel proponent van de Doopsgezin de Broederschap te worden. TERNEUZEN - Met een aantal klas sieke concerten brengt zorgorgani satie SVRZ de sfeer van de concert zaal naar de mensen, die zelf niet meer zo mobiel zijn, toe. Het klassieke pianoduo Ariaens 8c Van O jen brengt volgende week een klassiek programma ten geho re in verschillende zorgcentra in de regio. Op dinsdag 27 september zijn ze vanaf 14.00 uur te horen in de Molenhof in Zaamslag. Woens dag 28 september beginnen ze hun concert om 14.30 uur in Ter Schorre in Terneuzen en om 19.00 uur in De Vurssche in Axel. Hannes Adriaens en Constanca van Ojen brengen een gevarieerd klassiek programma met werken voor quatre-mains van Beethoven, Brahms, Debussy, Ravel en Grieg. De concerten zijn in nauwe samen werking met de Stichting Muziek in Huis (SMIH).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57