Zeeland PZC Vanuit het zwembad naar zwanen kijken Kaartverkoop volksspel blijft achter SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 17 22 ECOHOTEL Gemeente en Grevelingenschap zetten handtekeningen onder contracten almanak Computer 'Een fietshelm zit niet echt in onze cultuur' Woensdag 21 september 2011 Roosevelt in direct gevaar Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting Het gebied De Punt op de Brouwersdam oogt nu nog verlaten. Een verval len pand waar vroeger een restaurant was gevestigd, een bezoekerscentrum met de rollui ken stevig dicht en heel veel par keerplaatsen die allemaal leeg zijn. Over drie jaar zal dat anders zijn. Dan is op die plek aan het Greve- lingenmeer een viersterren ecoho- tel verrezen. Gisteren zijn de hand tekeningen gezet. Juni 2014 gaat het hotel open volgens planning. „We gaan open op 1 juni 2014 om kwart over twaalf", grapt architect Matthijs Zeelenberg uit Ouddorp. Wie met hem praat, krijgt vanzelf een beeld hoe het er straks uit gaat zien. „Er komt een centraal ge bouw met congrescentrum en ver spreid over het terrein komen twaalf mini-hotels. We maken alle maal waterpartijen, waardoor klei ne eilandjes ontstaan waar die klei ne gebouwen op staan." Het zand dat vrij komt bij het gra ven komt rondom de gebouwen te liggen wat het gevoel van duinge bied zal versterken. Het hele ge bied krijgt meer streekeigen be planting. De populieren worden gekapt en Zeelenberg wijst naar een duinpan met helmgras, duindoorn en een enkele boom. „Zo moet het er uit gaan zien." Het hele 'hotelgebied' wordt onge veer dertien hectare groot. Er ko men nieuwe paden, wat minder strak en recht dan de huidige, en bij een duinmeer wordt een wei nessruimte aangelegd. „Moet je toch eens voorstellen. Lig je hier in het water en dan is dat je uit zicht", wijst Zeelenberg. „Zie je de zwanen zwemmen." De verschil lende gebouwen worden ingepast in het landschap, met bijvoorbeeld grasdaken en wanden die een na tuurlijke uitstraling krijgen door gestapelde stammen populieren. Het ecologische aan dit hotel is niet alleen het uiterlijk. Het hotel wordt bijna helemaal zelfvoorzie nend. Van het opwekken van de ei gen energie tot en met het verwer ken van het eigen afval. „Alleen het water lukt niet. We wilden ei gen drinkwater, maar dat mag wet telijk niet." Frequente bezoekers van De Punt hoeven niet bang te zijn dat ze hun recreatiegebied gaan verlie zen. Het terrein blijft helemaal openbaar toegankelijk, net als het strand. Het wordt volgens Zeelen berg zelfs aantrekkelijker omdat door de eilandjes de kustlijn lan ger wordt. Ook voor de watersporters op het Grevelingenmeer biedt het nieuwe hotel kansen. „Even aanleggen en dichtbij wat eten of iets drinken kan niet op heel veel plekken langs het meer." De ontwikkeling van het ecohotel is een samenwerking van Zeelen berg met projectontwikkelaar Mar co Bij de Vaate van DPP vastgoed uit Zierikzee en hotelier Leo van Vliet van onder meer hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse. Burgemeester Cer van der Velde van Goedereede (rechts) en Bert Tak van natuur- en recreatieschap De Grevelingen (naast haar) bekijken de in hout uitgesneden plaquette, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland zierikzee - De belangstelling voor het volksspel 'De Vrouwe van de Toren' in Zierikzee valt tegen. Van de in totaal 2400 beschikbare plaatsen voor de laatste drie voor stellingen morgen, vrijdag en zater dag zijn er nog maar 700 verkocht. De stichting Historische Spelen heeft een landelijk opererend tick etbureau ingeschakeld om de kaart verkoop te stimuleren. De eerste drie voorstellingen vorige week wa ren ook niet uitverkocht. Toen gin gen 1600 van de 2400 kaartjes van de hand. „Ja, we hebben last van de ver koop", geeft stichtingsvoorzitter Aad van der Wouden toe. „De tri bune is dit keer niet overdekt en het weer werkt niet mee. Daar door is er weinig voorverkoop. Ver der horen we dat de kaartjes te duur zouden zijn. Tenslotte is het zo dat alle cultuuruitingen te kam Tip? redactie@pzc.nl pen hebben met twintig procent minder publiek." De inzet van het ticketbureau heeft effect, zegt Van der Wouden. „Zelf zijn we met in ternetverkoop gestopt omdat we telkens moeten wachten tot de en treeprijs is overgemaakt. Bij het ticketbureau gaat dat veel sneller. Je betaalt digitaal en je krijgt je toe gangsbewijs in de mail. Als je om zeven uur bestelt, kun je om acht uur op de tribune zitten." Q www.historischespeien.nl Niet iedereen is goed met computers. Op dat Goese kantoor heeft een me dewerkster regelmatig ruzie met het apparaat. De ICT-man moet er dan aan te pas komen om haar weer digitaal op weg te helpen. Een mannelijke collega is er op zijn beun juist heel handig mee. Vrolijk stapte hij onlangs met zijn laptop het kantoor binnen. Hij deelde mee dat hij zijn computer eens flink zou gaan opschonen. Dat was volgens hem hard nodig, en hij had toch een uurtje niets te doen. Een tijdje later kwam hij met een te vreden blik op het gezicht zijn kamer weer uit. „Het is gelukt, hoor", liet hij zijn col lega's weten. „Ik heb liefst 11 gigabite opgeruimd." De vrouwelijke collega keek hem be zorgd aan. „Dan heb je nu zeker wel last van je rug?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47