zeeland 119 Petitie En dan waard zijn dit te behouden' cursus voor V&D PRIJZENCIRCUS ophalen van oud papier Topmerken voor stuntprijzen Muzikanten en majorettes op Druma-festival woensdag 21 september 2011 »iiLutainMW«BgjftajgSR?*g^^ Wie een signaal wil afgeven aan de politiek kan via een petitie van zich laten horen. Die petitie is verkrijgbaar in diverse dorpshuizen en via de site van de stichting: www.stichtingdorpshuizen.nl. Vanavond is de laatste bijeenkomst in het dorpshuis van Dreischor. Aan vang 19.30 uur. Tij van de Toekomst staat maandag 3 oktober op de agenda van de gemeenteraad. In het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. door Ali Pankow middelharnis - De gemeente Mid- delharnis heeft in nauwe samen werking met vrijwilligers van vere nigingen en kerken een inzame lingsmethode voor oud papier op gezet. Daarbij wordt een zogehe ten kraakperswagen ingezet Deze inzamelingsauto haalt in de verschillende wijken de speciale blauwe papiercontainers op. De inwoners van de kernen Som- melsdijk, Nieuwe-Tonge en Mid- delharnis hebben die gratis mini- container van de gemeente gekre gen om hun oud papier in te verza melen. De containers zijn voor zien van een sticker met adresgege vens en hebben ieder een eigen nummer. De betrokken vrijwilligers lopen als beladers achter de kraakperswa gen. Zij hebben daar een speciale cursus voor gevolgd waarin zowel theorie als praktijk de aandacht hebben gekregen. Ook kregen zij veiligheidsschoenen, handschoe nen en hesjes uitgereikt. De bewoners kunnen via de websi te www.middelharnis.nl zien wan neer de kraakperswagen in welke wijk de blauwe containers komt le gen. Ems Teychiné, betrokken bij Con Amore in Noordgouwe: „Er valt veel aan indeling en akoestiek van dorpshuizen te verbeteren." foto's Dirk-Jan Gjeltema mmHmwmKBzm* Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle huishoudelijke apparaten. AVA INBOUW Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel: 0118 -47 17 77 www.avainbouw.nl mis zzpzz. &sssm s» V&D Goes, Schuttershof 8 shop 24/7 op vd.nl zierikzee - Voor de zestiende maal wordt komende zaterdag het Druma-fèstival gehouden. Dit festi val voor muzikanten en majoret tes heeft nationale bekendheid ver worven. Rond de vierhonderd deelnemers uit heel Nederland ma ken hun opwachting in sporthal Onderdak en strijden om de hoog te eer: wie is de beste drumband of majorettekorps van het festival. De muzikale prestaties worden be oordeeld door Wim Laseroms uit Bosschenhoofd. Marion Ketelaars uit Hoogerheide beoordeelt de ma jorettes. Vast onderdeel van het fes tival is de streetparade. Muzikan ten en majorettes lopen door de binnenstad van Zierikzee. De streetparade duurt de hele mid dag. Het festival in Onderdak start om 10.45 uur. De finale (als alle korp sen nog éénmaal de sporthal bin nen marcheren) is om ongeveer 17.00 uur. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Ql www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49